Skriware w finałach kategorii Extreme Tech Challenge


Sztandarowym produktem Skriware jest innowacyjne laboratorium edukacyjne SkriLab, które łączy w sobie druk 3D, programowanie i robotykę. Dzięki rozwiązaniu nauczyciele i uczniowie zyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Laboratorium ma przybliżać najmłodszym tematykę dziedzin STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Arts i Mathematics), zarażając ich pasją do nauki. Jednocześnie całość została pomyślana tak, aby maksymalnie ułatwić użytkowanie sprzętu nauczycielom i tym samym zagwarantować ich wykorzystywanie podczas lekcji z uczniami.

Nasze edukacyjne laboratorium SkriLab udowadnia, że nauka może być angażująca, a dzięki temu efektywna. Zachęca uczniów do podejmowania wyzwań, kreatywnego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Uczy krytycznego myślenia jednocześnie dając pole do popełniania błędów. Korzystając z ciekawych narzędzi, dzieci są w stanie znacznie bardziej zaangażować się w proces zdobywania wiedzy, dzięki czemu zostaje ona z nimi na dłużej. Dobrze wdrożony nauczyciel, który czuje się komfortowo korzystając ze SkriLabu, wciela się w rolę mentora, doradzając i zachęcając uczniów do dalszej pracy i eksperymentowania.

Karol Górnowicz, Prezes Skriware

W styczniu Skriware zakwalifikowało się do finałów kategorii Edukacja, które odbędą się już 23.czerwca. Startup będzie wówczas walczył o miejsce w światowym finale Extreme Tech Challenge, który prezentowany będzie 22 lipca przez lidera technologicznej opinii – TechCrunch.

Szanse polskiego reprezentanta na kwalifikację do światowego finału XTC zwiększyć można oddając na Skriware swój głos poprzez: https://airtable.com/shrKVUbgO9haKJBAb

Głosowanie trwa do 11 lipca 2021 r.

Jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko i pokazać, że to właśnie Skriware powinno znaleźć się w finale. Rozpoznawalność na arenie międzynarodowej z pewnością pomoże nam realizować naszą misję dostarczania nowoczesnej edukacji do szkół na całym świecie. Wierzymy, że to właśnie edukacja jest kluczem do rozwiązania wszelkich problemów, z którymi dziś walczy cały świat. Dlatego warto w nią inwestować i umożliwiać dzieciom zdobywanie adekwatnej, inspirującej wiedzy.

Karol Górnowicz, Prezes Skriware

Finały konkursu XTC już 22 lipca 2021 r. dostępne po zarejestrowaniu się na platformie TechCrunch: https://techcrunch.com/events/extreme-tech-challenge-2021/.


Źródło: Skriware


Extreme Tech ChallengeinnowacjeKarol Górnowiczkonkurslabolatorium edykacyjneSkriLabSkriwarestartupstickyTechCrunch