eLadies VALORANT Cup – startuje otwarty turniej dla kobiet transmitowany na Twitchu

eLadies VALORANT Cup to prawdziwe rozpoczęcie żeńskiej sceny VALORANT w Polsce. Otwarta formuła turnieju przyciągnęła zarówno drużyny debiutantek, jak również doświadczone zawodniczki z innych tytułów esportowych. W eLadies cieszy nas zainteresowanie turniejem oraz to jak rozwija się pasja kobiet do esportu w Polsce.

  Sandra „frida” Wojnowska, założyciel projektu eLadies 

Udział weźmie 10 zespołów z Polski. W rozgrywce wezmą udział streamerki FaminaMeow i Aleksandras oraz znane zawodniczki Kamila „firingirl” Kopij, Paula „polin” Stenborowska i Julia „JuLKa” Marek. Mecze będzie można zobaczyć zarówno za pośrednictwem ich kanałów, jak i Twitcha, z profesjonalnym komentarzem w wykonaniu Krystiana ‘Terpa’ Terpińskiego i Olimpii ‘komedyji’ Cichosz.

Turniej odbędzie się w dniach 04.09.-05.09 2021 roku. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, rozegrają w nich spotkania BO1 (każdy z każdym). Dwie drużyny z największa ilością wygranych meczów z każdej z grupy awansują do półfinałów. Spotkania półfinałowe I finałowe zostaną rozegrane w niedzielę w formacie BO3.

Jesteśmy dumni z rozwoju polskiej sceny VALORANT oraz coraz mocniejszej pozycji kobiet w świecie esportu. W Riot Games tworzymy globalny program turniejów VCT Gamechangers, w którym brać udział mogą wszyscy, bez względu na płeć i pochodzenie. Inicjatywy takie, jak eLadies wspieramy całym sercem, ponieważ profesjonalne turnieje to gwarancja obecności kobiet w rozgrywkach na najwyższym poziomie w przyszłości.

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager, Riot Games

Turniej transmitowany będzie na kanale Twitch.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie eLadies warto odwiedzić oficjalny profil FB projektu.


Źródło:

eLadies VALORANT CupGrzegorz SzablaSandra „frida” Wojnowskastickyturniejvalorant