...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polska firma zwycięzcą w rankingu „Deloitte Technology Fast 50 
Central Europe”

technology Fast 50 Europe Deloitte

W 21. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej aż 30 proc. miejsc zajmują spółki z Polski. Wiodą one też prym w pierwszej dziesiątce, gdzie przypadła im aż połowa miejsc. Na czele całego rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” znalazła się polska firma Packhelp. Na przestrzeni ostatnich czterech lat dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm technologicznych z rankingu wyniosła aż 1 460 proc. Wojciech Sadowski, CEO i założyciel Packhelp został wyróżniony w 8. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

W głównej kategorii „Fast 50” uplasowało się 15 firm z Polski. Z kolei 9 znalazło swoje miejsce w kategorii „Wschodzące gwiazdy”. Najwięcej firm w głównej kategorii pochodzi z Czech (21). Polskie i czeskie spółki zajmują łącznie ponad 70 proc. miejsc w rankingu. Trzecie miejsce przypadło Chorwacji, którą reprezentuje pięć firm. W rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” znalazły się także spółki z Bułgarii (3), Słowacji (2) oraz po jednej z Litwy, Kosowa, Łotwy i Estonii.

Tegoroczny ranking ma charakter wyjątkowy. Pandemia pokazała, że firmy technologiczne nie tylko stymulują wzrost biznesów, ale też pozwalają nam funkcjonować w czasie izolacji. Ogromne zainteresowanie edycją, którą właśnie zamykamy, pokazuje jak wiele innowacyjnych firm rozwijało swój potencjał przez ostatnie lata, żeby w tym wyjątkowym roku służyć nam wsparciem. Do rankingu pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej zgłosiło się ponad 300 spółek. Aż 42 firmy spośród 50, które znalazły się w zestawieniu, to debiutanci.

Agnieszka Zielińska, Partner w Dziale Doradztwa Finansowego, Lider Programu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Czołówka „Technology Fast 50”

Po kilku latach przerwy miejsce lidera w zestawieniu ponownie przypadło polskiej firmie. Tegorocznym zwycięzcą „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” jest Packhelp – twórca platformy pozwalającej projektować i zamawiać spersonalizowane opakowania online. Spółka osiągnęła wzrost przychodów w ciągu ostatnich czterech lat na poziomie 9 077 proc.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery polskie firmy: EGZOTech (5. miejsce), Solution4Labs (7. miejsce), Zdrowegeny.pl (8 .miejsce) oraz Tylko (9. miejsce).

Dominacja producentów oprogramowania

W 2019 roku w porównaniu do 2016 roku średni wzrost przychodów firm, które znalazły się w rankingu wyniósł 1 460 proc. Rok wcześniej było to 1 129 proc. (rok 2018 w porównaniu do 2015).

Wzrost ten pokazuje, w jak dobrej kondycji znajduje się sektor firm technologicznych w naszym regionie. Od kilku lat średni wzrost przychodów spółek w rankingu przekracza tysiąc procent. Należy się spodziewać, że rewolucja technologiczna, która dokonuje się na skutek pandemii, tylko wzmocni ten trend i w przyszłorocznym rankingu wynik ten będzie jeszcze lepszy.

Agnieszka Zielińska, Partner w Dziale Doradztwa Finansowego, Lider Programu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Podobnie jak w poprzednich latach ranking „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” zdominowały firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania. W zestawieniu jest ich aż 30. 11 firm reprezentuje sektor „media i rozrywka”, a cztery to producenci sprzętu komputerowego. Trzy spółki to fintechy, a dwie zaliczają się do sektora medycznego i biotechnologicznego.

W tym roku firmy technologiczne mogły zgłaszać swój akces do nowej nagrody „Impact Stars”. Kategoria została wprowadzona z myślą o firmach, które z powodzeniem łączą rozwój innowacyjnych produktów czy usług technologicznych z pozytywnym oddziaływaniem na co najmniej jeden z obszarów: społeczeństwo, biznes, innowacje, środowisko i różnorodność. Każdy kraj mógł w tej kategorii nagrodzić trzy firmy. W Polsce wyróżnienie otrzymały spółki: Divante i Netguru (za wspólną inicjatywę Tech to the rescue), EGZOTech oraz Laparo.

Szczegółowe wyniki rankingu

Ranking „DeloitteTechnology Fast 50 Central Europe” to zestawienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie Europy Środkowej. Oprócz firm wyróżnionych w głównej kategorii Fast 50 Deloitte Central Europe nagrodził też młodsze firmy w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Firmy samodzielnie zgłaszają chęć udziału w rankingu, a Deloitte weryfikuje podane przez nie dane finansowe.

Każda spółka ubiegająca się o udział w programie musi spełniać następujące kryteria:

 • posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia);
 • być firmą technologiczną, której działalność zawiera się w jednej z kategorii: komunikacja, ochrona środowiska, fintech, sprzęt komputerowy, ochrona zdrowia i nauki medyczne, media i rozrywka, produkcja oprogramowania;
 • być właścicielem praw własności intelektualnej lub zastrzeżonej technologii sprzedawanych klientom w produktach, generujących większość przychodów operacyjnych spółki;
 • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe zagranicznych inwestorów strategicznych.

Wśród wyróżnionych przez Delloite firm znalazło się kilka, których potencjał został dostrzeżony wcześniej przez Kapitułę rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie oraz redakcję BRIEF w poprzednich edycjach. 

Gratulujemy Packhelp, które w tym roku uplasowało się na pierwszym miejscu zestawienia Deloitte (Wojciech Sadowski, CEO i Co-founder jest laureatem 8. edycji 50 Kreatywnych) oraz pozostałym wyróżnionym z obu  kategorii:

 • EGZOTech Sp. z o.o. – Michał Mikulski – CEO,  laureat 5. edycji rankingu
 • Solution4Labs Sp. z o.o. – Paweł Gawkowski – CEO, laureat 9. edycji rankingu
 • Skriware – Karol Górnowicz – CEO, laureat 9. edycji rankingu
 • LAPARO Sp. z o.o. – Mateusz Juszczak – CEO, Radosław Nowosielski – CTO, Mateusz Rulewicz – Co-founder, laureaci 9. edycji rankingu
 • Applover – Jan Kamiński – Co-founder, Radosław Bułat – CEO, Piotr Sobusiak – CTO, laureaci 10. edycji rankingu

Kategoria główna „Technology Fast 50”

Kryteria szczegółowe dla firm w kategorii głównej:

 • działalność na rynku co najmniej od czterech lat, czyli co najmniej od 31 grudnia 2015 r.,
 • osiąganie przychodów operacyjnych nie mniejszych niż 50 tys. euro w roku 2016, 2017, 2018 oraz przychodów w 2019 roku na poziomie nie mniejszym niż 100 tys. euro.

lp.

Nazwa firmy

Kraj

Sektor

Wzrost (proc.)

1

Packhelp S.A.

Polska

Oprogramowanie

9077

2

DoDo Group SE

Czechy

Oprogramowanie

8427

3

UlovDomov.cz s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

5535

4

Favi online s.r.o.

Czechy

Media i rozrywka

3389

5

EGZOTech Sp. z o.o.

Polska

Ochrona zdrowia i nauki medyczne

2932

6

Electrocoin d.o.o.

Chorwacja

Fintech

2617

7

Solution4Labs Sp. z o.o.

Polska

Oprogramowanie

2367

8

Zdrowegeny.pl Sp. z o.o.

Polska

Ochrona zdrowia i nauki medyczne

1951

9

Tylko

Polska

Oprogramowanie

1788

10

Kontentino s.r.o,

Słowacja

Oprogramowanie

1536

 

Kategoria „Wschodzące Gwiazdy”

Kryteria szczegółowe dla firm w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”:

 • historia działalności nie jest krótsza niż trzy lata,
 • w rozpatrywanych okresach rocznych (2017-2019) osiąganie przychodów operacyjnych nie mniejszych niż 30 tys. euro.

lp.

Nazwa firmy

Kraj

Sektor

wzrost (proc.)

1

FTMO (FF Trader s.r.o.)

Czechy

Fintech

2356

2

GreyCortex s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

2030

3

Speck d.o.o.

Chorwacja

Oprogramowanie

1076

4

Datasentics, a.s.

Czechy

Oprogramowanie

1022

5

HARDWARIO s.r.o.

Czechy

Sprzęt komputerowy

795

6

TheNetw.org s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

765

7

STEPWISE Sp. z o.o.

Polska

Oprogramowanie

659

8

TriLAB Group s.r.o.

Czechy

Sprzęt komputerowy

486

9

Skriware

Polska

Sprzęt komputerowy

468

10

Zaslat s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

450

11

EnduroSat AD

Bułgaria

Sprzęt komputerowy

405

12

Brand Active Sp. z o.o.

Polska

Media i rozrywka

387

13

Expandeco s.r.o.

Słowacja

Oprogramowanie

382

14

Whalebone, s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

379

15

LAPARO Sp. z o.o.

Polska

Ochrona zdrowia i nauki medyczne

372

16

Frakton

Kosowo

Oprogramowanie

366

17

Publishers Revenue Optimization Sp. z o.o.

Polska

Media i rozrywka

339

18

Appsilon Sp. z o.o.

Polska

Oprogramowanie

277

19

NOTOLYTIX LTD.

Bułgaria

Oprogramowanie

267

20

Knihobot.cz

Czechy

Media i rozrywka

244

21

Brainhub Sp. z o. o.

Polska

Oprogramowanie

142

22

GotSolution d.o.o. (JSGuru brand)

Bośnia i Hercegowina

Oprogramowanie

131

23

RTCLAB Sp. z.o.o.

Polska

Oprogramowanie

123

24

Callstack.io Sp. z o.o.

Polska

Oprogramowanie

116

25

SentiSquare s.r.o.

Czechy

Oprogramowanie

99

 

Więcej informacji oraz historyczne rankingi dostępne na stronie: www.deloitte.com/cefast50


Źródło: informacja prasowa Deloitte 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF