...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron internetowych ‒ jak długo trwa?

pozycycjonowanie-stron-internetowych-jak-dlugo-trwa

Każdy przedsiębiorca chce, aby jego biznes pięknie się rozwijał. By wartościowy ruch na stronie www był bardzo duży i szedł w parze z wysoką konwersją. Oczywiście nic w tym dziwnego. Jak tego wszystkiego dokonać? W dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta to dopiero połowa sukcesu. Trzeba jeszcze zadbać o to, by klienci bez problemu mogli znaleźć naszą witrynę. Tutaj przechodzimy do tytułowego pozycjonowania. Ile trwa pozycjonowanie i na czym polega? Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Na czym polega pozycjonowanie?

Na początek kilka słów o tym, czym jest pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie to długotrwały proces, obejmujący działania w obrębie witryny, jak i poza nią. Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższych pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Jak wiadomo, użytkownicy szukają w wyszukiwarce Google niemal wszystkiego ‒ zaufanej kosmetyczki, dobrego elektryka, klimatycznej restauracji, porządnego warsztatu samochodowego, firmy remontowej, lekarzy itd. Roboty Google w ułamku sekundy wyświetlą wyniki ‒ zazwyczaj jest to kilkadziesiąt stron. I tutaj przechodzimy do sedna. Użytkownicy, w tym Twoi potencjalni klienci, skupiają się wyłącznie na wynikach z TOP 10, czyli z pierwszej strony wyszukiwarki. 

Strony z TOP 10 to witryny zoptymalizowane pod kątem SEO, z wartościowym profilem linków zewnętrznych, cieszące się autorytetem, przyjazne dla użytkownika. Biznesy, których strony www zajmują miejsce właśnie w TOP 10, mnożą konwersję i zyski. 

Pamiętajmy jednak, że wysokich pozycji nie uzyskamy z dnia na dzień i zacznijmy działać już dziś.  

Jak długo trwa pozycjonowanie stron www? 

jak-dlugo-trwa-pozycjonowanie-www

Wspominaliśmy powyżej, że pozycjonowanie to długotrwały proces. Ile trwa? Jak długo będziemy musieli czekać na uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google? Właścicieli witryn, którzy oczekiwali jednoznacznej odpowiedzi, musimy nieco zmartwić. Na czas, jaki jest potrzeby na uzyskanie widoczności w bezpłatnych wynikach Google, wpływa kilka czynników. Są to: 

  • Wiek i historia domeny ‒ w przypadku nowych domen, bez dobrej historii, trzeba zadbać o budowę autorytetu, a to trwa. Domeny ze złą historią, czyli takie, które otrzymały kary od Google, także nie mają autorytetu, co utrudnia pozycjonowanie. Przy takich stronach internetowych zazwyczaj lepszym wyjściem jest budowa nowej witryny. Najłatwiejszą drogę do TOP10 mają strony internetowe z dobrą historią.
  • Rodzaj i konkurencyjność branży ‒ są branże, w których bardzo trudno wyprzedzić konkurencję, mowa między innymi o branży medycznej, budowlanej, odzieżowej. Najwyższe miejsca zajmują giganci z bardzo wysokimi budżetami i dużym autorytetem. Są i takie dziedziny, w których konkurencja jest niewielka ‒ tutaj, jeśli będziemy wykonywać regularne prace z zakresu pozycjonowania, mamy szanse, by szybko zyskać wysokie pozycje. 
  • Aktualne pozycje strony ‒ ważne są również aktualne pozycje, jakie zajmuje nasza strona internetowa. Pozycjonowanie będzie przebiegać inaczej w przypadku domeny znajdującej na 50 pozycji w rankingu Google, a inaczej w przypadku domeny będącej na 12 pozycji. Przy stronach znajdujących się wyżej, pozycjonowanie niekoniecznie będzie trwało krócej. Im bliżej top 1, tym konkurencja jest większa, a przeskok nawet o jedną pozycję w górę, trudniejszy.
  • Kondycja strony ‒ kondycja strony ma bezpośredni wpływ na czas pozycjonowania. Witryna, na której do tej pory nie prowadzono żadnych prac, wymagała będzie kompleksowej optymalizacji. Konieczne będą: optymalizacja nagłówków, metadanych, adresów URL, prędkości ładowania, przygotowanie unikalnych treści, wdrożenie linkowania wewnętrznego. Niezbędna będzie również budowa profilu linków zewnętrznych.

Realizacja takich prac wymaga przemyślanej strategii, regularnych działań, monitorowania efektów i bieżącej optymalizacji. Na to wszystko potrzebny jest czas. Należy też pamiętać, że roboty Google nie  zaindeksują zmian z dnia na dzień, również potrzebują czasu. 

  • Budżet ‒ nie da się ukryć, że znaczenie w pozycjonowaniu ma również budżet, jaki chcemy przeznaczyć na e-marketing. Każdy właściciel witryny internetowej już na samym początku powinien wiedzieć, że większy budżet to większe możliwości. Przy niewielkich budżetach przeprowadzanie niektórych działań może nie być możliwe, a to przedłuży czas oczekiwania na efekty pozycjonowania. 

Pozycjonowanie – ile trzeba czekać na efekty? 

Ile więc trzeba czekać na efekty pozycjonowania? Przyjmuje się, że pierwsze efekty prac widoczne są po około czterech miesiącach. Bardziej widocznych rezultatów spodziewać się możemy po sześciu, siedmiu miesiącach. Na uzyskanie satysfakcjonujących efektów będziemy musieli poczekać około dwunastu, czternastu miesięcy. Podkreślamy jednak, że to przybliżone ramy czasowe, wszystko zależy od indywidualnego przypadku, kondycji strony, jej historii.  

Pozycjonowanie stron i sklepów www z 1stplace 

pozycjonowanie-stron-sklepow-www-1stplace

Zastanawiasz się, jak wyglądałoby pozycjonowanie Twojej strony internetowej? Nie wiesz, ile potrwa uzyskanie większej widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwarki Google? Zespół 1stplace służy pomocą! 

W 1stplace od ponad 10 lat oferujemy pozycjonowanie stron internetowych i sklepów e-commerce dla branż o różnej specyfice. Podczas konsultacji odpowiemy na każde z Twoich pytań, opowiemy, jak przebiegał będzie proces pozycjonowania i, jakie działania należy przeprowadzić w pierwszej kolejności. Jeśli będziesz zainteresowany współpracą, przygotujemy szytą na miarę ofertę.

Pozycjonowanie to dopiero część naszych usług. Oprócz tego projektujemy i budujemy sklepy internetowe i strony www oraz zajmujemy się kampaniami Google Ads. 

Już dziś zadbaj o rozwój swojego biznesu i ciesz się z efektów. 

Postaw na sukces. Postaw na 1stplace. 


Źródło: 1stplace.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF