Youth Business Poland startuje z nowym programem pomocowym dla osób z Ukrainy


 

Celem projektu jest wsparcie młodych Ukraińców szukających pracy, a także tych chcących założyć wlasną firmę. BEST zapewni szereg usług doradczych dla grupy docelowej, a także udostępni im bazę niezbędnej dla nich wiedzy. Dodatkowo program pomoże Ukraińcom w zakresie integracji społecznej i nauki języka. Projekt szczególną uwagę poświęci kobietom, które wraz z dziećmi stanowią największy procent Ukraińców, którzy aktualnie przebywają w Polsce. Będą one również edukowane w zakresie prowadzenia biznesu.

Pracownicy Standard Chartered w Polsce wspomogą realizację projektu w ramach programu wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu każdy z nich może w tym roku wykorzystać 5 dni płatnego urlopu, aby wspomóc wybraną działalność charytatywną.

Dzięki BEST by Futuremakers możemy wspierać młodych ludzi – zarówno tych z Polski, jak i przybyłych do kraju. Nasi pracownicy dają świetny przykład zaangażowania i pracy na rzecz społeczeństwa w trudnych czasach. Wiele osób bierze udział w oddolnych inicjatywach wspierających uchodźców z Ukrainy, gości przybyłe rodziny w swoich domach, pomagając im w odnalezieniu się w nowym miejscu. Dzisiaj ogłaszamy projekt we współpracy z Youth Business International i Youth Business Poland, w ramach którego udzielimy osobom przybyłym z Ukrainy dodatkowego wsparcia w rozwoju biznesowym. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wcielić w życie obietnicę naszej marki – jesteśmy tu na dobre.

Anna Urbańska, CEO Global Business Services Standard Chartered w Polsce

Założenie własnej firmy lub przeniesienie jej do innego kraju może być dla młodych osób prawdziwym wyzwaniem w każdych okolicznościach, a co dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do tego stres i ograniczenia związane z ucieczką przed konfliktem zbrojnym. Jestem niezmiernie dumna z tego, że nasza sieć może udzielić wsparcia w tych trudnych czasach. Cieszymy się, że Youth Businnes International może współpracować z bankiem Standard Chartered, żeby pomóc młodym przedsiębiorcom, których dotknął konflikt w Ukrainie, pokonać przeciwności losu i założyć lub rozwinąć własne firmy.

Anita Tiessen, CEO Youth Business International

Cieszy nas, że możemy uruchomić tak ważny projekt i tym samym wesprzeć Ukrainki i Ukraińców. Ta inicjatywa nie byłaby możliwa bez współpracy pomiędzy bankiem Standard Chartered, Youth Business International i Domem Ukraińskim w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że to międzysektorowe działanie pozwoli nam zapewnić młodym ludziom wszechstronne wsparcie i pomoże w poszukiwaniu pracy oraz rozwoju własnych firm.

Adrian Migoń, CEO Youth Business Poland


źródło: Youth Business Poland 

temat dnia