Ćwierć miliarda dolarów na autonomiczne rozwiązania transportu


RR.AI jako oddział Robotic Research od lat zajmuje się rozwojem technologii pozwalającej na autonomiczny transport dóbr i ludzi. Ich rozwiązania obejmują samochody ciężarowe, autobusy i pojazdy logistyczne. Wśród dotychczas zaprezentowanych przez firmę rozwiązań znajduje się między innymi system AutoDrive. Pozwala on na autonomiczną jazdę pojazdów ciężkich zarówno po drogach, jak i placach i magazynach.

Inwestorzy wierzą w rentowność rozwiązań dzięki zdecydowanie łatwiejszemu procesowi komercjalizacji rozwiązań niż ma to miejsce w przypadku transportu osobowego.
Dzięki zastosowaniu technologii 360° oraz lidarów systemy firmy nie wymagają połączenia GPS, oraz radzą sobie w terenach nieoznakowanych takich jak place budowy.

„Naszym zdaniem technologia pojazdów autonomicznych ma potencjał, aby zmienić sposób przemieszczania się towarów i ludzi.”

„Robotic Research może pochwalić się osiągnięciami w działalności w sektorze komercyjnym oraz budową wyróżniających się rozwiązań autonomicznych poprzez zorientowanie się na konkretne, generujące przychody możliwości. Z przyjemnością zostaniemy partnerem finansowym i zapewnimy zasoby niezbędne do przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań Robotic Research”

Akshay Naheta, starszy wiceprezes SoftBank Group Corp

AIautonomiaRR.AIsticky