Apple zaprasza do siebie wszystkich

Dla takich firm właśnie wystartował program Business Essentials. Do przyszłego roku testy odbywać będą się jedynie w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnej premiery należy się spodziewać na wiosnę przyszłego roku.

Usługa przygotowana jest dla firm posiadających do pięciuset pracowników i oferuje wsparcie w zakresie trzech abonamentów. Na ten moment każdy z poziomów subskrypcji pozwala na podgląd i zarządzanie urządzeniem. Wraz z oficjalną premierą dołączona zostanie również usługa AppleCare. W ramach wsparcia, AppleCare, użytkownicy objęci będą dwudziestoczterogodzinnym wsparciem, zdalnymi naprawami oraz uzyskają dostęp do szkoleń z technikami firmy. Narzędzia administratora mają pozwolić na zarządzanie całością. Możliwe będzie zdalne blokowanie oraz szyfrowanie danych wrażliwych firmy. Wyższe subskrypcje dodatkowo oferują wsparcie dla wielu urządzeń oraz dodatkowe miejsce w chmurze.

Propozycja producenta kusić może w szczególności firmy polegające na pracy zdalnej oraz szybko rozwijające się, dla których współpraca z zewnętrznymi firmami jest utrudniona. Dzięki takiemu rozwiązaniu wprowadzenie nowych pracowników do ekosystemu byłoby prostsze. Wątpliwości jedynie budzi możliwość potencjalnego przenoszenia danych poza system Apple, które nie słynie z kompatybilności z zewnętrznymi systemami.

appleEssentialsstart-upsticky