...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Robert Lewandowski stworzy grę piłkarską

RL9 Football Coach The Game

Robert Lewandowski wraz z grupą PlayWay SA i Rafałem Cymermanem (twórcą polskiego symulatora menadżera piłkarskiego) stworzyli spółkę gamingową. Ich pierwsze plany wydają się bardzo ambitne, ponieważ planują stworzyć grę, która podbije światowy rynek piłkarskich managerów.

Debiutanckim projektem RL9Sport Games ma być Football Coach The Game — symulator pracy trenera. Nietuzinkowa gra w stylu Football Managera, która poza rzeczami takimi jak transfery, taktyka czy trening, skupić się ma na aspekcie psychologicznym. Istotą będzie zarządzanie drużyną tak, by pozytywnie wpływać na morale zawodników oraz budowanie naszego autorytetu w piłkarskiej szatni. Twórcy postawią nacisk na rolę trenera, jako dwunastego zawodnika. To on będzie w pełni operowany przez gracza. Ciekawe będzie również dodanie różnych klas managerów. Jak mówi sam Rafał Cymerman, Football Coach The Game będzie po części grą RPG. Każdy rodzaj trenera będzie posiadał swoje drzewko umiejętności. Twórcy wprowadzą też elementy zręcznościowe. Gracz w losowych momentach meczu sam będzie mógł wykonać strzał na bramkę.

Rozgrywka odbywać się będzie przez sieć w ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym. Konkurować będzie można z rywalami z całego świata, ale znajdzie się również opcja do gry ze znajomymi. Tytuł dostępny będzie na urządzeniach mobilnych oraz komputerach.

Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach.

Rafał Cymerman, prezes spółki

Robert Lewandowski poza pełnieniem roli ambasadora spółki, bierze pełny udział w projekcie. Wraz z twórcami dyskutuje na temat rozwiązań zawartych w grze, by stworzyć wraz z nimi pełny i jak najbardziej realistyczny symulator trenera. Premiera gry przewidywana jest na 2022 rok.

Adam Daniluk