...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Renderro i MUDA Lab zwycięzcami czwartej edycji ReaktorX

Wynajmij z przyjaciółmi szkolne boisko blisko domu, nie zapomnij nigdy o ważnym zadaniu w pracy, kup branding dla swojej nowej firmy, znajdź chętnych do wypróbowania nowej planszówki i uratuj świat od katastrofy ekologicznej - a to wszystko dzięki startupom z czwartej edycji pre-akceleratora ReaktorX.

fot. krawczyk.photo

ReaktorX to program dla ekspertów branżowych, którzy pod okiem doświadczonych
przedsiębiorców tworzą swój pierwszy biznes. Wśród uczestników znaleźli się projektantki, naukowcy, eksperci od wideo, czy sztucznej inteligencji.

Ponad setka inwestorów, aniołów biznesu, przedstawicieli korporacji i liderów najbardziej znanych polskich startupów przybyło w poniedziałek, 28 stycznia, do nowo otwartej siedziby coworkingu Hub Hub, by poznać twórców projektów akcelerowanych przez ostatnich 10 tygodni.

Zwycięzcy czwartej edycji ReaktorX

Podczas demo night każdy startup miał trzy minuty na prezentację i dwie na odpowiedzi na pytania jury. Jury w składzie z m.in. Paulem Bragielem, inwestorem w takich projektach jak Uber czy Unity, Bartkiem Golą ze SpeedUp VC i Olenką Kolikhovą z Microsoft przyznało swoją nagrodę Renderro Piotra Chomczyka. Chomczyk związany jest na co dzień z postprodukcją filmową, pracował przy najpopularniejszych produkcjach, m.in. dla Discovery. Zderzył się z problemem drogich i nieporęcznych komputerów potrzebnych do pracy z materiałami video. Dzięki jego rozwiązaniu, twórcy filmowi, animatorzy i graficy mogą pracować mobilnie nad największymi projektami, używając jakiegokolwiek urządzenia podłączonego do internetu – nawet własnego smartfona.

fot. fot. krawczyk.photo Twórca Renderro (z prawej) z czekiem na 10 tysięcy PLN do wykorzystania w MU Interactive

 

Już po raz kolejny mamy okazję aktywnie wspierać ReaktorX – mówi Bartosz Duchiński, CEO MU Interactive i mentor w programie. – Wspieranie młodych firm to także część misji podjętej przez MU Interactive, polegającej na budowaniu przewag konkurencyjnych polskiego biznesu. Zwycięzca tegorocznej edycji doskonale odzwierciedla powyższe założenia. Renderro ma ogromny potencjał i jest na dobrej drodze, aby swoim rozwiązaniem podbić serca odbiorców na całym świecie.

Nagrodę publiczności wygrało natomiast MUDA Lab prowadzone przez dwie wspólniczki, Annę Piętę i Weronikę Banaś. Wiele startupów chce zmieniać świat na lepsze. W przypadku MUDA Lab jest to jak najbardziej realne. W garażu jednej z założycielek powstały pierwsze prototypy kompozytów zrobionych z owocowej celulozy. Teraz chcą ją odzyskiwać z wyrzuconych, zużytych ubrań, zalegających na wysypiskach śmieci i sprzedawać firmom jako ekologiczną alternatywę zwykłej celulozy.

fot. krawczyk.photo Twórczynie MUDA Lab po odebraniu nagrody od kancelarii Snażyk Korol Mordaka

Pozostałe startupy z czwartego batcha

To jednak nie wszystkie startupy warte uwagi!

Twórcy Easy2checkin od ponad roku pracują z właścicielami mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo przyjezdnym. Zauważyli, że największym problemem wynajmujących jest brak kontroli nad tym, kto faktycznie wchodzi do lokalu i brak możliwości egzekwowania kosztów  ewentualnych zniszczeń. Dzięki rozwiązaniu Easy2checkin, właściciele zyskują spokój i poczucie bezpieczeństwa, a goście swobodę dostępu do apartamentu za pomocą prostej appki.

“Nie po to kończyłem Akademię Sztuk Pięknych, żeby teraz zajmować się sprzedażą!” – to głosy kreatywnych freelancerów, których finanse ma poprawić Two Pages. Nieumiejętność wyceny swoich usług, długi czas spędzony na tworzeniu właściwej oferty dla klienta sprawia, że pieniądze, które powinny trafiać do kieszeni twórców, zostają na stole. Two Pages ułatwia składanie ofert i śledzenie efektów tych działań.

Co robi sfrustrowany koszykarz, kiedy nie może znaleźć boiska do gry z przyjaciółmi? Zakłada startup! Tak powstał BallSquad, polsko-francuski zespół zajmujący się łączeniem fanów sportów zespołowych z zarządzającymi miejskimi boiskami i halami sportowymi. Startup ma w ofercie już 20 hal sportowych i dociera do ponad 7000 entuzjastów sportu w Warszawie.

Do programu akceleracyjnego przyjmujemy najchętniej osoby, które są specjalistami w swojej branży, znają ją doskonale i mają pomysł na jej zrewolucjonizowanie – mówi Borys Musielak, pomysłodawca pre-akceleratora. Ta zasada sprawdza się w przypadku założycielek Branduu – na co dzień tworzą identyfikację wizualną nowych marek, teraz – znając potrzeby swoich klientów stworzyły portal łączący najlepszych grafików z całego świata i osoby, które potrzebują pięknej identyfikacji dla swojej firmy.

Ile mógłbyś dać żebyś nigdy nie zapomniał o najważniejszych zadaniach ze swojej listy? FUBAR.io to inteligentny asystent projekt managera oparty na sztucznej inteligencji. Zawsze podpowie, jak mają się sprawy w projekcie i ostrzeże natychmiast kiedy zauważy coś, co wymaga natychmiastowej uwagi, oszczędzając ci mnóstwo czasu.

Nie wszystkie zespoły kończą program wierni swoim początkowym pomysłom – w końcu piwoty są naturalną częścią startupowego procesu! Zespół Powerdots zdecydował się porzucić oryginalny pomysł na serwis do współdzielenia ładowarek i stworzyć aplikację dla wielbicieli gier planszowych. Pomoże ona przetestować nową grę, a także znaleźć chętnych do wspólnej zabawy przy planszówkach.

Kilka faktów na temat ReaktorX

    • Podczas czterech edycji programu ponad 40 startupów przeszło akcelerację, w tym takie projekty jak Nebula Network, Fasadio czy Dollarro. Oto lista wszystkich startupów, które ukończyły akcelerator.
    • Dwadzieścia procent absolwentów programu zebrało już pierwsze finansowanie swoich
      projektów, średnio ponad 200 tyś PLN per startup.
    • Magdalena Sobczyńska, zwyciężczyni drugiej edycji została umieszczona na prestiżowej
      liście najlepiej rokujących talentów według Forbesa “30 under 30”.
    • Mentorami w programie są m.in. Michał Jaskólski, twórca Nokaut i Grupy Morizon, która
      w zeszłym roku zadebiutowała na GPW, czy Ola Lazar, twórczyni Gastronautów.
    • Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące programu.

 

Rekrutacja do piątej edycji już trwa!

Ruszyły już zapisy na kolejną, piątą edycję pre-akceleratora ReaktorX. Zapisy trwać będą do końca lutego na stronie projektu, a sam program rozpocznie się w kwietniu. Jeśli rozumiesz dobrze swoją branżę i masz pomysł na firmę, która wywróci ją do góry nogami, aplikuj przez formularz: https://app.vestbee.com/org/reaktor.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF