...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Niemal dwukrotny przyrost streamerów na platformie Twitch w 2020 roku

Do platformy Twitch w tym roku dołączyło już 3,5 miliona nowych streamerów, co daje wzrost o 87% w stosunku do poprzedniego roku. To najlepszy wynik w historii.

Dane pozyskane przez Finbold.com pokazują, że usługa przesyłania strumieniowego wideo na żywo Twitch odnotowuje największą dynamikę wzrostu w swojej historii. Twitch zarejestrował rekord ilości streamerów na koniec maja.

Jeszcze w lutym na portalu aktywnych było 3,75 miliona streamerów, podczas gdy na koniec maja ich liczba wyniosła 7,4 miliona. To prawie dwukrotny wzrost i niewątpliwie zasługa koronawirusa, który zatrzymał ludzi w domach. Zachęciło to szereg nowych użytkowników do spróbowania swoich sił jako streamer. Bez wątpienia to bardzo dobre prognozy dla całego serwisu i całej branży gier i esportu.

Graf. Finbold

Tak znaczący wzrost liczby streamerów na platformie Twitch stał się możliwy dzięki „lock-down” spowodowanym przez COVID-19, co oznaczało, że większość ludzi musiała zostać w domu. W tym okresie zamknięte były kina, teatry, areny sportowe, co sprawiło, że Twitch stał się jedną z niewielu pozostałych opcji rozrywki. 

Oliver Scott, Finbold

Badanie Finbold.com pokazuje również przegląd najczęściej oglądanych gier na Twitchu w pierwszym tygodniu czerwca 2020 r. W oparciu o liczbę godzin. Just Chatting prowadzi z 43,2 miliona obejrzanych godzin, drugie jest League of Legends z 30,9 miliona godzin, podczas gdy GTA 5 jest trzeciez 24,9 miliona godzin, Fortnite zajął czwarte miejsce z 24,8 milionami godzin, a COD: Modern Warfare piąte z 18,4 milionami obejrzanych godzin.

Inne najczęściej oglądane gry to CS: GO (18,2 miliona godzin), VALORANT (16,5 miliona godzin), Dota 2 (10,1 miliona godzin), Minecraft (9,84 miliona godzin) i FIFA 20 (8,65 miliona godzin).

Fot. Finbold

Twitch jest wiodącą usługą przesyłania strumieniowego wideo na żywo, która koncentruje się przede wszystkim na transmisji strumieniowej z gier wideo, w tym transmisji zawodów e-sportowych.

Ostatnio Twitch dodał kategorię „Just Chatting”, która agreguje wszelkie treści nie związane z grami.  Usługa umożliwia swobodne rozmowy z widzami, strumieniowe przesyłanie na żywo audycji muzycznych i inne kreatywne treści, czego jednym z przykładów może być gotowanie na żywo z widzami.

Dane do artykułu dzięki uprzejmości Finbold.com

Twitch jest liderem wśród platform livestream

Przegląd platform livestream. Liderem Twitch z ponad 70% udziałem w rynku

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana