...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

esportsLAB otrzymuje 4 miliony złotych inwestycji od Satus Starter VC

Startup esportsLAB –planujący wprowadzić na rynek gier komputerowych PC najbardziej kompleksowy i zaawansowany systemu do profilowania, monitoringu i wsparcia treningu esportowców – pozyskał kolejnego inwestora. Satus Starter VC zainwestował 4 miliony złotych w dalszy rozwój projektu.

Rozwiązanie tworzone przez esportsLAB, poza wsparciem szkolenia techniki gry, obejmuje monitoring zachowań żywieniowych, sprawności fizycznej, jakości snu, ryzyka kontuzji przeciążeniowych i samopoczucia. Wymienione czynniki składają się na Model Kompetencji Esportowych, który pozwala określić potencjał rozwojowy zawodników oraz umożliwia zrozumienie co i w jakim stopniu wpływa na ich poziom gry z dnia na dzień. Tworzony system będzie w dużej mierze zautomatyzowany, oparty na algorytmach sztucznej inteligencji, które zostaną wyuczone na danych pochodzących z badań naukowych nad czynnikami determinującymi poziom formy esportowej.

Produkty spółki mają być skierowane zarówno do grupy użytkowników indywidualnych, graczy wiodących esportowych gier komputerowych PC (ok. 150 mln graczy), jak i profesjonalnych organizacji związanych z esportem.

Globalny rynek gier komputerowych PC będzie wart 36,9 mld USD w 2020 roku. Spółka planuję osiągnięcie swoich celów biznesowych przez realizację projektów badawczo-rozwojowych w branży gier komputerowych. Czynnikiem wzrostu, w którym spółka upatruję szansę na szybki rozwój, jest wysoka dynamika wzrostu wartości rynku esportowego.

Istotą projektu esportsLAB jest profesjonalizacja treningu esportowego oraz stworzenie metod identyfikacji i zrównoważonego rozwoju talentów esportowych. Naszym głównym celem jest rozwijanie samoświadomości zawodników, podnoszenia jakości warsztatu trenerów oraz dostarczenie organizacjom esportowym rzetelnych, potwierdzonych w faktach informacji dzięki którm będą mogły podejmować bardziej świadome decyzje.

Jakub Szumielewicz, CEO esportsLAB

4 miliony złotych zostaną przeznaczone na rozwój spółki, w szczególności na przyspieszenie prac i zwiększenie funkcjonalności oprogramowania dla graczy indywidulanych oraz zwiększenie skali działalności promocyjno-marketingowej.

Zdecydowaliśmy się zainwestować w ten projekt, ponieważ stoi za nim bardzo dobry i komplementarny zespół zarządzający, dietetycy, trenerzy wywodzący się z profesjonalnego sportu tradycyjnego (piłka nożna), psycholodzy badający wpływ gier na neuroplastyczność mózgu, a także analitycy danych i programiści z uznanych uczelni. Co istotne projekt został zainicjowany dzięki x-kom AGO (poprzednio AGO Esports), polskiej drużynie w CS:GO, będącej w TOP20 najlepszych drużyn na świecie, z którą to bieżąca współpraca przynosi obustronne korzyści. esportsLAB ma wszystkie atuty, żeby stać się światowym liderem dynamicznie rosnącego rynku rozwiązań analitycznych dla esportu.

Stanisław Rogoziński, Partner Funduszu Satus Starter

esportsLAB został już doceniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, od którego otrzymał dofinansowanie w wysokości 12 mln zł na realizowane prace badawczo-rozwojowe.

Równolegle z Satus Starter VC w spółkę zainwestował również Michał Pazdan, reprezentant Polski w piłce nożnej. Ponadto Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski, byli współwłaściciele Legii Warszawa i dotychczasowi wspólnicy, również zwiększyli swoje zaangażowanie udziałowe.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF