Laureaci 14. Festiwalu Filmów Polskich “Wisła” w Rosji! [BRIEF PATRONUJE]

Jury w składzie: Przewodnicząca, producent i dyrektor generalny Moskino Natalia Mokritskaja, uznana krytyczka filmowa, dziennikarka Nina Romodanowskaja oraz rosyjska reżyserka i scenarzystka, Oksana Karas przyznało Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych 14. Wisły filmowi „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego za „kontynuację tradycji wielkiego „Kina moralnego niepokoju”.

Jurorki Konkursu Filmów Fabularnych, źródło: Fundacja Wspieram

II Nagroda powędrowała do filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej za „humanizm i najwyższej klasy reżyserię”.

III Nagrodą doceniono film „Maryjki” Darii Woszek za „kobiecość, wygrywającą wszystko”.

Specjalnym wyróżnieniem Jury uhonorowało Dawida Ogrodnika za najlepsze wykonanie głównej męskiej roli w filmie „Ikar. Historia Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy.

Film „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego zdobył także tegoroczną Nagrodę Publiczności.

Od czerwca do grudnia 2021 roku  odbędą się repliki festiwalu „Wisła” w kilkunastu  rosyjskich miastach oraz w Azerbejdżanie, Białorusi, Chorwacji, Czechach, Gruzji, Serbii, Kazachstanie, Kirgistanie, Korei Południowej, Serbii, Słowacji, Tadżykistanie, Turcji oraz Uzbekistanie.


Źródło: Fundacja Wspieram 

 

14 festiwal filmów polskich14 festiwal filmów rosyjskichDaria WoszekDawid Ogrodnikfestiwal wisła w moskwieFundacja WspieramIkar. Historia Mietka KoszaJak najdalej stądKino moralnego niepokojuMaciej PieprzycaMałgorzata SzumowskaMaryjkiMoskinoNatalia MokritskajaNina RomodanowskajaOksana KarasPiotr DomalewskiŚniegu już nigdy nie będziesticky