...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Inteligentne gadżety sypialniane

O ile ludzie chętnie wprowadzają technologiczne nowinki do większości obszarów swojego życia, o tyle sferę snu wciąż starają się przed nimi chronić. Przyjęło się, że już samo trzymanie smartfona obok poduszki jest szkodliwe. Autorzy poniższych projektów przekonują jednak, że otwarcie drzwi sypialni dla technologii nie zakłóci naszego spokoju, co więcej może ten wypoczynek wspomagać.

Luna

Luna to inteligentna powłoka na materac wyposażona w szereg czujników sensorycznych, za pomocą których zbiera informacje na temat swoich użytkowników. Nie tylko poznaje nasze nawyki, ale także sugeruje ich zmianę, tak aby wypoczynek był jak najbardziej wydajny. I tak przykładowo temperatura łóżka zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb śpiącego, przy uwzględnieniu fazy snu, częstotliwości jego oddechu czy tętna.

Wszystkie zgromadzone dane można odczytać za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej dla systemów Android i iOS. Projekt miał swoją premierę w serwisie Indiegogo. Kampania przeprowadzona na tym portalu crowdfundingowym zakończyła się sukcesem. Cena produktu przed jego oficjalnym wejściem na rynek wynosi ok. 250 dol. w zależności od rozmiaru.

 Withings Aura Smart Sleep

Z pomocą tego systemu jesteśmy w stanie kontrolować przebieg naszego snu i poprawiać jego jakość. Umieszczony pod materacem czujnik na bieżąco monitoruje stan w jakim jesteśmy, a przyłóżkowe urządzenie przy wykorzystaniu światła i dźwięków tworzy idealne środowisko odpowiednio do drzemki lub pobudki. Dzięki przypisanej gadżetowi aplikacji Health Mate możliwa jest wizualizacja poszczególnych faz snu, a także określenie przyczyn wybudzania.

 Wakē

Dla wszystkich tych, którzy dostają drgawek na dźwięk budzików, ciekawym rozwiązaniem jest Wakē- robot, który w subtelny sposób powiadomi nas o porze pobudki. Zamieszczony nad łóżkiem gadżet w odpowiednim momencie skieruje w naszą stronę światło imitujące promienie słoneczne. Jeśli to nie wystarczy wykorzystany zostanie dźwięk emitowany z głośników parametrycznych, dzięki którym trafi on konkretnie do nas, nie budząc pozostałych lokatorów.

Urządzenie wyposażone jest w czujniki temperatury ciała, z pomocą których możliwe jest śledzenie ruchu konkretnej osoby, bez konieczności naruszania jej prywatności, co bez wątpienia byłoby efektem zamontowania kamery. O swoich preferencjach powiadomimy gadżet za pomocą aplikacji mobilnej. Fundusze na realizację projektu zebrane zostały przez serwis Kickstarter.

 

//

foto: kickstarter.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF