...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rita Cosby w Polsce

Gwiazda amerykańskiej telewizji, gospodarz programów radiowych, autorka bestsellerów, trzykrotna laureatka nagród Emmy – Rita Cosby odwiedzi Warszawę już w najbliższy piątek. Spotkanie z dziennikarką zorganizowane zostało przez Polską Fundację Narodową, w ramach projektu 100x100.

W swojej karierze dziennikarka przeprowadziła liczne relacje z objętych wojną terenów oraz wywiady z osobami, które na stałe wpisały się w karty historii świata – zarówno swoją dobroczynną działalnością, jak i popełnionymi zbrodniami. Mimo wielu przerażających, przyprawiających o gęsią skórkę rozmów, najtrudniejszą w życiu Rity Cosby okazała się rozmowa… z własnym ojcem – Ryszardem Kossobudzkim. Richard Cosby, bo takie imię przyjął jej ojciec po emigracji do USA, był powstańcem warszawskim, członkiem batalionu „Gozdawa”, żołnierzem AK pod dowództwem generała Andersa. Walczył w obronie Polski. Co ciekawe, Rita Cosby historię swojego ojca poznała już jako dorosła kobieta, przypadkiem znajdując jego powstańczą opaskę i nieśmiertelnik. Jego opowieść stała się inspiracją do powstania książki „Cichy bohater: Tajemnice przeszłości mojego ojca”.

Rita Cosby przeprowadziła głośne wywiady – m.in. z byłym Przewodniczącym Organizacji Wyzwolenia Palestyny Jasirem Arafatem, izraelskim premierem Arielem Sharonem czy prezydentem Slobodanem Miloševićiem. Była też pierwszą reporterką na świecie, która odwiedziła więźniów w Guantanamo. Cosby zdobywała czołówki gazet również dzięki wywiadom z ludźmi ze świata show-biznesu, m.in. Mike’iem Tysonem czy Michaelem Jacksonem.

Przyjęcie zaproszenia przez Ritę do wzięcia udziału w projekcie 100×100 to dla nas ogromne wyróżnienie. Dziennikarka, odkrywając historię swojego ojca, niemalże doświadczyła jej osobiście. Cieszymy się, że tak popularna dziennikarka przyjedzie do Polski i stanie się ambasadorem naszego kraju – ocenił Robert Lubański, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Rita Cosby w ramach przyjazdu do Polski odwiedzi Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Izbę Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie. Spotka się także z panią poseł Anitą Czerwińską.

Polska Fundacja Narodowa, 10 września 2018 r., zainaugurowała projekt pt. „100×100”. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do Polski zostanie zaproszonych 100 wypływowych, znanych i szanowanych na świecie postaci życia publicznego – artystów, naukowców, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców oraz liderów opinii. Zaproszeni goście, podczas swojej wizyty, będą brali udział w licznych spotkaniach, dzięki którym poznają Polskę jako kraj nowoczesny, z bogatą historią i kulturą celem promowania Polski na arenie międzynarodowej. Relacje z wizyty będą komunikowane w m.in. mediach społecznościowych osób biorących udział w projekcie „100×100”, dla wzmocnienia wiarygodności i jakości przekazu. Projekt „100×100” kierowany jest głownie do odbiorców poza granicami Polski. Zaangażowanie w projekt znanych osób, cieszących się dobrą opinią, reprezentujących różne dziedziny życia publicznego, ma na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Dotychczas w projekcie wzięli udział: Mikka Hakkinen, David Haye, Steve Wozniak, Casey Neistat, Jean Reno, Michio Kaku i Daniel Libeskind.

Rita Cosby będzie spotkanie z polskimi fanami w 29 marca 2019 roku w In1Place przy ul. Szarych Szeregów 11 o godz. 19:00.

Zapisy odbywają się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres: 100×100@pfn.org.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Profesor Michio Kaku w Polsce

Badacz przyszłości, światowej sławy fizyk-teoretyk przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach cieszącego się coraz większą popularnością projektu 100×100.

19 lutego, z okazji 546. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach projektu 100×100, Polskę odwiedzi prof. Michio Kaku – wybitny fizyk-teoretyk, autor popularnonaukowych bestsellerów, futurolog. Podczas wizyty amerykański badacz spotka się z zespołem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W podtoruńskich Piwnicach w laboratorium UMK w Toruniu nasz gość zobaczy radioteleskop oraz optyczny zegar atomowy. Naukowiec zwiedzi również muzeum Mikołaja Kopernika. Kluczowym punktem wizyty będzie otwarte spotkanie, podczas którego Kaku poprowadzi prelekcję, a po niej odbędzie się dyskusja, a także pytania od publiczności.

Wizyta prof. Kaku to świetna okazja do przypomnienia światu o tym, że jeden z największych astronomów w historii ludzkości był Polakiem. Dzięki obecności w Toruniu autora popularnonaukowych bestsellerów możemy efektywnie, wykorzystując nowe media, rozpropagować informację o niebagatelnym wkładzie polskich fizyków w rozwój światowej nauki – stwierdził Prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Filip Rdesiński.

– Prof. Michio Kaku to światowej sławy badacz teorii strun, który posiada niezwykły talent do popularyzacji fizyki – wyraził entuzjazm prof. Włodzimierz Jaskólski, dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. – Bardzo cieszy nas, że będziemy mieli okazję gościć go na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – dodał.

Polska Fundacja Narodowa, 10 września 2018 r., zainaugurowała projekt pt. „100×100”. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do Polski zostanie zaproszonych 100 wypływowych, znanych i szanowanych na świecie postaci życia publicznego – artystów, naukowców, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców oraz liderów opinii. Zaproszeni goście, podczas swojej wizyty, będą brali udział w licznych spotkaniach, dzięki którym poznają Polskę jako kraj nowoczesny, z bogatą historią i kulturą celem promowania Polski na arenie międzynarodowej. Relacje z wizyty będą komunikowane w m.in. mediach społecznościowych osób biorących udział w projekcie „100×100”, dla wzmocnienia wiarygodności i jakości przekazu. Projekt „100×100” kierowany jest głownie do odbiorców poza granicami Polski. Zaangażowanie w projekt znanych osób, cieszących się dobrą opinią, reprezentujących różne dziedziny życia publicznego, ma na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Dotychczas w projekcie wzięli udział: Mikka Hakkinen, David Haye, Steve Wozniak, Casey Neistat i Jean Reno.

Zapisy odbywają się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres 100×100@pfn.org.pl.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Steve Wozniak w Warszawie: Polska jest modelem rozwoju cyfrowego

Wizyta Steve’a Wozniaka, wizjonera o polskich korzeniach, legendarnego twórcy komputera osobistego i współzałożyciela Apple, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, startupowców, mediów i fanów technologii. Steve opowiedział nie tylko o swojej pasji zawodowej i dzisiejszych kierunkach postępu technologicznego, ale przyznał też, że jest pod wrażeniem tempa rozwoju naszego kraju i wskazał Polskę jako model rozwoju cyfrowego.

Podczas wtorkowego spotkania Steve „Woz” Wozniak, filantrop i ikona Doliny Krzemowej o polskich korzeniach, podkreślał rolę młodego pokolenia w dalszym rozwoju technologicznym, jego świeżość, pomysłowość i potencjał. Opowiedział również o przemianach i dynamicznym rozwoju cyfrowym, jakie obserwuje w Polsce i zwrócił uwagę na rolę uzdolnionych przedsiębiorców i startupowców. Przyznał, że właśnie w tym kontekście będzie promował Polskę podczas swoich wystąpień i wykładów, które prowadzi na całym świecie.

– 70 lat temu do produkcji został wprowadzony tranzystor. Niewiele osób wie, że produkcja tranzystorów była możliwa dzięki metodzie, która została stworzona przez polskiego wynalazcę Jana Czochralskiego w 1916 roku. 99% sprzętu, który mamy dziś, nie istniałaby, gdyby nie ta metoda. Niektórzy mówią, że Czochralski był ojcem Doliny Krzemowej – mówił na spotkaniu Wozniak.

Steve w trakcie spotkania mocno podkreślał wpływ Polaków na światową gospodarkę i cieszył się, że on sam ma polskie korzenie, z czego jest bardzo dumny. Oprócz rozmowy o technologiach i rozwoju, „Woz” podzielił się swoim spostrzeżeniem, czym tak naprawdę jest szczęście. Według niego szczęście można wpisać w model trzech słów na literę „F” – Friends, Fun & Food.

Steve z chęcią odpowiadał również na pytania publiczności i robił wspólne zdjęcia, a po spotkaniu udał się z wizytą do Premiera RP Mateusza Morawieckiego, gdzie rozmowy dotyczyły m.in. gamingowego i technologicznego potencjału Polski. Podczas spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim Steve Wozniak zadeklarował: – Polska to świetne miejsce, a inicjatywy takie jak 100×100 lub Hackathon powodują, że mam nadzieje jeszcze do Was wrócić! Bedę reklamował Polskę, będę jej ambasadorem.

Przyjazd Steve’a do Polski odbył się w ramach projektu „100×100” Polskiej Fundacji Narodowej. Poprzednie wizyty nieformalnych ambasadorów – byłego rajdowca F1 Miki Hakkinena i Davida Haye’a również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, mimo to Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że wczorajsze spotkanie przerosło oczekiwania pod względem zainteresowania zarówno mediów, jak i techmaniaków.

Projekt „100×100”, w ramach którego zapraszamy do Polski znanych, cenionych, liderów opinii z różnych dziedzin, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pokazała to wczorajsza wizyta Steve’a, która spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Steve zaraził gości spotkania energią i optymizmem. Jednak co najważniejsze, po wizycie w Polsce – czyli kraju swoich przodków – Steve będzie przywoływał przykłady naszych sukcesów w zakresie nowych technologii, podróżując z wykładami po świecie – mówi Filip Rdesiński, Prezes Zarządu PFN.

Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że to dopiero początek projektu, który będzie kontynuowany w 2019 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wkrótce zostanie przedstawiony kolejny ambasador 100×100.

Cieszymy się, że projekt „100×100” coraz dynamiczniej się rozwija. Kolejni ambasadorowie na pewno przyczynią się do wzrostu zainteresowania projektem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Cieszymy się również z tego, że do Polski przyjeżdżają tak znaczące i szanowane postacie, które znamy głównie z mediów – podkreśla Robert Lubański, wiceprezes PFN. – Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi ambasadorami projektu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych, gdzie będziemy na bieżąco informować o nowych gościach – dodaje.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF