Technologie w edukacji: przyszłość i bariery – debata Startup Poland o wyzwaniach stojących przed polską edukacją


Ostatni rok okazał się prawdziwą rewolucją w polskim systemie edukacji. Choć była to rewolucja wymuszona pandemicznymi ograniczeniami, a nauka zdalna wciąż cierpi na wiele mankamentów, to jako społeczeństwo musieliśmy przejść przyspieszony kurs cyfryzacji, z jednej strony jako rodzice, uczniowie, czy studenci, z drugiej jako nauczyciele i wykładowcy, czy osoby zarządzające szkolnymi placówkami. Wiele z tych nowych rozwiązań ma szanse zostać z nami już na stałe. Rynek Edu Tech, czyli innowacyjnych technologii stosowanych w edukacji ma szansę na skokowy wzrost. Coraz więcej startupów widzi dla siebie szansę w tym obszarze. Fundacja Startup Poland, wraz z partnerami postanowiła przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Do debaty zaprosiliśmy przedstawicieli najlepszych polskich startupów wdrażających nowe technologie w edukacji. Chcemy lepiej poznać ich wizję przyszłości i spróbować wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku powinny zmierzać zmiany w edukacji i jak może ona wyglądać w bliższej i nieco dalszej przyszłości. Widzimy, jak dynamicznie rozwijają się obecnie polskie startupy edutechowe. Są jednak obszary, które wymagają zdecydowanych zmian, aby podmioty te mogły jeszcze dynamiczniej rozwijać swoją działalność i wyjść ze swoimi rozwiązaniami poza Polskę.

Tomasz Snażyk, prezes Fundacji Startup Poland

Udział w debacie, moderowanej przez Tomasza Snażyka wezmą: Oktawia Gorzeńska z Photon, Karol Górnowicz ze Skriware oraz Agata Jagiełło z Novakid. Debata będzie okazją, aby przyjrzeć się bliżej, jak wygląda rynek startupów edutechowych i jaka jest jego wartość. Sprawdzimy również jakie rozwiązania oraz technologie są najczęściej wykorzystywane przez konsumentów. Spróbujemy także zdiagnozować, czego brakuje polskim startupom, aby mogły lepiej i szybciej się rozwijać i podbijać również rynki zagraniczne.

Wszystkich zainteresowanych tematyką edukacyjną i technologiczną zapraszamy już w najbliższy czwartek, 29 kwietnia, o godz. 11:00 do śledzenia debaty online.

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/rs81z


Źródło: Startup Poland


debata Startup Polandpolska edukacjastickyTechnologia w edukacjiTomasz Snażykwyzwania