...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jakub Juszczyk Startupperem Roku Total dzięki projektowi GrupaWsparcia.pl

We wrześniu 2018 roku Total wznowił inicjatywę Startupper Roku. 7 marca w Warszawie zostali nagrodzeni jego polscy laureaci. W trójce zwycięskich projektów znalazły się: GrupaWsparcia.pl. myHYDRO, oraz The Compass.

Chcieliśmy wesprzeć pomysły rozwiązujące problemy lokalnej społeczności, dlatego nie ograniczyliśmy naszego konkursu do sektora energetycznego – powiedział Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Polska.
Kapituła konkursowa zdecydowała o nagrodzeniu następujących przedsięwzięć:
I miejsce – GrupaWsparcia.pl – darmowy i anonimowy portal społecznościowy
I place Grupa Wsparcia.jpg
GrupaWsparcia.pl to miejsce, gdzie bez konieczności pokazywania własnej twarzy można podzielić się problemem i otrzymać realną pomoc. Wspólnie walczymy z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. Przeniesienie wszelkich grup wsparcia na naszą platformę znacząco obniży koszty utrzymania takiej grupy (koszty wynajmu sali etc.) oraz ułatwi do niej dostęp. Również profesjonalna pomoc psychologiczna będzie łatwiejsza oraz tańsza dla społeczności. Wspólnym celem użytkowników jest potrzeba dążenia do przezwyciężania wszelkich trudności bez względu na to, czy borykamy się z depresją, uzależnieniem, otyłością, bulimią, przeżywamy żałobę lub inną traumę czy też walczymy z ciężką chorobą. W dalszej perspektywie mamy na celu zdobycie poparcia środowisk rządowych dla projektu oraz wprowadzenie możliwości tworzenia grup wsparcia na portalu przez różne ośrodki pomocy społecznej, które będą jakby dopełnieniem świadczonych przez nich usług na rzecz lokalnej społeczności – mówi lider projektu Jakub Juszczyk.

 

Specjalnie dla brief.pl Jakub Juszczyk opowiada jak powstał projekt:

Mieszkam w Oslo, wyjechałam 7 lat temu z powodu problemów. Każdy problem budzi kolejny problem, a za granicą trudno jest skorzystać z pomocy polskiej grupy wsparcia, ponieważ jest ich bardzo ograniczona ilość. Nie mogłem wtedy poprosić o pomoc, chociaż bardzo chciałem. Za granicą mieszka 20 milionów Polaków – połowa populacji, a niestety problemy większości rodzą się właśnie na emigracji, kiedy jesteśmy samotni, daleko od rodziny. W momencie, kiedy dzięki mojej żonie udało mi się przezwyciężyć słabości, zrozumiałem, że najważniejsze jest właśnie wsparcie drugiego człowieka. Postanowiłem stworzyć miejsce w sieci, gdzie ludzie potrzebujący pomocy w postaci rozmowy, wsparcia drugiej osoby mogą dołączyć i nie ujawniając się poprosić o nią. Jest tutaj miejsce dla każdego, nikogo nie dyskryminujemy i każdy, kto ma jakiś problem, znajdzie dla siebie miejsce na GrupaWsparcia.pl. Wisienką na torcie w tym projekcie była domena. Każdy, kto szuka takiej pomocy, w wyszukiwarkę wpisuje hasło „grupa wsparcia”. Pojawiamy się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania i mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy w stanie pomóc większej ilości osób, jest to dla nas bardzo ważne. Kilka osób podjęło już walkę z nałogiem. Jedną osobę udało nam się ocalić przez to, że w momencie załamania byliśmy z nią i rozmawialiśmy. Jest również Pani Weronika, która dzięki zmianie podejścia ze szklanki w połowie pustej na szklankę w połowie pełną uporała się z depresją. Na portalu są również eksperci, tak jak Pani Agnieszka. współautorka książki „Buty mojego męża”. Niedługo oficjalnie wprowadzimy konta zweryfikowane, z których korzystać będą mogli psychologowie i inni eksperci. Udało nam się pomóc już naprawdę dużej liczbie osób i mamy nadzieję, że ta liczba będzie coraz szybciej rosła.
II miejsce i dodatkowy tytuł „Przedsiębiorczej Kobiety Roku” – myHYDRO
II place MyHydro.jpg
myHYDRO rozwiązuje problem ciągłego oraz wiarygodnego monitorowania poziomu nawodnienia organizmu u osób starszych, osób aktywnych zawodowo (w tym pracujących w trudnych warunkach), sportowców amatorów i profesjonalistów, jak również u dzieci. Inteligentna opaska na rękę umożliwia nieinwazyjny oraz ciągły pomiar nawodnienia organizmu. myHYDRO jest alternatywą dla dotychczas stosowanych technik inwazyjnych oraz dla dostępnych na rynku gadżetów i smartwatchów. Wprowadzenie produktu będzie powiązane z wcześniejszą kampanii informacyjnej oraz kampanii społecznej dotyczących wpływu nawodnienia na życie i zdrowie ludzi – wyjaśnia liderka projektu Ewelina Pabjańczyk-Wlazło.
III miejsce – The Compass
III place theCompass.jpg
The Compass to pierwsza na świecie aplikacja mobilna nawigująca osoby niewidome i niedowidzące po budynkach użyteczności publicznej (np. centra handlowe, lotniska, dworce kolejowe, muzea itp.) i działająca z tak dużą precyzją (wybrany sklep, wejście, toaleta itp.). Świat nie jest tak samo przychylny dla wszystkich. Naszą szczególną uwagę przykuły osoby niewidome i niedowidzące. Nie mogą one korzystać w takim samym stopniu z miejsc handlowych, czy miejsc użyteczności publicznej, jak osoby z innymi dysfunkcjami. The Compass to projekt, który ma na celu wyrównywanie szans. Aplikacja będzie najbardziej rozbudowaną na rynku, a także kompatybilna ze smartglasses oraz smartwatchem, współfinansowanymi przez stworzoną przez nas fundację. Co roku planujemy wdrażać projekt na kolejne rynki. Taki ruch pozwoli pozyskać nam większą liczbę klientów, poszerzać świadomość na temat marki oraz popularyzować projekt wśród użytkowników – mówi liderka projektu Magdalena Wawrzyniak.

 

Druga edycja konkursu Startupper Roku 2018-2019 odbyła się łącznie w 55 krajach: 37 państwach afrykańskich, 11 z regionu Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu, czterech z obu Ameryk i trzech z Europy. Tak szerokie przedsięwzięcie potwierdziło globalne, społeczno-gospodarcze zaangażowanie firmy Total. Wspierając innowacyjnych młodych przedsiębiorców w realizacji ich projektów, firma przyczynia się do wzmocnienia lokalnej tkanki społecznej.
Do obecnej edycji napłynęło blisko 50 000 zgłoszeń, z czego ponad 15 000 zostało w pełni zakwalifikowanych. Ogółem 825 finalistów zaprezentowało swoje projekty krajowym jury, zdobywając łącznie 165 zwycięskich nagród.
Krajowi zwycięzcy będą mieć możliwość prezentacji swoich projektów przed międzynarodowym jury, które finalnie wybierze sześciu laureatów z wszystkich 55 państw.
Zwycięzców konkursu Startupper Roku w Polsce i innych krajach można poznać na startupper-of-the-year-challenge.total.com.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF