Onet i BioStat tworzą wspólną markę telemedyczną haloDoctor Medonet


Pacjenci, którzy szukają w internecie porad o zdrowiu, uzyskali w portalu Medonet  dostęp do lekarskich e-konsultacji na platformie haloDoctor.pl. Dzięki współpracy z MedFile S.A. (spółka grupy BioStat) z ułatwienia korzystają również użytkownicy innych serwisów należących do Ringier Axel Springer Polska. Współpraca ta oznacza, że usługi telemedyczne trafią do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Rosnąca popularność porad lekarzy online

Pacjenci korzystający z haloDoctor.pl mają dostęp do pełnoprawnych e-wizyt kilkuset lekarzy ponad 40 specjalizacji. Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu można online uzyskać e-Receptę lub e-Zwolnienie. Z haloDoctor.pl zintegrowany jest cieszący się uznaniem program gabinetowy MedFile. Lekarze mają więc stały i wygodny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), wraz z panelem administracyjnym, ułatwiającym zarządzanie harmonogramem porad, recepcją czy płatnościami. Aby korzystać z możliwości platformy wystarczy komputer z dostępem do internetu. Z oprogramowania korzysta ponad 12 tysięcy lekarzy, a także specjalistów fizjoterapeutów i psychologów. Ze zdalnych porad medycznych skorzystało już milion pacjentów.

Statystyki wizyt portalu:

  • 4 miliony wizyt
  • 1 milion pacjentów
  • 12 tysięcy lekarzy i specjalistów korzystających z MedFile

System opieki zdrowia w Polsce zmienia się na naszych oczach. Medonet stał się w krótkim czasie najszybciej rozwijającym się spośród portali zajmujących się zdrowiem w polskim internecie. Miliony internautów codziennie szukają informacji na temat zdrowia. Dzięki współpracy z haloDoctor.pl umożliwimy dostęp do usług e-zdrowia szerszemu gronu odbiorców.

Jovan Protic, COO Ringier Axel Springer Polska

 Wspólny serwis BioStat i RASP to kolejny etap upowszechniania usług telemedycznych.  Lekarze otrzymują przede wszystkim narzędzie do prowadzenia kompleksowych porad  – w sposób, który umożliwia zebranie wywiadu, a także dokonanie rzetelnej oceny pacjenta, również w formie wideorozmowy, albo czatu. W razie potrzeby pacjent na bieżąco może przesyłać dane i dokumentację, na podstawie których uzyska e-receptę, a nawet e-zwolnienie.

Udostępnienie platformy haloDoctor.pl na portalu Medonet i w serwisach RASP przybliża lekarzy pacjentom w najtrudniejszym okresie pandemii, kiedy uzyskanie porady specjalistycznej wiąże się z rosnącym ryzykiem zarażenia. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie z ogromnym potencjałem, bo z poziomu jednej aplikacji można zarządzać dokumentacją medyczną oraz świadczyć porady telemedyczne. Codzienna praktyka lekarska zyskała potężne narzędzia, które już niebawem zostaną wzbogacone o kolejne usprawnienia diagnostyczne.

dr Ewa Tkocz-Piszczek, członek rady nadzorczej Medfile S.A.

Wprowadzenie telemedycyny to kolejny bardzo ważny krok w strategii rozwoju obszaru usług i e-commerce Medonet.pl. Cieszymy się, że możemy realizować tą strategię we współpracy strategicznej z Medfile S.A.

Jakub Zieliński, Head of Medonet

Z oprogramowania i aplikacji MedFile oraz dostępu do platformy haloDoctor Medonet mogą korzystać lekarze prowadzący własne gabinety, fizjoterapeuci, psychologowie, położne oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych, a także przychodnie POZ, poradnie specjalistyczne. Kompleksowa obsługa obejmuje: elektroniczną dokumentację medyczną, program gabinetowy, kartotekę, rejestrację online, kalendarz, e-Receptę, e-Zwolnienie, powiadomienia SMS. Każdy użytkownik może uzyskać pomoc doradcy w zakresie instalacji, obsługi, funkcjonalności .

Rafał Piszczek, Medfile

haloDoctor.pl – to platforma telemedyczna oferująca lekarzom i poradniom kompletną obsługę wizyt telemedycznych. Od lipcu br. pacjenci mogą uzyskać natychmiastową konsultację medyczną codziennie 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie również korzystających z portalu Medonet i innych serwisów RASP. Platforma haloDoctor.pl powstała w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat®, rozwijana jest przez twórcę oprogramowania gabinetowego Medfile S.A.

 

BioStatEwa Tkocz-PiszczekhalodoctorJakub ZielińskiJovan ProticMedonetOnetRafał PiszczekTelemedycyna