...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Innovations Hub Summit: Nowy punkt na startupowej mapie Polski

W piątek 21 czerwca polski ekosystem startupowy doświadczył prawdziwej eksplozji innowacji. Na Innovations Hub Summit 2024 zgromadziło się blisko dwieście kluczowych postaci ze świata startupów, funduszy inwestycyjnych i organizacji wspierających polskie innowacje. To największe wydarzenie pre-seedowe w Polsce, zorganizowane przez Fundację Innovations Hub, potwierdziło jej rolę jako wiodącego inkubatora startupów w kraju, skupionego na wspieraniu rynku pre-seed i kreowaniu nowoczesnych technologii.

Program Mentoringowy Innovations Hub – kuźnia talentów i innowacji

Scena główna Innovations Hub Summit
Scena główna Innovations Hub Summit

Główną inicjatywą Fundacji Innovations Hub jest Program Mentoringowy, który umożliwia młodym innowatorem przekształcanie pomysłów w realne biznesy. Przez pięć miesięcy uczestnicy Programu pracowali z doświadczonymi mentorami, a kulminacją tego procesu była Gala finałowa podczas Innovations Hub Summit. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 400 uczestników w trzech ścieżkach tematycznych: MedBiz Innovations Program, Green Innovations Challenge i nowej, Innovate IT.

Wydarzenie otworzył Prezes Fundacji, Kacper Raciborski, wraz z przedstawicielami partnerów strategicznych – Astra Zeneca oraz InPost Green City. Wydarzenie zorganizowane było wokół dwóch scen – głównej, na której zaprezentowali się finaliści Programu, oraz ekosystemowej, na której prezentowały się startupy z ekosystemu Fundacji.

Zwycięzcy Programu Mentoringowego – BioBarrier i bakteriobójcza żywica

Najważniejszym momentem wydarzenia było ogłoszenie zwycięzców piątej edycji Programu mentoringowego Fundacji Innovations Hub. Spośród ponad 70 zespołów, wyłoniono 6 najlepszych.

Pierwsze miejsce zdobył projekt BioBarrier. Zespół Zuzanny Hebel, Dawida Szymborskiego, Macieja Szymborskiego i Huberta Świerada, pod opieką mentorów Piotra Pyszkowskiego i Michała Lechowskiego, stworzył innowacyjne rozwiązanie zapewniające czystość mikrobiologiczną powierzchni w laboratoriach, szpitalach i fabrykach, oparte na ekologicznej żywicy epoksydowej. Ta żywica wolna jest od szkodliwych związków chemicznych – właściwości bakteriobójcze wynikają z dodatku roślinnego, co czyni rozwiązanie bezpiecznym, wydajnym i przyjaznym dla środowiska.

Drugie miejsce zajęło Medvoice – zespół, który opracował platformę AI wspierającą diagnostykę medyczną. Trzecie miejsce przypadło CliniMatch – narzędziu wykorzystującemu uczenie maszynowe do rekrutacji pacjentów do badań klinicznych oraz automatyzacji transkrypcji i analizy rozmów lekarza z pacjentem. Wśród innych wyróżnionych projektów znalazły się rozwiązania z zakresu automatyzacji raportowania ESG i wsparcia psychoterapii.

Fundacja Innovations Hub – budowanie przyszłości polskiej inkubacji

Fundacja Innovations Hub nieustannie dąży do zrewolucjonizowania praktyk inkubacyjnych w Polsce. Poprzez integrację startupów, przedsiębiorców, naukowców i organizacji wsparcia biznesu, Fundacja tworzy silny ekosystem innowacji. Podczas Innovations Hub Summit miała miejsce premiera filmu „Nowa Generacja Founderów”, promującego polskie startupy. Narrację zapewnił Eleven Labs, startup z branży voice AI prowadzony przez Polaków, który niedawno osiągnął status jednorożca.

„Tylko pomagając ludziom z różnych środowisk poznać się i razem pracować nad innowacjami, można zbudować prawdziwy ekosystem – taki, który będzie wspierał młodych innowatorów, a nie ich odstraszał – mówi Natalia Wąsowicz, koordynatorka Programu Mentoringowego. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu młodych, Fundacja nieustannie podnosi poprzeczkę, tworząc solidne podstawy dla kolejnych pokoleń innowatorów.

O Fundacji i programach przeczytacie więcej na: www.innovationshub.pl.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF