Małgorzata Dąbrowska i Paulina Skrzypińska z Banku BNP Paribas na liście wpływowych kobiet branży IT

Strong Women in IT to badanie dotyczące pozycji kobiet w branży nowych technologii. Raport powstaje na podstawie ankiet i nominacji.

– Największą zaletą pracy w branży nowych technologii jest poczucie, że wszystko jest możliwe. Warunek konieczny to świetny wspierający się team, złożony z nieco niepokornych i zafascynowanych swoją pracą ludzi, którzy wytrwale szukają praktycznego zastosowania dla nowych technologii. Zespół, który jednocześnie jest absolutnie skupiony na ciągłym polepszaniu doświadczeń klienta czy zwiększaniu komfortu pracy kolegów dzięki najnowszym zdobyczom technologii – mówi Paulina Skrzypińska.

– Zaletą pracy w tej branży jest też niewątpliwie to, że współpracuje się z osobami niezwykle kreatywnymi. To branża, która nie pozwala się nudzić. Wymusza ciągły rozwój i podejmowanie wyzwań. Pozwala na tworzenie produktów wyjątkowych, jednocześnie stanowiących realną wartość dla klienta – dodaje Małgorzata Dąbrowska.

Małgorzata Dąbrowska jest Dyrektorem Zarządzającym w obszarze IT Banku BNP Paribas, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie systemów dla klienta detalicznego. W obecnej roli koncentruje się na transformacji obszaru IT zmierzającej do powszechnego wdrożenia metod wytwarzania, integracji i eksploatacji oprogramowania w modelu DevOps, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii.

Paulina Skrzypińska wiele lat pracowała dla inkubatorów przedsiębiorczości, parków naukowo-technologicznych, programów pre- i akceleracyjnych oraz funduszy inwestycyjnych. Do 2016 roku była współorganizatorką poznańskiej społeczności startupowej. W 2017 roku przeniosła się do Warszawy, gdzie zasiliła szeregi banku BNP Paribas, w którym koordynuje pracę zespołu Laboratorium Innowacji.

Pełny raport dostępny na stronie: https://strongwomen.comecreationsgroup.pl

BNP ParibasITstickywpływowe kobiety