...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kredyty gotówkowe – jak wybrać najlepszą i najtańszą ofertę?

kredyty-gotowkowe-jak-wybrac-oferte

Ogromna liczba ofert kredytowych sprawia, że wybór najlepszego kredytu wydaje się bardzo skomplikowany. Nic bardziej mylnego! Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jak w łatwy sposób wybrać najkorzystniejszy i najtańszy kredyt gotówkowy!

Czym charakteryzują się kredyty gotówkowe?

Kredyty gotówkowe to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki. Uzyskaną kwotę możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez Ciebie cel – może być to np. wakacyjny wyjazd, przeprowadzenie już dawno planowanego remontu bądź kupno nowego samochodu.

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest krótki czas jego uzyskania. Dodatkowe środki mogą pojawić się na Twoim koncie bankowym nawet w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku kredytowego.

Co więcej, formalności związane z przyznaniem tego produktu zostały ograniczone do minimum, co sprawia, że uzyskanie kredytu gotówkowego staje się niezwykle proste.

Na początku… określ swoje wymagania

Poszukiwanie najlepszej oferty kredytu gotówkowego powinieneś rozpocząć od określenia swoich wymagań. Zastanów się jakiej kwoty potrzebujesz oraz na jak długi czas chcesz zaciągnąć zobowiązanie. Warto przy tym wiedzieć, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 200 tysięcy złotych, natomiast okres spłaty sięga nawet 10 lat.

Kredyt gotówkowy powinien być dostosowany do Twoich możliwości finansowych. Niezwykle ważny jest wybór optymalnego czasu spłaty zobowiązania. Wydłużenie okresu kredytowania pozwoli na zmniejszenie miesięcznej raty, lecz zwiększy całkowity koszt kredytu. Z kolei, zbyt krótki czas spłaty może spowodować problemy z regulowaniem zadłużenia. Ostateczna decyzja powinna być zatem dokładnie przemyślana.

Porównanie kredytów gotówkowych ułatwi Ci wybór najlepszej oferty

Wiele osób myśli, że najlepsze warunki zostaną im zaproponowane w banku, w którym posiadają konto osobiste. Nie jest to do końca prawda. Instytucje finansowe bardzo często proponują swoim stałym klientom lepsze warunki, jednak zwykle najkorzystniejszy kredyt możesz uzyskać w nowym banku. Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać dostępne kredyty gotówkowe.

Zatem, jak wybrać najlepszą ofertę? Poniżej przedstawiamy parametry na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę:

  • oprocentowanie,
  • prowizja,
  • RRSO.

Oprocentowanie to wskaźnik, określający wysokość odsetek w skali roku. Parametr ten składa się z dwóch elementów: stawki bazowej WIBOR oraz marży banku. O wartości stawki WIBOR decyduje Rada Polityki Pieniężnej, natomiast wysokość marży ustalana jest przez bank i co istotne, często można ją negocjować.

Prowizja stanowi zysk dla banku z tytułu udzielenia finansowania. Zwykle uiszczana jest jednorazowo w dniu podpisania umowy kredytowej, lecz istnieje także możliwość wliczenia jej w koszt udzielonego zobowiązania. Pamiętaj jednak, iż kredytowana prowizja podniesie wysokość miesięcznej raty. Może się zdarzyć, iż dany bank zrezygnuje z naliczenia tej opłaty. W takim przypadku powinieneś zwrócić uwagę czy w zamian za to nie została zwiększona wartość oprocentowania bądź czy bank nie wymaga skorzystania z dodatkowych produktów np. ubezpieczenia.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to zdecydowanie najważniejszy parametr. Uwzględnia on wszystkie koszty związane z kredytem w ujęciu rocznym. RRSO zawiera nie tylko wartość oprocentowania i prowizji, ale też wszystkie inne opłaty naliczone przez bank. Wskaźnik ten zdecydowanie pomoże Ci w wyborze najlepszego kredytu gotówkowego. Porównując oferty w takiej samej wysokości oraz o identycznym okresie kredytowania tańsza będzie ta, której wskaźnik RRSO jest niższy.

Warto zaznaczyć, że ostatecznie zaproponowane Ci warunki mogą się nieco różnić od tych przedstawionych w reklamie. Wartość poszczególnych parametrów zależna będzie m.in. od Twojej zdolności kredytowej.

Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy!

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż samodzielne porównywanie z osobna każdej oferty kredytowej jest niezwykle żmudne i czasochłonne. Dlatego też, by ułatwić Ci ten proces i zawęzić obszar poszukiwań polecamy skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych, który znajdziesz pod adresem https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kredytow-gotowkowych.

Ranking ten zawiera najbardziej atrakcyjne i najtańsze oferty kredytowe oraz wyszczególnia ich najistotniejsze parametry. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób wybierzesz najkorzystniejszy kredyt, który odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Jednak to nie wszystko! Serwis NajlepszeKonto.pl umożliwi Ci także szybkie pozyskanie dodatkowych środków bez konieczności wychodzenia z domu i składania wizyty w placówce banku. Wystarczy, że spośród kredytów dostępnych w rankingu wybierzesz interesującą Cię ofertę i klikniesz przycisk „Złóż wniosek o kredyt”. Po wypełnieniu oraz złożeniu wniosku online skontaktuje się z Tobą konsultant, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Jeżeli bank zgodzi się na udzielenie Ci finansowania, pozostanie Ci tylko podpisanie umowy, a środki na dowolny cel niebawem pojawią się na Twoim koncie. Uzyskanie kredytu gotówkowego jeszcze nigdy nie było takie proste!


Źródło: najlepszekonto.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF