...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowy rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Daniel Witkowski były działacz młodzieżówki PiS i Kukiz 15 został nowym rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej.

Poczta Polska ogłosiła w komunikacie zmiany, jakie wprowadziła w obszarze komunikacji i marketingu z początkiem bieżącego roku. Nowym rzecznikiem prasowym spółki został Daniel Witkowski, który obejmie niniejsze stanowisko za Justynę Siwek.  Co więcej, jak informuje spółka – była rzeczniczka pozostanie w strukturze firmy i będzie odpowiadać za dział komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

 

Zapowiedziane zmiany zostały wprowadzone na celu dostosowania komunikacji spółki do aktualnych trendów, jak i konsolidację dotychczasowych, rozproszonych zadań z zakresu PR-owego w jednostce organizacyjnej.

Poczta Polska przechodzi proces intensywnej transformacji, której celem jest dostosowanie profilu działalności Spółki do realiów cyfryzującego się świata. Realizujemy obecnie wiele strategicznych projektów, o których pragniemy rzetelnie informować opinię publiczną, a docelowo — naszych Klientów. To oni bowiem będą beneficjentami zmian, jakie wprowadza Poczta.

Daniel Witkowski

Wprowadzone modernizacje organizacyjne poskutkowały również podziałem funkcji kierownika działu komunikacji i rzecznika prasowego. Biurze Ładu Korporacyjnego, czyli jednostce odpowiedzialnej za kontakt z mediami przekazano kompetencje z zakresu marketingu wizerunkowego, narodowego operatora pocztowego.

Zmiany w obszarze PR i marketingu korporacyjnego jest częścią reorganizacji centrali Spółki, która ma na celu integrację dotychczas rozproszonych funkcji i kompetencji. Połączenie obszaru komunikacji z całym spektrum zadań z zakresu promocji marki wpłynie pozytywnie na budowanie wizerunku Poczty, jako firmy z tradycjami, ale śmiało wchodzącej w obszar nowych technologii, coraz nowocześniejszej, przechodzącej transformację cyfrową i zaangażowanej społecznie.

Aleksandra Paulska, zastępca dyrektora biura ładu korporacyjnego ds. komunikacji Poczty Polskiej

Kim jest Daniel Witkowski?

Daniel Witkowski jest absolwentem nauk politycznych na UW (Uniwersytecie Warszawskim). W 2017 roku pełnił funkcję szefa klubu młodych w partii Kukiz 15. Dwa lata później przeszedł do warszawskich struktur forów Młodych PiS. Poza tym pracował między innymi w: Telewizji Polskiej oraz w Państwowej Agencji Atomistyki, gdzie zajmował się kierownictwem zespołu ds. Informacji i Komunikacji. Na tym stanowisku pracował jako rzecznik prasowy.


Źródło: Poczta Polska/ Wirtualne Media

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF