...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kongres Innowatorów organizowany przez Grupę PFR już 28 marca br.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju 28 marca br. organizuje Kongres Innowatorów. Gościem specjalnym wydarzenia będą premierzy państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej oraz Susan Wojcicki, Prezes YouTube i Mariana Mazzucato, autorka książki „Przedsiębiorcze Państwo”.

Data: 28 marca 2017, 9.00-16.00

Hala Totalizatora Sportowego, Trybuna Druga na Służewcu, Warszawa

Cel:

  • Podpisanie “Deklaracji Warszawskiej” ws innowacyjności regionu
  • Dyskusja nad udziałem państwa w finansowaniu innowacji – Prezentacja raportu PFR „Finansowanie innowacji w Regionie CEE”
  • Pokazanie praktycznego wymiaru innowacyjności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

 

– Kongres ma być miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy – z pespektywy Doliny Krzemowej patrzą na nas jak na jeden region. Powinniśmy współpracować i zastanowić się gdzie możemy iść razem jako region CEE. Dlatego do udziału w dwudniowym spotkaniu w Warszawie zapraszamy innowatorów  z regionu, startupy, organizacje pozarządowe zajmujące się innowacyjnością w V4, szefów działów R&D w dużych firmach poszukujących innowacji oraz przedstawicieli administracji publicznej  z regionu.  Konferencja podzielona jest na cztery bloki tematyczne: polityka, gospodarka, cyfryzacja i wyzwania w regionie – mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

– Jesteśmy tym bardziej podekscytowani bo jednym z gości specjalnych będzie Prezes YouTube Susan Wojcicki. To będzie jej pierwsza oficjalna wizyta w Polsce. Tak, to ta Pani, która we wrześniu 1998 wynajęła swój garaż dwóm młodym informatykom: Siergiejowi Brinowi i Larry’emu Page’owi, za 1700 dolarów miesięcznie. Tak zrodziła się legenda. Garaż Susan Wojcicki służył jako siedziba Google’a zaledwie pół roku. Firma rozrastała się w błyskawicznym tempie. Susan również znalazła w niej pracę. Została zatrudniona jako 16. pracownik i zajęła się marketingiem. Teraz sama jest szefową YouTube i niezmiennie od kilku lat znajduje się na liście Najbardziej Wpływowych Kobiet w Biznesie. Nie jest tylko „mamą Google’a”, bo ma również pięcioro dzieci. To ona jest pomysłodawczynią przyzakładowego przedszkola. Wzór dla wielu kobiet, chcących połączyć rodzinę i karierę – dodaje Kruczkowska.

Do udziału w spotkaniu w Warszawie zapraszamy innowatorów z regionu, startupy, organizacje pozarządowe zajmujące się innowacyjnością w V4, szefów działów R&D w dużych firmach poszukujących innowacji oraz przedstawicieli administracji publicznej  z regionu.  Kongres będzie okazją do prezentacji praktycznego wymiaru innowacyjności oraz miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF