Festiwal Polskiej Animacji w Mediolanie

1 050

W dniach 21-25 maja 2013 roku w mediolańskiej galerii Careof DOCVA odbędzie się festiwal polskiej animacji pod nazwą identi_TY Animated Film Festiwal.

Po festiwalu Przemiany odbywającym się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie po raz pierwszy zostało zaprezentowane identi_TY, projekt został zaproszony do Mediolanu.

Careof DOCVA zajmuje się promocją sztuki współczesnej, wpierając w szczególności twórczość młodych artystów działających na różnych polach ekspresji twórczej.

W ramach identi_TY Animated Film Festival włoskiej publiczności zostaną zaprezentowane krótkometrażowe filmy animowane związane z tematyką tożsamości. W programie znajdą się następujace filmy, m.in.: „Świteź” w reżyserii Kamila Polaka, „Refreny” Wioli Sowy, „Danny Boy” Marka Sobeckiego, „Snępowina” Marty Pajek, „Dróżnik” Piotra Szczepanowicza, „Miasto Płynie” Balbiny Bruszewskiej, „Pirate’s Life” Przemysława Adamskiego i Katarzyny Kijek, „The Rolling Stones” Krzysztofa Kiwerskiego.

Projekt identi_TY Animated Film Festival dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny

Program projektu będzie dostępny niebawem na stronie www.careof.org.

var __collector_config = { publisher: '62CD5834-C757-4F9F-A4EA-7451478E0D3C', };