50 Kreatywnych #historie | Ewelina Kowalik – Zniebaciniespadnie.pl

W internecie istnieje cała masa portali randkowych. Dołóżmy do tego jeszcze aplikacje mobilne działające na tej samej zasadzie i można by pomyśleć, że znalezienie drugiej połówki będzie prostsze niż sznurowanie butów. Nasza laureatka - Ewelina Kowalik - nie była jednak przekonana do tych portali. Postanowiła stworzyć swój własny, który będzie odpowiadał jej kryteriom i tym samym pomóc osobom, które myślą i czują podobnie.

Jak powstał portal Zniebaciniespadnie.pl?

Portal randkowy powstał na bazie własnych, życiowych doświadczeń Eweliny Kowalik a zarazem jest efektem wieloletniej współpracy z ciekawymi ludźmi, organizacji licznych wydarzeń, spotkań i wyjazdów dla singli, wsłuchiwania się w ich opinie na temat portali randkowych oraz z ogromnej chęci niesienia pomocy osobom samotnym.

Zacznijmy od początku, a dokładniej od wydarzeń, nazwijmy to mniej przyjemnych, jednak mających ogromnych wpływ na powstanie tego projektu. W 2012 Ewelina zmieniła status z „zamężna” na „wolna”. Pojęcie „wolna” miało dwa oblicza i asocjowało wiele innych: z jednej strony koniec problemów, komplikacji, swoboda działania, pełen luz, a z drugiej strony to „trudne” do wypowiedzenia słowo na S, czyli samotność. Dla młodej dziewczyny z małą córką u boku pojęcie „samotna” było jej dotychczas obce, szczególnie, że od zawsze wychodziła z założenia, że ludzie powinni łączyć się w pary, że we dwoje jest łatwiej, lepiej. Chcąc stawić czoła nowej sytuacji, w jakiej się znalazła, zaczęła zastanawiać się, jak odnaleźć z niej wyjście.

Na start zalogowała się na znanych portalach randkowych, licząc na poznanie kogoś, z kim będzie można po prostu wyjść do restauracji, aktywnie spędzić czas. Sama jest bardzo aktywną osobą, która lubi spędzać czas poza domem, zdobywać nowe kontakty, odwiedzać nowe miejsca, próbować nowych smaków. Jest osobą ciekawą życia i ludzi.

Wiele godzin rozmów, spotkania, z których nic nie wynikało, choć wcześniejsze rozmowy wskazywały na coś zupełnie innego, ogólne rozczarowanie, poczucie straconego czasu – takie doświadczenia wyniosłam po skorzystaniu z popularnych serwisów, zarówno tych darmowych, jak i tych płatnych.

Wokoło wszyscy mieli już rodziny, ułożone życie, co nie napawało Eweliny optymizmem, gdyż zwyczajnie nie było z kim wyjść do restauracji, na imprezę, do miejsc, gdzie jest realna szansa na poznanie nowych osób lub po prostu na ciekawe, miłe spędzenie „wolnego” czasu. Tak narodził się pomysł na urządzenie własnej imprezy dla singli. To był rok 2015, gdy w lubelskim, niedziałającym już pubie o nazwie „Spinacz” odbyła się pierwsza impreza. Okazała się sporym sukcesem, dlatego od tamtej pory tego typu spotkania organizuje cyklicznie. Organizacja spotkań, a także wyjazdów dla singli stała się pasją, przygodą, zabawą, sposobem spędzania wolnego czasu, a jednocześnie wyzwaniem.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu w tematyce „łączenia ludzi” pojawił się pomysł na kolejny, ostateczny, odważny krok, czyli stworzenie portalu, który: będzie się różnił od popularnych serwisów randkowych, będzie łączył fajnych ludzi pełnych pasji, lubiących aktywne życie, odwiedzanie restauracji, pubów, a przede wszystkim ludzi szukających kontaktu w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym.

W połowie 2017 roku rozpoczęły się prace nad portalem Zniebaciniespadnie.pl. Serwis stale był ulepszany, pojawiały się nowe pomysły, by wystartować z pełnym impetem w marcu 2018 roku!

Cele i misja projektu

Głównym celem Eweliny jest stworzenie ogólnopolskiego portalu randkowego, umożliwiającego singlom kontakt w świecie rzeczywistym, a nie tylko wirtualnym. Portal poza możliwością poznawania nowych osób ma zachęcać singli do wspólnego odkrywania nowych miejsc na kulinarnej mapie Polski! Chciałaby łączyć aktywne i wolne osoby, otwarte na nowe kontakty i doświadczenia, a jednocześnie uwielbiające dobrą kuchnię.

Droga do sukcesu

Najpierw zrodziła się inicjatywa Z NIEBA CI NIE SPADNIE. Pod tą nazwą organizowała imprezy i wyjazdy dla fajnych i wolnych osób. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w tematyce „łączenia ludzi” pojawił się pomysł na kolejny, ostateczny, odważny krok, czyli stworzenie portalu, który będzie się różnił od popularnych serwisów randkowych.

Na początku przeprowadziła liczne rozmowy z singlami, ich zainteresowanie utwierdziło ją w przekonaniu o założeniu portalu.

Pomysł na stworzenie portalu miałam w głowie od dłuższego czasu, ale będąc samotną matką, ciężko było zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę, odciąć się od stałego źródła dochodu. Niemniej jednak w pewnym momencie życia zostałam bez pracy. Miałam dość szukania pracy, ciągłej niepewności. Postanowiłam zaryzykować . Ponoć w życiu „będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś”.

Zniebaciniespadnie.pl funkcjonuje od marca tego roku, więc Ewelina ciągle boryka się z wieloma problemami. Główną trudnością jest jednoosobowy zespół. Za Zniebaciniespadnie.pl nie stoi sztab ludzi tylko ona sama. Oczywiście współpracuje z wieloma osobami/firmami przy rozwoju portalu , ale często brakuje jej czasu. Poza tym miała wiele problemów z prawidłowym funkcjonowaniem portalu, co często irytowało użytkowników. Obecnie zaczęła współpracę z inną firmą, więc ma nadzieję, że błędy tego typu nie będą miały już miejsca.

Pomocna dłoń

Portal funkcjonuje od niedawna. Ewelina jest przekonana, że jest dopiero na początku swojej drogi. Obecnie poszukuje partnerów biznesowych/inwestorów, którzy pomogą mi w rozwoju projektu na dużo większą skalę.

Dotychczas bardzo pomocne w promocji Zniebaciniespadnie.pl były liczne artykuły w prasie ogólnopolskiej na temat portalu oraz znalezienie się w gronie laureatów Rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie”.

Inspiruje mnie…

Myślę, że główną inspiracją w moich działaniach są samotne osoby. Mam wewnętrzną chęć pomagania im. Samotność towarzyszyła mi przez bardzo długi czas. Wiem o niej bardzo dużo. Toteż bazując na własnym doświadczeniu, chcę zachęcić inne wolne osoby do działania, do poznawania nowych osób, do wychodzenia z domu.

 

 

Co dalej?

Niebawem wprowadza nową aktywność na portalu „Spotkania przyStole”, gdzie single w większym gronie (10-15 osób) będą mogli poznawać nowe lokale na kulinarnej mapie Polski. Nowa funkcjonalność serwisu jest nawiązaniem do tradycji spotykania się przy stole, która, mimo upływu czasu, jest silnie zakorzeniona w ludziach. Nic bowiem nie zbliża ludzi bardziej niż wspólne jedzenie. Dzięki „Spotkaniom przyStole” nieznajome sobie osoby będą miały szansę znaleźć bratnie dusze, przyjaciół, a może i drugą połówkę. Wierzy, że pomysł spotka się z dużym zainteresowaniem wolnych osób.

Na chwilę obecną, szuka partnerów biznesowych/inwestorów, którzy pomogą jej w rozwoju portalu. Zależy jej przede wszystkim na wsparciu w działaniach marketingowych oraz na stworzeniu aplikacji mobilnej.

Na pytanie jakiej rady na podstawie własnego doświadczenia mógłby udzielić startującym biznesom, odpowiada: Myślę, że najważniejsza jest wytrwałość, upór i ogromna pracowitość. Trzeba naprawdę kochać to, co się robi i wierzyć w swój sukces.

www.zniebaciniespadnie.pl

https://www.facebook.com/zniebaciniespadnie/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF