...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Aplikacje w służbie postanowieniom noworocznym

Minął zaledwie tydzień nowego roku, a Ty już masz wrażenie, że możesz mieć problemy z dotrzymaniem danych sobie obietnic? Prezentujemy kilka aplikacji, które mogą pomóc Ci pozbyć się tego uczucia i wrócić na tory wyznaczone przez noworoczne postanowienia.

1. RunKeeper

 

Rozpoczęcie regularnych ćwiczenia to jedno z najbardziej popularnych noworocznych postanowień – w końcu to postępowanie przynosi korzyści zarówno kiedy mowa o naszym zdrowiu, jak i dobrym samopoczuciu. Jeśli jednak mamy problem z utrzymaniem się w ryzach, dobrze jest ściągnąć jedną z najpowszechniejszych aplikacji służących do rejestrowania aktywności fizycznej – RunKeeper. Oprogramowanie nie tylko umożliwia śledzenie wykonywanych ćwiczeń m.in. za pomocą geolokalizacji, ale również zapisuje nasze osiągnięcia, dzięki czemu w każdej chwili możemy przyjrzeć się dokonywanym postępom. Co więcej, aplikacja dostosowana jest do rejestrowania zarówno takich aktywności, jak bieganie – na co sama nazwa wskazuje – jak i tych mniej oczywistych, jak jazda na rowerze, jazda na nartach, pływanie, wiosłowanie czy zwyczajne spacerowanie. Co ważne jednak, oprogramowanie wysyła powiadomienia typu „push”, w których zachęca nas do podjęcia kolejnych wyzwań i przypomina o postawionych celach.

Dostępna na: iOS, Android
Cena: Bezpłatna

2. Sleep Cycle Alarm Clock

 

Ciągle chodzisz niewyspany? A może codziennie rano masz problem ze wstaniem, mimo, że nie zarywasz nocy? Warto to zmienić! Bez odpowiednich nawyków dotyczących snu trudno jest nam bowiem zrealizować jakikolwiek z planów. Z tego względu dobrze jest zainteresować się aplikacją Sleep Cycle Alarm Clock, która pomaga nam kontrolować nasz cykl snu. Oprogramowanie pełni funkcję inteligentnego budzika, który analizuje nasz sen i budzi nas wtedy, gdy jesteśmy w „najlżejszej” fazie snu – czyli tej, która związana jest z naturalnym przebudzeniem. Sleep Cycle używa wbudowanego w nasze smartfony lub tablety mikrofonu, za pomocą którego rejestruje nasze ruchy podczas snu i decyduje, w której fazie owego jesteśmy.

Dostępna na: iOS, Android
Cena: Bezpłatnie

3. Lark/Lark Chat

 

Utrzymanie odpowiedniej diety to nie lada wyzwanie – szczególnie wtedy, gdy nie mamy ułożonego z góry planu i podejmujemy decyzje żywieniowe na podstawie własnych odczuć i szczątkowych informacji, które udało nam się zebrać przez lata. Aplikacja Lark może jednak zmienić ten stan rzeczy. Oprogramowanie pełni funkcję personalnego trenera i dietetyka, który za pomocą sztucznej inteligencji oraz wiedzy eksperckiej pomaga użytkownikom zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać formę. Aplikacja stworzona jest na wzór prostego czatu, dzięki czemu wysyłając wiadomości mamy wrażenie, jakbyśmy pisali do naszego trenera personalnego. Dzięki wbudowanym w smartfona czujnikom oprogramowanie monitoruje wykonywane w ciągu dnia ruchy oraz czas snu – wystarczy więc tylko poinformować „dietetyka”, co dziś zjedliśmy, a ten, po dokonaniu analizy, poradzi nam, co powinniśmy zmienić w naszej diecie.

Dostępna na: iOS, Android
Cena: Bezpłatnie

4. DuoLingo

 

Nauka nowego języka nie musi być czasochłonna i droga. Dowodem na to jest aplikacja DuoLingo, dostępna zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Platforma oferuje krótkie, kilkunastominutowe lekcje, w ramach których możemy nauczyć się nowych słów, poznać zasady gramatyczne a także poprawną wymowę poszczególnych sformułowań. Powiadomienia typu „push” przypominają użytkownikom o kolejnych wyzwaniach, a dzięki temu, że twórcy aplikacji wykorzystali starą zasadę: „nauka przez zabawę”, zdobywanie nowych umiejętności kojarzy się raczej z rozrywką niż z obowiązkiem. Jedyny minus jest taki, że dla polskiej wersji językowej dostępna jest wyłącznie możliwość nauki angielskiego. Jeśli jednak w miarę płynnie posługujemy się językiem z Wysp, możemy rozwinąć swoje skrzydła, ucząc się m.in. takich języków, jak hiszpański, francuski, niemiecki, portugalski, włoski czy nawet holenderski.

Dostępna na: Android, iOS, Windows Phone
Cena: Bezpłatnie

5. MeisterTask

 

Odpowiednia organizacja czasu to jeden z kluczowych czynników pozwalających na zwiększenie naszej codziennej produktywności. I chociaż aplikacji pomagających w tym niełatwym zadaniu jest bardzo wiele, szczególnie warto przyjrzeć się narzędziu Meister Task. Oprogramowanie to pod względem funkcjonalnym nie różni się znacząco od innych tego typu – pozwala ono bowiem tworzyć zadania, w ramach których użytkownicy mogą realizować poszczególne czynności wypisane na przygotowanych przez siebie listach, a także zapraszać do współpracy nad konkretnymi projektami kolegów i koleżanki z pracy czy członków rodziny – wygrywa ono jednak z innymi przejrzystością oraz przyjaznym dla oka interface’em. Co więcej, aplikacja mobilna ma również swój odpowiednik na urządzeniach stacjonarnych, co pozwala śledzić nasze postępy z różnych lokalizacji.

Dostępna na: iOS
Cena: Bezpłatnie

6. Spending Tracker, Pocket Expense

Spending Tracker i Pocket Expense to dwie aplikacje, dzięki którym możemy zapanować nad naszymi wydatkami. Obydwa programy działają na podobnej zasadzie i pozwalają na codzienną rejestrację tego, w jaki sposób zarządzamy naszymi finansami. Użytkownicy mają za zadanie ręcznie wpisywać codzienne wydatki oraz przychody, a programy oferują wizualizacje tego, na co przeznaczamy najwięcej pieniędzy oraz jak wygląda stan naszego portfela. Aplikacje nie łączą się z żadnym z naszych kont, dlatego to dobre rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo danych.

System operacyjny: Pocket Expense: iOS; Spending Tracker: iOS, Android, Windows Phone
Cena: Bezpłatnie

::

Fot. apinan; Fotolia.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF