...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Elon Musk zakpił z Metaverse

Elon Musk BabylonBee

Metaverse budzi obecnie tak samo duże oczekiwania, jak i kontrowersje. Mark Zuckerberg widzi w projekcie ogromny skok w przód, jednak póki co nie każdy podziela jego entuzjazm. Jednym z krytyków jest Elon Musk, który inaczej widzi przyszłość technologii.

Metaverse został zapowiedziany wcześniej w tym roku. Od razu Mark Zuckerberg przedstawiał projekt, jako rewolucyjny. Nasz cyfrowy avatar będzie żył. Pierwszy raz doświadczymy zderzenia świata rzeczywistego z wirtualnym na taką skalę.  Właściciel SpaceX i Tesli ma jednak na temat wizji Metaverse inne zdanie.

Przedsiębiorca ostatnio wystąpił w programie „The Babylon Bee”. Podczas przeprowadzonego z nim wywiadu, stwierdził, że Metaverse się nie sprawdzi i  pozostanie tylko konceptem.

„Ludzie nie będą przebywać w wirtualnej rzeczywistości z założonym na oczy ekranem. To nie jest Metaverse.”

Powiedział też, że bardziej sprawdzi się projekt Neuralinku, firmy, w której jest współwłaścicielem. Neuralink zajmuje się tworzeniem wszczepialnych interfejsów na zasadzie mózg-komputer. Ma zaoferować chip chirurgicznie wszczepiany do mózgu, który zagwarantuje pełne wejście do wirtualnej rzeczywistości bez dodatkowego sprzętu. Mimo wszelkich kontrowersji, według Muska, tylko Neuralink będzie w stanie zaoferować nam pełne doświadczenie w korzystaniu z technologii.

Wielu ekspertów uważa, że technologia VR póki co nie jest wystarczająca, żeby wprowadzić projekt Zuckerberga w życie. Również Elon Musk informuje, że nie skreśla jeszcze całkowicie projektu, ale póki co nie dostrzegł w koncepcie nic przekonującego, co może w przyszłości się zmienić.

Adam Daniluk