Gry mobilne zyskują na popularności. Powód? Pandemia


Najwyższy wzrost zainteresowania rynkiem mobilny odnotowano w przypadku gier najłatwiejszych, czyli: „Hyper Casual” (90%), „Casual” (54%) i „Midcore” (44%).

Dominik Stocki — ekspert Spicy Mobile uważa, że ten dość zaskakujący fenomen można zinterpretować jako napływ nowych użytkowników, którzy dotąd nie grali w gry mobilne i szukali dość niewymagającej rozrywki.

Szacuje się, że do 2023 roku wartość branży gier mobilnych powinna przekroczyć 100 mld USD. Do tego czasu 43% wszystkich aktywnych smartfonów będzie kompatybilnych z technologią 5G, co wpłynie na to, jak użytkownicy korzystają z urządzeń mobilnych i samych gier.

Oczywiście warto też wspomnieć o prężnie rozwijającym się grach multiplatformowych, które powoli łączą się z większymi tytułami konsolowymi i pecetowymi.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że tworzenie ekskluzywnych tytułów nie jest już tak popularne, jak kilka lat temu. Dlatego, aby iść z duchem czasu, postanowiono zastosować powyższe rozwiązanie, tworząc jednej globalny świat wirtualny, do którego można wejść za pośrednictwem smartforma, peceta i konsoli.

gamingGru mobilnesticky