Sztuczna inteligencja stworzy obrazy na podstawie tekstu


Imagen zostało stworzone przez zespół Brain z Google Research. Projekty o podobnym zastosowaniu powstawały w przeszłości już wcześniej, jednak ten ma za zadanie przede wszystkim generować jak najrealistyczniejsze obrazy. Do porównania wcześniejszych modeli sztucznej inteligencji naukowcy stworzyli tzw. DrawBench. To lista 200 podpowiedzi przypisanych do danego modelu. Każdy stworzony przez AI obraz został poddany ocenie, a te utworzone przez Imagen uzyskały najpozytywniejsze opinie.

Technologia, póki co nie zostanie udostępniona. Google przyznał, że przekazanie jej masie może generować problemy o społecznym zabarwieniu. Naukowcy jasno wypowiedzieli się, że Imagen może tworzyć obrazy niecenzuralne, ukazując przy tym w negatywnym świetle inne rasy, a także użytkownicy mogą być skłonni do nadużywania oprogramowania.

Zwykli użytkownicy mogą skorzystać z ograniczonej wersji oprogramowania. Na stronie https://imagen.research.google/ sztuczna inteligencja może pomóc wygenerować nam obraz przy wykorzystaniu gotowych fraz. Możemy również wybrać, w jakim stylu ma zostać narysowane nasze dzieło. Czy ma to być zdjęcie, czy też obraz.

 

 

googlestickysztuczna inteligencja