ACTINA przywraca modę na granie na komputerach stacjonarnych

Gry potrafią dostarczyć niezapomnianych emocji, potrafią odstresować, ale również zintegrować. W czasach pandemii esportowe gry multiplayer dają namiastkę spotkań i pozwalają na rozmowę ze znajomymi podczas odprężającej rozgrywki.

Mamy w Polsce wielu fanów XBOXa, czy PlayStation, natomiast zgodnie ze statystykami i tradycyjnym powiedzeniem „Polska PC’tami stoi”, najlepszą i najbardziej uniwersalną platformą do grania jest zdecydowanie komputer stacjonarny.

To właśnie na komputerze stacjonarnym wspólne granie ze znajomymi online jest najprostsze i daje największe możliwości. Wystarczy zainstalować program do komunikacji głosowej taki jak TeamSpeak czy Discord, umówić się ze znajomymi i rozpocząć zmagania w ulubionej grze. Czy to będą tytuły bardziej esportowe jak Counter-Strike, League of Legends, czy też Call of Duty Warzone – czy też te bardziej nostalgiczne z Age of Empires, czy Unreal Tournament na czele.

Na dobrej jakości komputerze, można zrelaksować się również grając w pojedynkę – na przykład w Cyberpunk 2077, który na dobrych komputerach chodzi wyśmienicie (czego nie można powiedzieć o konsolach poprzedniej generacji).

Wybór komputera nie jest sprawą prostą. Główną uwagę przykuwa karta graficzna, procesor i pamięć RAM, ale nie można również zapominać o solidnych fundamentach – płyta główna, dysk twardy, zasilanie i chłodzenie. Wszystkie te elementy powinny być ze sobą kompatybilne, aby współpracować i uzyskać maksimum ich możliwości. Ważna jest również niezawodność i trwałość. Nie zapominajmy również o wyglądzie.

fot. ACTINA SPC

ACTINA łączy wszystkie te cechy i jest liderem w branży komputerów stacjonarnych. W nowych liniach komputerów SPC oraz PBA wszystko ze sobą idealnie współgra, tak abyś Ty mógł sobie spokojnie grać bez obawy o problemy techniczne, czy spadki wydajności.

Wszystkie komputery ACTINA są dokładnie testowane, a w razie jakichkolwiek problemów bardzo szybko reaguje ich serwis gwarancyjny.

O ich jakości niech świadczy wybór komputerów ACTINA przez wiele znaczących organizacji w branży esportowej – z zespołem PACT, czy K1CK na czele. Do tego ACTINA jest głównym partnerem technologicznym ESPOT, miejsca które ma potencjał aby stać się gamingowym sercem Warszawy.

fot. Strefa gamingowa w ESPOT

Moją uwagę szczególnie przykuły uwagę komputery z serii SPC. Są w przystępnych cenach i łączą w sobie wydajność z eleganckim wyglądem. Już tańsze modele, których ceny kształtują się w okolicach 3000zł świetnie sobie poradzą z wszystkimi najnowszymi grami, podczas gdy najmocniejsze wersje  oparte o najnowsze procesory AMD Ryzen i karty graficzne Radeon RX 5700 XT są prawdziwymi bestiami wydajności. Komputery można kupić na przykład w sklepie Sferis

No to co – myszki w dłoń i wkraczamy do gry? To w końcu świetna zabawa!

 

 

actinaesportsespotgaminggrykomputery stacjonarnepbaPCsferisspcsticky