...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TVP Warszawa jesienią

Poniżej przedstawiamy jesienną ramówkę TVP Warszawa. Znajdziecie w niej między innymi Telewizyjny Kurier Warszawski nadawany już od 1958 roku!

Telewizyjny Kurier Warszawski

codziennie, godz. 18:30

Najstarszy program informacyjny Telewizji Polskiej, ukazujący się niezmiennie pod tym samym tytułem od 9 listopada 1958 r. To jedyny telewizyjny serwis informacyjny o Warszawie. Jest wszędzie, gdzie dzieje się coś ważnego. Informuje o tym, co się stało, zapowiada, co się wydarzy. Jest głosem stolicy i jej mieszkańców.

W głównym wydaniu programu – relacje z najważniejszych wydarzeń. Reporterzy „Kuriera” są zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla życia stolicy i jej mieszkańców. W programie prezentowane są także informacje kulturalne, czyli premiery kinowe, teatralne, wystawy i koncerty.

„Telewizyjny Kurier Warszawski” wychowuje i kształci kolejne pokolenia dziennikarzy, w redakcji odbywają dziennikarskie staże adepci stołecznych uczelni. Obecnie zespół liczy dwunastu wydawców, trzech adiustatorów tekstów, ośmiu prezenterów i dwudziestu reporterów. Za produkcję wydań „Kuriera” odpowiada pięciu kierowników produkcji. I choć program zmieniał się na przestrzeni lat (pojawiały się nowe nośniki i technologie), jego zespół zawsze starał się być blisko warszawiaków, ich codziennych spraw i problemów. Tak jest do tej pory.

 

Kurier Mazowiecki

codziennie, godz. 17:30

To jeden z najstarszych i najpopularniejszych programów informacyjnych TVP Regionalnej. Po raz pierwszy na Antenie – wówczas w formie przypominającej Polską Kronikę Filmową – pojawił się 14 października 1966 r. Początkowo – w piątek o godz. 20:00, później – o godz. 18:00 gromadził przed odbiornikami tłumy widzów,.

 

Qadrans Qltury

poniedziałek – piątek, godz. 7:40; sobota, godz. 10:00

Codzienny program informujący o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w stolicy, autorstwa Agnieszki Mieleszkiewicz i Marka Wiechowskiego, to superszybki ekspres kulturalny. Codziennie w kalejdoskopowym rytmie autorzy przedstawiają kilkanaście pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Kamery programu odwiedzają wszystkie koncerty, premiery teatralne, kinowe, wystawy w muzeach i galeriach. Autorzy wiedzą, które warszawskie kluby warto dziś odwiedzić. Nie są wiecznie niezadowolonymi krytykami. Chcą pokazać, że Warszawa to nie tylko miejsce do pracy, ale i wspaniałe miejsce do zabawy oraz kontaktu z prawdziwą sztuką.

 

Saga rodów

co dwa tygodnie w sobotę, godz. 19:05

W programie Jolanty Adamiec-Furgał Warszawa i Mazowsze pokazane są przez pryzmat losów rodziny. Autorka prezentuje rody, które zacnie, a czasem bardzo burzliwie wpisały się w dzieje miasta. To jedyna w swoim rodzaju wędrówka od przeszłości do teraźniejszości.

 

Pod lupą – samorząd bez tajemnic

piątek, godz. 17:45

Program sprawdza, analizuje, docieka, pyta. Przedstawia „za” i „przeciw”. Szuka rozwiązań. „Warszawa i Mazowsze pod lupą – czyli samorząd bez tajemnic” – to krótka, syntetyczna zapowiedź tego, co autorzy programu chcą robić. Nie stawiają na konfrontację i kłótnie polityczne, ale pogłębioną, merytoryczną dyskusję, w której tłumaczą sprawy i wspólnie z gośćmi programu wskazują możliwe kierunki rozwiązań. Nie boją się różnych racji, ale szukają sposobów do wyjścia z trudnej sytuacji. Nie ograniczają się tylko do stolicy, ale stołeczne problemy przekładają też na region i na odwrót. Gdy zachodzi potrzeba, odnoszą się do mądrych rozwiązań innych polskich miast a także europejskich stolic i metropolii.

 

Mój pies i inne zwierzaki

sobota, godz. 17:45

Czy to prawda, że koty nie lubią mleka? Dlaczego psy nie powinny jeść czekolady? Odpowiedzi na te i podobne pytania zawiera magazyn przyjaciół zwierząt: „Mój pies i inne zwierzaki”. Co tydzień znani i lubiani opowiadają o swoich ulubieńcach. Gośćmi byli już m.in.: Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska, Krystyna Sienkiewicz, Patrycja Markowska, Paulina Holtz, Muniek Staszczyk.

Widzowie mają też możliwość poznać tajemnice życia ogrodów zoologicznych w Warszawie i w Płocku. Mój pies…” co tydzień prezentuje ich egzotycznych mieszkańców i opowiada o tym, co jedzą, kogo lubią i jak spędzają czas.

W programie autorzy nie zapominają też o bezdomnych zwierzętach. Współpracują z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i innymi organizacjami pomagającymi czworonogom. To właśnie ten program relacjonował z serca Afryki zakup słoni do stołecznego zoo i wyprawę ornitologów na ptasią wyspę w Norwegii, SA niebawem pokaże ekscytującą wyprawę po goryle i orangutany, które zamieszkają w Warszawie. Rozmowy z gośćmi w magazynie prowadzi Grzegorz Szponder, autorką programu jest Martyna Rux.

 

Szkoła przetrwania

czwartek, godz. 22:23

Program nagrywany jest w newralgicznych miejscach stolicy, gdzie często dochodzi do łamania przepisów przez kierowców i pieszych. Zarejestrowane przez mobilne kamery wydarzenia komentują prowadzący program: Alvin Gajadhur z Inspekcji Transportu Drogowego i Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

 

Wieści z Mazowsza

środa, godz. 17:45

Audycja studyjno-filmowa poruszająca najważniejsze problemy regionu Mazowsze, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji i działań podejmowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Dekorady

niedziela, godz. 20:10

Program dedykowany fanom designu i aranżacji wnętrz. Z programu można m.in. dowiedzieć się, jak nadać nowe życie starym meblom oraz jak za niewielkie pieniądze dokonać spektakularnej metamorfozy wnętrza.

 

Alchemia zdrowia i urody

sobota, godz. 18:00

Program propaguje zdrowy styl życia. Porusza tematy stricte medyczne, mówi o nowościach, unikalnych zabiegach na najwyższym poziomie, ale też podpowiada, jak na samopoczucie mogą wpłynąć niekonwencjonalne metody leczenia.

W programie autorzy dbają nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. W jednym z odcinków opowiadają np. o chorobie duszy jaką jest depresja. Nie leczą, ale radzą, gdzie szukać pomocy, albo co robić, by ta pomoc nie była potrzebna.

Ponadto znane i lubiane osoby, m.in. Cezary Żak, Jarosław Kret, Katarzyna Figura, dzielą się w programie wiedzą na temat diet czy zdradzają swoje recepty na udany relaks. Program zagląda też z kamerą do salonów kosmetycznych i przekazuje nowinki dotyczące urody..

 

Pod wspólnym niebem

poniedziałek, godz. 17:45

Autorki programu mówią o ważnych sprawach do załatwienia, aby żyć godnie mimo niepełnosprawności, ale przede wszystkim pokazują dobre praktyki w walce z wykluczeniem społecznym.

Program jest realizowany we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Autorki: Monika Michalak i Miłka Skalska odwiedzają wyjątkowe miejsca, w których osoby z niepełnosprawnością mogą realizować się zawodowo, są poddawane rehabilitacji, zdobywają nowe umiejętności, a nawet mogą korzystać z uroków życia. W tym programie pokazywane są także obawy i potrzeby społeczności niepełnosprawnych i ich rodzin. O swoich doświadczeniach i pomysłach na usprawnienie systemu pomocy opowiadają niepełnosprawni, rehabilitanci i psycholodzy.

 

Więcej o ofercie programowej TVP Warszawa na: warszawa.tvp.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF