...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Startupy łączą siły w słusznej sprawie #startups4UA

W obliczu wojny świat się jednoczy, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Tak również zrobiła społeczność startupów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) włączając się w pomoc Ukrainie. Zorganizowała zbiórkę środków finansowych pod hasłem #startups4UA we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, aby wesprzeć mieszkańców zaatakowanego kraju.

W obliczu inwazji na Ukrainę pod wodzą dyktatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina cały świat się zjednoczył. Społeczność polska niezwykle szybko zaczęła organizować pomoc na wielką, jak również, mniejszą skalę, poprzez m.in.: przygotowanie ciepłych posiłków dla osób uciekających przed spadającymi bombami ze swojej ojczyzny. 

Każdy z nas szuka możliwości, jak najefektywniej nieść pomoc i wsparcie dla uchodźców oraz żołnierzy i cywilów bohatersko walczących z najeźdźcą.

W pomoc objętej konfliktem zbrojnym Ukrainie włączyli się przedstawiciele startupów z Polski oraz innych europejskich krajów, aby pomóc naszym wschodnim sąsiadom.

Ich wspólna inicjatywa ruszyła 28 lutego, a na stronie startupydlaukrainy.pl organizowana jest zbiórka pieniędzy za pośrednictwem PAH (Polska Akcja Humanitarna). Jej organizatorzy zapowiadają też wsparcie i długofalową pomoc z wykorzystaniem wszelkich kompetencji i narzędzi, jakimi dysponują.

Wojna we wschodniej Ukrainie nigdy się nie skończyła i trwa nieprzerwanie od 2014 roku, jednak najbliższe tygodnie mogą okazać się krytyczne dla 5 milionów osób mieszkających wzdłuż długiej na 420 km linii frontu. Blisko 3 miliony z nich potrzebują pomocy humanitarnej. W dużej części są to schorowane, samotne kobiety w podeszłym wieku, które nie chciały lub nie mogły opuścić domów. Szczególnego wsparcia potrzebują też dzieci i dorośli, którzy ucierpieli na skutek wybuchu min lądowych.

Zbiórkę pieniędzy można wesprzeć po wejściu na stronę internetową https://startupydlaukrainy.pl/ przygotowana przez przedstawicieli organizacji zrzeszonych w ramach społeczności startupowej. W pomoc zaangażowali się zarówno sami pracownicy firm, jak i również innowatorzy, przedsiębiorcy, inwestorzy, anioły biznesu, oraz naukowcy, a cała zbiórka odbywa się poprzez serwis siepomaga.pl.

Pieniądze zebrane w ramach zbiórki połączone będą z długofalową pomocą, ponieważ mieszkańcy Ukrainy znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas!
Informacje o konkretnych działaniach będą pojawiały się na bieżąco, a lista partnerów nie jest zamknięta – do akcji można dołączać.

Zapraszamy wszystkich – dziś jak nigdy wcześniej możemy pokazać, że nauka, technologia, innowacje, współpraca i otwartość niosą zmianę, na której wszystkim nam zależy. Im więcej głów, rąk i serc będzie z nami – tym więcej uda nam się zrobić.

Wśród organizacji wspierających #Startups4UA są:

MIT Enterprise Forum CEE, Startup Academy Poland, StartUp Hub Poland, Youth Business Poland, AIP, SMOK Ventures, ReaktorX, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Brief.pl, Huge Thing, Aula Polska, Fundacja Startup Podbeskidzie, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Grupa Spider’s Web, Accelpoint, Polska Innowacyjna, CIC (Cambridge Innovation Center), Fundacja MOST, Fundacja Zaawansowanych Technologii, Miasto Stołeczne Warszawa, Centrum Kreatywności Targowa, Extremo Technologies, BOBO Coworking, Albrecht&Partners, HR Hints, Uniwersytet SWPS, Antyweb Sp. z o.o, Krajowa Izba Gospodarcza, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Marketing i Biznes, Multicowork, COBIN Angels, Explory, ecommerce.pl, Infoshare, HugeTECH, Polish-Ukrainian Startup Bridge, Venture Café Warsaw Foundation, INVESTIN, Shape VC, Dobry Przodek, Innspace i foodtech.ac


Źródło: Youth Business Poland

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF