...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Bookworm Cabin czyli rzuć wszystko i jedź do Adelina

Chatka w środku lasu pełna książek, z pięknym widokiem za przeszkloną ścianą? Do tego w odległości kilkudziesięciu kilometrów od domu? Brzmi jak raj dla mola ksiażkowego. Taką chatkę postanowił stowrzyć laureat 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w biznesie. Będzie można ją wynająć na jedną, dwie lub trzy noce już w 2019 roku!

Pierwsza w Polsce chatka do czytania powstanie w malowniczym Adelinie, zaledwie 50km od Warszawy. To marzenie każdego bibliofila, ale nie tylko. Naszym celem jest stworzenie miejsca pozwalającego na skupienie się w pięknych i wygodnych warunkach.– mówią twórcy, Marta Puchalska-Kraciuk i Bartłomiej Kraciuk.

Dlaczego książki? Dlatego, że w dzisiejszym, przebodźcowanym świecie mało kto potrafi odciąć się, skupić na niczym i po prostu być. Ale nie brakuje tych, którzy chcą chociaż spróbować. Czytanie książki to świetny przykład odpoczynku dla umysłu, bo daje możliwość skupienia się na jednej rzeczy, przełączenia umysłu na zupełnie inne tory. Szczególnie jeśli warunki temu sprzyjają, a rozpraszający smartfon można zamknąć w przeznaczonej do tego szufladce. Wszystko to w otoczeniu dopracowanego designu i architektury.

Na zalesionym wzniesieniu powstanie dwuosobowy dom z niczym nie zakłóconym widokiem na pola. Budynek został zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci, a jego prototyp zrealizowano w polskich górach. Skonstruowany jest tak, by był najbardziej ergonomiczny i ekonomiczny. Dwa skrzydła okiennic pozwalają całkowicie zamknąć całą bryłę. Po ich otwarciu możemy korzystać z całkowicie przeszklonej fasady, której wysokość sięga nawet pięciu metrów.

Gdy dodamy do tego ogień w kominku, wygodny fotel i ścianę książek, BOOKWORM CABIN stanie się miejscem idealnym do odpoczynku od zgiełku miasta. O komfort i piękno wnętrza domu zadba Marta, współzałożycielka nagradzanego biura projektowego MP Studio Architektury oraz kobiecego butiku Collage na warszawskim Powiślu. Część organizacyjną wziął na siebie Bartłomiej, współtwórca Grupy Warszawa wielokrotnie wyróżnianej za innowacyjność i wyznaczanie nowych trendów w gastronomii i współzałożyciel firmy produkcyjnej MD4, realizującej polskie fimy nagradzane na całym świecie – m.in. „W imię…” Małgośki Szumowskiej, uhonorowany na festiwalu filmowym w Berlinie.

To dla nas bardzo osobisty projekt, bo często zastanawiamy się jak by to było rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Ale od razu nasuwa się pytanie co my byśmy tam robili? BOOKWORM CABIN pozwoli nam zbliżyć się do marzenia o wyprowadzce do lasu, a przy tym nie porzucać tego, co wypracowaliśmy dotychczas.

Chatka będzie dostępna dla każdego, kto zechce ją wynająć. Marta i Bartłomiej mają już teren, projekt i dopracowaną koncepcję. Pozostaje zebranie środków na budowę, a to ma w większości być zapewnione przez przedsprzedaż noclegów. Chatkę można rezerwować już teraz przez portal crowdfundingowy Odpal Projekt https://odpalprojekt.pl/p/bookwormcabin

Budowa ruszy wiosną 2019 roku.

„Chcemy zmieniać świat na lepsze, chociaż trochę, krok po kroku.” – mówią. Dołączycie?

facebook.com/bookwormcabin

instagram.com/bookwormcabin

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF