6 szybkich trików, dzięki którym odmienisz swoje biuro lub mieszkanie

Masz ochotę na szybkie odświeżenie swojego miejsca pracy lub zamieszkania? Ale nie chcesz porywać się od razu na czasochłonny i wyczerpujący remont. Zacznij od małych zmian, które nie obciążą zbytnio Twojego budżetu! Pokażę Ci najprostsze triki, które często wykorzystuję w swojej pracy jako home stager, a które z łatwością wdrożysz u siebie. Co prawda home staging to atrakcyjne zaaranżowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, ale poniższe wskazówki mają zastosowanie praktycznie w każdej przestrzeni, więc nie ma czego się obawiać.

 

Trik 1: ODGRACANIE, czyli decluttering

Na wzór japońskich guru zacznij od declutteringu, czyli pozbywanie się nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów z Twojego otoczenia. Jest to prosty zabieg, który nic nie kosztuje, oprócz Twojej pracy. Konsumpcjonizm doprowadził nas do tego, że otaczamy się przedmiotami, z których w dużej mierze nie korzystamy. Kupujemy i zbieramy rzeczy, które zajmują nam przestrzeń. Zagracamy się coraz bardziej mając problemy ze znalezieniem czegokolwiek.

Co możesz zrobić? Po pierwsze poszukaj miejsc do przechowywania. Po drugie zastanów jakich rzeczy nie potrzebujesz, co trzymasz na zasadzie „przyda się”. Podziel je na 3 kategorie: np. do sprzedania, do oddania, do wyrzucenia. I rozpocznij proces uwalniania się od nich! Zobaczysz, jak wnętrze dosłownie odetchnie.

 

Trik 2: PRZEMEBLOWANIE 

Kiedy wnętrze oczyścisz z nadmiaru przedmiotów, zastanów się nad nową aranżacją, na zasadzie przestawienia mebli. Zamień je miejscami i zobacz co się stanie. Wypróbuj nowy układ na żywo bez dywagować w głowie czy to ma sens. Spróbuj ustawić meble ukośnie lub poprzecznie, nie blokując ciągu komunikacyjnego. Bardzo możliwe, że złapiesz się za głowę widząc jak dużą różnicę robi taki zabieg. Często robię takie rewolucje podczas wizyt u Klientów. Ich reakcje są bezcenne 🙂

Wskazówka: W trakcie przesuwania mebla wsuń pod niego dywanik lub tekturę

 

Trik 3: GRA ŚWIATŁEM

Jeśli chcesz optycznie powiększyć swoje pomieszczenie, to na ścianie umieść jedno lub więcej luster. Światło dzienne odbijające się w lustrze dodatkowo rozświetli pomieszczenie. Światłem sztucznym możesz operować dowolnie,i im więcej różnych źródeł, tym przytulniej. Odpowiednia gra światłem może zdziałać cuda. Pomyśl o świetle dla każdej funkcjonalności: np. lampa sufitowa, nastrojowa, do czytania etc.

Wskazówka: W lampach umieść ciepłe światło żarówki.

 

Trik 4: DUŻE OBRAZY

Prostym i bardzo efektownym pomysłem na ożywienie wnętrza jest powieszenie w nim obrazów. Obraz jak mało co może wpłynąć na wystrój wnętrza. Mile widziane są dzieła sztuki, ale jeśli nie masz to równie wyjątkowo mogą wyglądać plakaty w ramkach. W nowoczesnych wnętrzach na pewno sprawdzi się abstrakcja, we wnętrzach klasycznych pejzaże. Odpowiednio skomponowana galeria stanowi ciekawą ozdobę pomieszczenia, a jej zaletą jest to, że w dowolnej chwili możesz ją wymienić.

Wskazówka: 2-3 duże obrazy mogą zrobić lepszy efekt niż 20 małych.

 

Trik 5: DODATKI i ich kolory

Zasłony, poduszki, pledy, narzuty, koce itp. Wszelkiego rodzaju tekstylne akcesoria to jeden z najszybszych sposobów na nadanie pomieszczeniu zupełnie nowej jakości. Poza tym za pomocą dodatków można ożywić każde miejsce dobierając je w odpowiednich kolorach. Zapraszam na do obejrzenia moich realizacji i zainspirowaniu się Realizacje | Home Staging Team – podnosimy wartość nieruchomości (hs-team.pl)

Wskazówka: wybierając poduszki pamiętaj, że powinny pasować do galerii na ścianie.

 

Trik 6: ROŚLINY

Postaw na duże rośliny doniczkowe, które uczynią Twoją przestrzeń zdrowszą i piękniejszą. Nie tylko zachwycą swoim wyglądem, ale też nawilżą i oczyszczą powietrze. Aby rośliny były prawdziwą ozdobą pomieszczenia warto umieścić je w efektownych i dopasowanych do otoczenia doniczkach.Taki żywy element zawsze odmieni każde miejsce.

Wskazówka: Efektowne i łatwe w utrzymaniu rośliny to strelicja, zamiokulkas, dracena, aloes

I najważniejsze – pamiętaj, że dom czy biuro powinno być zawsze dopasowane do Twoich potrzeb i aktywności, a jego wystrój ułatwiać Ci codzienne czynności.

Mam nadzieję, że skorzystasz chociaż z jednego z triku, dzięki temu spojrzysz na swoją przestrzeń bardziej przychylnym okiem.

Wioletta Dmowska jest członkinią Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, w ramach której kobiety zyskują przestrzeń do rozwoju i promocji swoich biznesów, a także mentorką w Klubie Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który jest realizowany w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach finansowanego przez Citi Foundation i Fundację Citi Handlowy.

 

Wioletta Dmowska  z wykształcenia jest magistrem zarządzania, z pasji dyplomowana home stagerka, dekoratorka i fotografka wnętrz. Poza tym inwestorka i licencjonowana pośredniczka. Właścicielka Home Staging Team www.hs-team.pl , pracowni która profesjonalnie przygotowuje mieszkania/domy do sprzedaży lub do wynajmu podnosząc ich wartość. 

Wiola dzięki połączeniu wiedzy na temat aranżacji wnętrz i rynku nieruchomości potrafi skutecznie przyspieszyć sprzedaż mieszkania.Tworzy strategię sprzedaży i koncepcję, a następnie zarządza projektem, tak aby transakcja była opłacalna. Jako pasjonatka nowoczesnej sprzedaży i marketingu pokazuje ile można zyskać tworząc odpowiedni wizerunek nieruchomości.

Przez długi czas pracowała w korporacjach jako menedżer sprzedaży, ale pewnego dnia zrealizowała swoje marzenie o niezależności zawodowej. Idealnym rozwiązaniem stała się praca w nieruchomościach, gdzie może wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie.

Profil LinkedIn:https://www.linkedin.com/in/wioletta-dmowska-52221532/

Autorka jest członkinią Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, w ramach której kobiety zyskują przestrzeń do rozwoju i promocji swoich biznesów, a także mentorką w Klubie Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który jest realizowany w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach finansowanego przez Citi Foundation i Fundację Citi Handlowy.

 

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to fundacja, której celem jest wspieranie kobiet w budowaniu i rozwijaniu ich biznesów. W SPK wierzymy, że wyposażając kobiety w ekspercką wiedzę i kontakty sprawimy, że będą sprawcze i niezależne finansowo. Kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, mentoring, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych oraz popularyzowanie inwestowania przez kobiety. Mamy aż 50 000 obserwatorek w mediach społecznościowych! Zapraszamy także Ciebie https://www.linkedin.com/company/fundacja-przedsiebiorczosci-kobiet W naszej społeczności działa też wyjątkowy Klub, realizowany w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach finansowanego przez Citi Foundation i Fundację Citi Handlowy. To Klub Mentorek, który zrzesza 150 kobiet posiadających bogate doświadczenie zawodowe, którym chętnie się dzielą. Skorzystaj z wiedzy naszych mentorek - zapraszamy do lektury ich tekstów.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet