...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nozbe Teams – aplikacja do pracy zdalnej dla zespołów, dostępna bezpłatnie do końca kwietnia!

Nozbe Teams

Rzeczywistość, w której wszyscy musieliśmy się odnaleźć na nowo, przysporzyła trudności wielu firmom. Praca zdalna może być uciążliwa dla zespołów, których specyfika pracy wymaga ciągłego kontaktu i konsultacji. Z pomocą przychodzi Nozbe Teams – aplikacja stworzona przez zespół, który od 13 lat pracuje zdalnie i którego członkowie ani dnia nie spędzili razem w biurze stacjonarnym, co nie przeszkodziło im w osiągnięciu sukcesu. Michał Śliwiński, CEO i twórca Nozbe został wyróżniony w 5. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Prężnie działający zespół Nozbe ma wieloletnie doświadczenie w pracy zdalnej i chętnie dzieli się nim, ucząc, jak odnaleźć się w nowych warunkach, nie tracąc jednocześnie efektywności. Warto więc zainteresować się rozwiązaniami, które proponują, tym bardziej, że nowa aplikacja dla zespołów do końca kwietnia dostępna jest zupełnie bezpłatnie!

Produktywna praca zdalna? To możliwe!

Wyobraźcie sobie firmę, która prężnie działa od ponad 13 lat, i która nie ma biura. Nie ma fizycznej siedziby, do której codziennie przychodzą pracownicy. Nie ma głośnego “open-space’u” ani zabójczych dla produktywności zebrań w sali konferencyjnej. Wszyscy członkowie zespołu pracują zdalnie i sprawnie wypełniają swoje zadania.

Zalety są oczywiste! Pracując z domu, ludzie nie muszą tracić czasu na dojazdy. Są bardziej produktywni, ponieważ w biurze domowym łatwiej jest się skoncentrować niż w nowoczesnej, otwartej przestrzeni biurowej. Ktoś mógłby pomyśleć, że w takim zespole komunikacja musi być mocno utrudniona. W rzeczywistości jednak, komunikują się oni nawet skuteczniej niż tradycyjne zespoły.

Nozbe Teams aplikacja
fot. Nozbe

W czym tkwi sekret?

Kluczem do sukcesu jest komunikacja poprzez zadania. Polega ona na tym, że dyskusje
i poszukiwanie rozwiązań odbywa się w zadaniach umieszczonych w projektach w aplikacji do współpracy zespołowej, dostępnej na komputery i urządzenia mobilne.

W zespole Nozbe najlepiej sprawdza się Nozbe Teams – aplikacja do zarządzania zadaniami
i projektami dla małych i średnich organizacji.

Oto, jak działa Nozbe:

  • Wszystko, co robią pracownicy firmy, uważają za projekt. Właśnie dlatego, gdy zaczynają pracować nad czymś nowym, w pierwszej kolejności tworzą nowy projekt w aplikacji Nozbe Teams.
  • Następnym krokiem jest wypisanie wszystkiego, co należy wykonać w formie prostych zadań w ramach tego projektu. Zadania może dodawać każdy, nie tylko manager projektu.
  • Zadania doprecyzowujemy w komentarzach, które stanowią fundament skutecznej komunikacji poprzez zadania.
  • Aby utrzymać porządek w projektach, możliwe jest dodawanie sekcji. Ponadto, członkowie zespołu przydzielają zadania współpracownikom i przypisują terminy, aby każdy wiedział, co zrobić i na kiedy wykonać swoją pracę.

I ZACZYNAMY DZIAŁAĆ! Podczas pracy nad projektem zespół wymienia się opiniami
i dyskutuje, dodając komentarze do zadań w Nozbe Teams. Jeżeli zaistnieje potrzeba sięgnięcia po opinię innej osoby, można ją oznaczyć @wspominając imię w komentarzu. Wykonane już zadanie zostaje „odhaczone”, a zespół przechodzi do następnego i kolejnego i tak dalej, aż projekt zostanie w pełni zrealizowany!

Dzięki komunikacji poprzez zadania firma Nozbe jest przykładem superproduktywnego 25-osobowego zespołu. Inne firmy również mogą tak działać! Nozbe Teams to idealne narzędzie do współpracy w każdym zespole – nie tylko zdalnym! Aplikacja dostępna jest w wersji przeglądarkowej, na komputerach oraz na iPhone’ach, iPadach i urządzeniach mobilnych z Androidem.

Nozbe Teams można wypróbować w każdej chwili. Aby to zrobić należy założyć bezpłatne konto i… testować!


Źródło: informacja prasowa Nozbe Teams

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF