...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie Impact’22: Małgorzata Ohme

Jednym z najważniejszych speakerów wiosennej edycji Impact ’22 w ramach ścieżki „mental health & wellbeing” będzie ceniona psycholożka Małgorzata Ohme. Nowa ścieżka tematyczna to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom odbiorców i społeczeństwa, które w ostatnim czasie musi mierzyć się z problemami związanymi z pandemią Covid-19 i rosyjską agresją na Ukrainie. Impact ‘22 odbędzie się w dniach 11-12 maja w Poznaniu.

Ostatnie lata to wyjątkowo trudny czas dla społeczeństw całego świata. 2020 rok przyniósł zupełnie nowe problemy i wyzwania związane z pandemią a kiedy wydawało się, że najgorsze mamy za sobą i wraca normalność, na Europę spadł kolejny dramat: inwazja Rosji na Ukrainę. Nikt nie przypuszczał, że w XXI wieku świat będzie musiał zmierzyć się z brutalną wojną i tysiącami ludzkich dramatów. Właśnie dlatego organizatorzy tegorocznej edycji Impact przygotowali zupełnie nową ścieżkę tematyczną „mental health & wellbeing”, w ramach której poruszane będą kwestie związane z aktualnymi problemami społecznymi i psychologicznymi. Na scenach Impact ’22 głos zabiorą najwybitniejsze osobistości z dziedziny psychologii.
Jedną z nich będzie Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich psycholożek. Ohme ukończyła Psychologię Społeczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, na którym obecnie jest wykładowcą. Jest też psychoterapeutką Akademickiego Centrum Psychoterapii SWPS i współautorką trzech książek o tematyce psychologicznej: „Dowód dojrzałości”, „Co z tym życiem?” oraz „Droga do samodzielności. Jak wspomagać rozwój dzieci i młodzieży z ograniczeniami sprawności”. Małgorzata Ohme obecnie jest też prezenterką telewizyjną w „Dzień Dobry TVN”, redaktor naczelną serwisów lifestylowych kobieta.onet.pl oraz właścicielką portalu ohme.pl. Prowadzi także wykłady, prelekcje i webinary związane z psychologią, poprawą jakości życia, life coachingiem i rozwojem osobistym. W 2019 współprowadziła reality show Big Brother oraz wieczorne odcinki na żywo Big Brother nocą i Big Brother Raport. Prowadziła również reality show „Kto mówi o pannie młodej” na antenie TVN7.
Zupełnie nowa ścieżka tematyczna „mental health & wellbeing” to odpowiedź na najbardziej aktualne problemy wynikające z panującej trudnej sytuacji na świecie. Dwa ostatnie lata to wyniszczająca pandemia Covid-19 i rosyjska agresja na Ukrainę – wydarzenia, które zmusiły cały świat do wielkie reorganizacji i szukania nowych rozwiązań nie tylko biznesowych, ale również kadrowych. To wszystko sprawia, że społeczeństwo coraz częściej zmaga się z problemami zdrowotnymi i psychicznymi takimi jak depresja. W ramach „mental health & wellbeing” spikerzy będą szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania i wskazywać kierunki niezbędne do rozwiązania problemów współczesnego świata. To również doskonała okazja do przeanalizowania sytuacji Polski na tle innych krajów pod względem zadowolenia z pracy i wskaźników depresji wśród pracowników. Jednym z najważniejszych tematów, które będą poruszane w ramach „mental health & wellbeing” jest zdrowie psychiczne i analiza dostępnych rozwiązań, które mogą pomóc w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorobom psychicznym. Speakerzy przybliżą również idee digital wellbeing oraz corporate wellness. Ważnym punktem będzie też dyskusja nad problemem otyłości, która uznawana jest za jedno z największych przekleństw XXI wieku.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu. 10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki. W styczniu, do grona TOP SPEAKERÓW Impact’23 dołączyła Natalie Portman – laureatka Oscara, aktorka, producentka, autorka bestsellera, matka i aktywistka. W tej ostatniej roli wystąpi w maju w Poznaniu. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona https://impactcee.com/impact/2023/.

Impact'23