...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fasadio i Nebula Network najlepszymi startupami akceleratora ReaktorX

Marketplace łączący projektantów z właścicielami domów oraz platforma umożliwiająca wykorzystanie milionów prywatnych komputerów do dowolnych obliczeń w chmurze wygrały drugą edycję akceleratora ReaktorX.

ReaktorX to program pre-akceleracyjny dla startupów na najwcześniejszym etapie rozwoju.  Grupą docelową są początkujący przedsiębiorcy, idealnie profesjonaliści w swoich  dziedzinach, z pomysłem na produkt lub usługę, która wywróci tę branżę do góry nogami.  Do drugiej edycji programu zgłosiło się jesienią ubiegłego roku ponad sto startupów. W   miniony poniedziałek, 29 stycznia, jedenaście najlepszych zaprezentowało swoje projekty po
dziesięciu tygodniach intensywnej akceleracji. Zainteresowanie demo night było tak duże, że   przed centrum coworkingowym Hub Hub ustawiła się kolejka inwestorów. Pękające w   szwach audytorium musiało tego wieczora pomieścić ponad dwustu aniołów biznesu,   przedstawicieli funduszy venture capital oraz korporacji.

Magdalena Sobczyńska, CEO Fasadio.com

Magdalena Sobczyńska, CEO Fasadio.com

Po serii trudnych pytań do przedsiębiorców międzynarodowe jury wybrało zwycięzcę – firmę Fasadio , tworzoną przez Magdalenę Sobczyńską. Magda jest architektem i wraz z Piotrem   Szybilskim od kilku lat prowadzi swoje własne studio. Niedawno zauważyła, że coraz więcej   zleceń dostaje na projekty elewacji domów. To rynek słabo zagospodarowany,    zdominowany przez drogich architektów oraz tanich, lecz niekoniecznie profesjonalnych
studentów designu. Stworzyła więc serwis łączący osoby budujące dom z projektantami, którzy całkowicie zdalnie są w stanie stworzyć wizualizację, oszacować koszta inwestycji i  zaproponować materiały do realizacji projektu. Wygrywa dzięki automatyzacji procesu obsługi klienta i skali. To, co u konkurencji trwa tygodniami, w Fasadio można załatwić w kilka dni.

“W projekcie Fasadio doceniam jego świeżość, potencjał rynkowy, dotychczasową  trakcję oraz prostotę. Fakt, że jego założycielką jest kobieta, których w środowisku  startuperek jest wciąż tak niewiele – a które Black Swan Fund wspiera – zdeterminował mój wybór.” – mówi Inga Kasak, dyrektorka zarządzająca Black Swan Fund, członkini  jury. Na startupy podczas demo night głosowało nie tylko jury, ale również publiczność. Popular vote wygrał startup Nebula Network , reprezentowany na scenie przez programistę  blockchain, Pawła Cichockiego. Nebula tworzy ogromną rozproszoną chmurę obliczeniową,  która ma docelowo konkurować z potentatami rynku jak Amazon czy Google. Przewagą Nebuli ma być technologia multichain, czyli nowy sposób szybkiego zapisu danych  wzorowany na blockchainie, znanym z kryptowalut takich jak Bitcoin. Część technologicznych rozwiązań zastosowanych w projekcie oczekuje obecnie na patent w USA. Paweł zdołał już zebrać na swój biznes prawie pół miliona złotych, a niedługo każdy będzie mógł zainwestować w projekt dzięki zbiórce pieniędzy w popularnym formacie ICO.

publiczność

Publiczność w Hub Hub słuchająca prezentacji startupów

Furorę na demo night zrobił również Jakub Zygmunt, twórca Dollarro. Podczas jego prezentacji publiczność co chwilę wybuchała śmiechem niczym na najlepszym stand-upie. Zaskoczył również Sinup, projekt który zamienia twoje grzechy na pieniądze płynące do akcji charytatywnych. Listę wszystkich startupów prezentujących na wydarzeniu znaleźć można na stronie projektu.

Druga edycja programu ReaktorX za nami, ale twórcy już zapowiedzieli kolejną edycję na  wiosnę tego roku. Zainteresowane startupy mogą aplikować do programu na stronie  projektu .

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF