...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

28 milionów widzów na koncercie w Fortnite, start Popdog, nowe projekty ESL i Fantasyexpo, czyli Esportowe wydarzenia ostatnich dni

Epic Games Travis Concert

Koncert Travisa Scotta w Fortnite pobił rekordy popularności, w tym samym czasie wystartował serwis Popdog, który ma ambicje podbić rynek livestreamingu, a na polskim podwórku - ESL, czy Fantasyexpo uruchamiają kolejne projekty. Simracing staje się modny, celebryci inwestują, a Facebook przyśpiesza z gamingiem. Przegląd wydarzeń z ostatnich dni.

Przeglad wydarzen esport ESE

Prawie 28 milionów osób zobaczyło koncert Travisa Scotta w grze Fornite!

W grze Fortnite został zorganizowany koncert sławnego Travisa Scotta, który ogladało na żywo 28 milionów osób. To rekord jeśli chodzi o pojedyncze wydarzenie muzyczne, a jednocześnie kontynuacja działań zapoczątkowanych przez Epic Games – wydawcy gry Fortnite. W zeszłym roku, koncert DJa Marshmello obejrzało ponad 10 milionów osób. Fortnite konsekwentnie stara się budować swoją obecność w mainstreamie.

Wystartował Popdog, czyli serwis agregujący wszystkie livestreamy

Wystarował serwis Popdog, który ma na celu agregowanie livestreamów ze wszystkich platform – wliczając Twitch, Facebook Gaming, Mixer, czy Youtube Gaming. Teraz w jednym miejscu można obejrzeć wszystkich ulubionych streamerów. Za projekt odpowiada agencja Loaded, która reprezentuje wielu z największych streamerów, na czele z Ninją, Summit, LIRIK, czy Shroud. Projekt ma szansę zamieszać na rynku.

ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO ruszają na antenie Polsat Games

ESL Mistrzostwa Polski
Fot. ESL Polska

Na antenie Polsat Games zadebiutował najdłużej działający cykl rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive w kraju – ESL Mistrzostwa Polski. Transmisja prowadzona będzie zarówno na Twitchu, jak również w telewizji linearnej. Wśród uczestników między innymi – AGO Esports, Avez, Illuminar Gaming, PACT, Izako Boars, czy Wisła All in! Drużyny bedą rywalizować zarówno o nagrody finansowe, jak również o przepustkę do turniejów międzynarodowych wyższych kategorii.

11. sezon ESL Pro League najlepszym w historii tych rozgrywek

Średnia oglądalność ESL Pro League, międzynarodowych rozgrywek Counter-Strike, wzrosła o 215% w porównaniu do poprzedniego sezonu, ustanawiając nowy rekord rozgrywek online. Liczba obejrzanych godzin wyniosła ponad 48 milionów! ESL Pro League to odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyny rywalizują tam o prestiż i o ogromne pule nagród.

BLAST i Fantasyexpo rozpoczynają współpracę z projektem BLAST Rising

Fantasy Expo x Blast
Fot. Fantasyexpo

Fantasyexpo rozpoczyna współpracę z duńskim organizatorem turniejów z serii BLAST, która to jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych elementów światowego kalendarza Counter-Strike. Zawody są odpowiednikiem pucharu UEFA z piłki nożnej i są stworzone dla profesjonalnych drużyn z drugiego szeregu. W turnieju udział weźmie szesnaście zaproszonych drużyn, które będą rywalizować o łączną pulę nagród 30 tysięcy euro.

ORLEN Team Targa z Robertem Kubicą nie ukończył drugiej rundy wyścigów

Po udanym debiucie, w którym ORLEN Team Targa w długodystansowych wyścigach iRacing zajął trzecie miejsce na torze Suzuka, przyszedł gorszy wyścig. Ekipa ORLEN z Robertem Kubicą w składzie w ramach 24 Hours Nürburgring musiała wycofać się z wyścigu po niefortunnym wypadku. W kolejnych tygodniach odbędą się kolejne zmagania z serii.

Wyłoniono skład reprezentacji Polski na IsoNations Cup

Ruszają kolejne narodowe rozgrywki w grze FIFA. Wśród reprezentantów Polski Damian 'damie’ Augystyniak z AS Roma, Miłosz 'milosz93′ Bogdanowski z Legii Warszawa, czy Bartosz 'bejot Jakubowski z Wisły Kraków. Udział w IsoNations Cup weźmie 28 krajowych reprezentacji. Oprócz Polski zagra między innymi Anglia, Włochy, Szwecja, Australia, Izrael, Singapur, RPA i wiele innych krajów.

Wirtualne wyścigi już nawet w Eurosport, Canal+, czy Eleven Sports

Torque Esports Eurosport
Fot. Torque Esports

Torque Esports nawiązał partnerstwo nadawcze z europejską telewizyjną siecią sportową Eurosport. Porozumienie spowoduje, że wyścig All-Star Series Torque Esports będzie dostępny za pośrednictwem sieci Eurosport w ponad 150 krajach. Simracing jest na topie, a w ostatnim czasie pisaliśmy też o W ostatnim czasie pisaliśmy też o Simracingu w Canal+, czy oficjalnych  Mistrzostwa Polski pod patronatem Polskiego Związku Motorowego w transmitowanych w Eleven Sports.

Turniej CS: GO online organizowany w ramach E-sportowej Ligi Firmowej

Rozpoczął się turniej CS: GO online dla pracowników firm z całej Polski. To już druga edycja Esportowej Ligi Firmowej, która tym razem została przeniesiona do przestrzeni online. W rozgrywkach weźmie udział blisko 100 graczy, reprezentujących 24 drużyny z 17 firm, m.in.: Capgemini, Dynatrace, LiveChat, Przelewy24, Techland, Divante i inni. Gracze powalczą o tytuł najlepszej e-sportowej drużyny firmowej w Polsce.

W Faze Clan celebryci zainwestowali 40 milionów dolarów

Celebryci inwestują w esport. FaZe Clan zgarnia 40 milionów dolarów

Facebook uruchamia platformę mobilną dla gamingu

Facebook przyspiesza z Gamingiem

Łomża rozszerza działania w esporcie wspólnie z Mediacom Beyond Advertising

Łomża rozpoczęła współpracę w obszarze esportu z MediaCom Beyond Advertising

W zeszłym tygodniu w Esportowych wydarzeniach pisaliśmy natomiast o BMW, Polskim Związku Motorowym, Robercie Kubicy, Jankosie, czy Valorancie

Robert Kubica na podium, Jankos mistrzem Europy. Esportowe wydarzenia ostatnich dni

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana