Szlachetna Paczka, polscy streamerzy i branża technologiczna łączą siły, aby pomóc dzieciom wykluczonym cyfrowo


Nowa rzeczywistość sprawia, że poziom potrzeb cyfrowych znacznie przewyższa możliwości wielu polskich rodzin. W takiej sytuacji wykluczenie cyfrowe dotyka już nie tylko najuboższych – to niemal problem powszechny. Analizy dowodzą, że trudność współdzielenia z rodzeństwem i rodzicami sprzętu do edukacji czy pracy zdalnej ma 25% uczniów. Oznacza to, że w dobie zdalnej nauki aż milion dzieci w Polsce walczy z barierami cyfrowymi. Wykluczenie cyfrowe to wykluczenie społeczne, o wiele więcej niż brak możliwości edukacji. To stały brak dostępu do kultury, rozrywki, wreszcie ograniczenie albo ucięcie relacji społecznych, to także łatka “bycia gorszym”. Ale przede wszystkim – również problem, który nie zniknie wraz z końcem pandemii.

Właśnie takim rodzinom pomoże Szlachetna Paczka dzięki nowej inicjatywie, która łączy środowisko gamingowe, streamerów i partnerów technologicznych pod jedna nazwą Gra Paczka. To nie pierwszy raz, kiedy właśnie w tej społeczności przeprowadzane są charity streamy, które maja na celu zwrócenie uwagi na problemy społeczne i pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Akcję GRA PACZKA grą i zaangażowaniem swoich społeczności wesprą streamerzy i youtuberzy z Fantasyexpo, LifeTube, JaRock, Gameset, m. in. Rock, Łozo, Ewron, Bonkol, Doknes, Lempiank, Jcob, Archon, Wonziu  i wielu innych! Dodatkowe wsparcie zapewniają GAMMA PR i Agencja Galaktus. Wrażliwi na ten problem są także partnerzy, którzy postanowili włączyć się w inicjatywę: NVIDIA, AMD, ASUS, MSI, CD PROJEKT RED, World of Tanks, Komputronik, RTV EURO AGD, Morele.net, AORUS, AMSO, TRUST, SilentiumPC, BeQuiet, Steel Series, Cooler Master, Onet, GRY-Online i arhn.eu, a także Wisła Kraków wraz z sekcją esportową i kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny.

Pomóc możesz już dziś

W trakcie wydarzenia trwającego przez “długi” weekend od 14 do 17 maja będzie można wesprzeć dzieci z Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki. Tuż po akcji Szlachetna Paczka przekaże sprzęt do 50 najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości. Docelowo Szlachetna Paczka i jej partnerzy chcą dotrzeć do ponad 2 000 najmłodszych. Wszystkie szczegóły związane z inicjatywą Gra Paczka można znaleźć na stronie Gra Paczka.

To kolejna inicjatywa branży gamingowej w słusznym celu.

Gaming wspiera walkę z koronawirusem!


esportsFantasy ExpogamingJustyna OraczstickystreamerzySzlachetna Paczkawykluczenie cyfrowe