ESL prezentuje grę Monopoly w esportowej wersji

Esport Monopoly zamienia tradycyjne elementy gry Monopoly, takie jak but i naparstek, na elementy specyficzne dla gier, w tym kontroler do gier, klawiaturę, słuchawki, logo ESL, trofeum i… kurczak, pochodzące popularnego okrzyku zwycięstwa „Winner, Winner, Chicken, Dinner”.

 

Zamiast dobrze znanych domków oraz hoteli, gracze mogą kupować najważniejsze wydarzenia esportowe, takie jak Dreamhack czy ESL Katowice, a także inwestować w ligi oraz sprzedawać bilety i gadżety. Gracze Esport Monopoly nadal mogą jednak trafić do więzienia.

 

Podstawowe zasady gry nie uległy zmianie, co jest typowe dla innych licencjonowanych spin-offów Monopoly. Gracze muszą starać się zarobić więcej pieniędzy niż ich przeciwnicy, kupując aktywa i uniknąć bankructwa.

 

Jak narazie Esport Monopoly jest dostępny jedynie na eBayu i kosztuje w przeliczeniu ok. 210 zł. Według strony internetowej gra jest przeznaczona dla od dwóch do sześciu graczy w wieku od ośmiu lat i trwa od jednej do dwóch godzin lub do momentu, gdy ktoś się podda. Niestety nie wiadomo czy pojawi się wersja gry w języku polskim, aktualne dostępne wersję są w języku angielskim oraz niemieckim.
ESL GamingEsport Monopolyesportowa planszówkaesportowe wydaniegra planszowasticky