...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza beta Overwatch 2

Overwatch 2

Jeden z najcieplej przyjętych tytułów 2016 roku lata świetności ma już za sobą. Blizzard jednak zapowiada całkowicie nowe otwarcie dla Overwatcha.

Zamknięte beta testy rozpoczną się 26 kwietnia. Każdy użytkownik posiadający konto Battle.net może zarejestrować się pod tym linkiem.

W becie pojawi się standardowy tryb 5v5, a także nowy model rozgrywki o nazwie Push. Udostępnione zostaną wszystkie mapy dostępne w pierwszej części, a także dodane zostaną cztery zupełnie nowe. Bohaterów w becie będzie łącznie pięciu. Czterech znanych z pierwszej części (Orisa, Doomfist, Bastion oraz Sombra) po korektach umiejętności oraz całkowicie nowy bohater — Sojourn. Istotną zmianą może okazać się dodany system pingów, znacznie usprawniający komunikacje podczas meczu.

 

Adam Daniluk

Wyniki finansowe oraz nowa gra od Activision Blizzarda

blizz activision

Przy okazji opublikowania wyników kwartalnych w dość niecodzienny sposób, firma zapowiada nową grę mobilną i to jeszcze na ten rok.

Same wyniki finansowe spółki nie wyróżniają się w żaden pozytywny ani negatywny sposób, Activision Blizzard udało się poprawić zarobki w stosunku do zeszłego roku, co na pewno ucieszy inwestorów. Przy okazji studio pochwaliło się ogromnymi sukcesami mobilnych gier takich jak Candy Crush oraz Call of Duty Mobile.
I być może właśnie te sukcesy popchnęły firmę do pracy nad po cichu zapowiedzianą nową grą mobilną w uniwersum Warcraft. Na ten moment wiemy niewiele poza tym, że gra ma trafić na urządzenia graczy jeszcze w tym roku. Biorąc jednak pod uwagę późną zapowiedź oraz brak detali spodziewać się można, iż produkcja nie będzie tak spektakularna, jak chociażby Diablo Immortal. A być może jest to efekt zbyt wcześnie zapowiedzianej premiery Overwatch 2, która przez długie miesiące prześladuje studio.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Blizzard zapowiedział nową grę

blizz new game

Wiadomości o akwizycji Activision-Blizzard przez Microsoft jeszcze nie ucichły, a firma już zdążyła zaserwować kolejną bombę.

Zapowiedź nowej gry nie nastąpiła w typowy sposób dla branży, zamiast trailerów czy gameplay studio ogłosiło jedynie poszukiwania nowych pracowników, którzy mieliby pracować przy produkcji tytułu. Rozgrywka ma dziać się w zupełnie nowym uniwersum, a i gatunek produkcji będzie czymś nowym ze strony Blizzarda. Zadaniem gracza w uniwersum fantasy ma być przeżycie. Ma to być nowy rozdział w historii studia oraz pierwsza gra z gatunku survival.
Studio poszukuje programistów, grafików, projektantów oraz ekspertów od efektów wizualnych.
Na ten moment wiemy jedynie, że gra ukaże się zarówno na komputerach, jak i konsolach. Nie znamy za to ani tytułu, ani daty produkcji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Microsoft przejmuje Activision Blizzard

microsoft-logo

Microsoft od jakiegoś czasu powiększa swoje portfolio studiów gamingowych. Teraz przyszedł czas na największe z nich, bo kosztujące firmę blisko 70 miliardów dolarów.

O rozmowach dotyczących przejęcia Activision przez Microsoft mówiło się od jakiegoś czasu. Dzisiaj jednak zostało to potwierdzone wraz ze wstępnymi detalami dotyczącymi transakcji. Według doniesień dotychczasowy CEO Bobby Kotick pozostanie na swojej pozycji do zakończenia przejęcia, a wraz ze sfinalizowaniem operacji jego obowiązki przejmie Phil Spencer odpowiedzialny w Microsoft za gamingową część firmy.
Dodanie tak dużego studia do swojego portfolio pozwoli producentowi na rozszerzenie swojej usługi Xbox pass o nowe gry, a w przyszłości może oznaczać dużą ilość nowych tytułów exclusive dla konsoli Xbox.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Właściciel Activision Blizzard przerywa milczenie

Bobby Kotick

Dyrektor Activision Blizzard wydał publiczne oświadczenie, w którym zobowiązuje się do wprowadzenia zmian wewnątrz firmy, jednocześnie odrzucając wszelkie oskarżenia wobec niego.

Własciciel Activision Blizzard – Bobby Kotick przerwał milczenie dotyczące oskarżeń o molestowanie seksualne i dyskryminacje kobiet wewnątrz firmy. Oświadczenie ma być następstwem raportu opublikowanego przez dziennik „Wall Street Journal”. Kotick wg. informacji, ujawnionych przez dziennikarzy, miał odmówić jakichkolwiek działań, po otrzymaniu e-maila od adwokata jednej z byłych pracowniczek firmy. Prawnik twierdzi, że jego klientka padła dwukrotnie ofiarą molestowania podczas pracy w Sledgehammer Games, spółki podlegającej Activision. Zgłosiła incydenty do działu kadr firmy, ale ostatecznie nie podjęto żadnych działań. Po latach firma miała osiągnąć sądową ugodę. Dyrektor twierdzi, że nie wiedział o przypadkach molestowania wewnątrz firmy. Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się komentarz, w którym zdecydował się odwołać do sprawy:

„Podjęliśmy znaczące działania, aby ulepszyć naszą firmę.  Jest jednak jeszcze dużo do zrobienia, aby stać się wzorcowym miejscem pracy, do którego wszyscy dążymy. Potrzebne są dalsze zmiany. Jestem przekonany, że jeszcze dotrzemy na szczyt. Oczywiście w ciągu najbliższych kilku miesięcy, media będą zwracać uwagę na nas i naszą branżę. Do sieci trafił dziś raport, błędnie przedstawiający obraz naszej firmy.”

W sprawie producenta gier toczone jest obecnie dochodzenie. Firmie udało się osiągnąć wstępne porozumienie ugodowe, o wartości 18 milionów dolarów z Amerykańską Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia. Oskarżenia dotyczyły pielęgnowania kultury „nieustannego molestowania seksualnego” i dyskryminacji kobiet.

 

 

Adam Daniluk

Activision i Blizzard znoszą limit wynagrodzeń w swoich ligach

Activision Blizzard

Esport Observer podają, że cała sprawa dotyczy dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w sprawie antymonopolowych kwestii, jakoby limit wynagrodzeń w tych ligach naruszył ustawę monopolową.

Podatek od salda konkurencyjnego służy jako tzw. „miękki limit”. Polega na tym, że zespoły, które przekraczają ustalony próg pieniężny są opodatkowane, a dochód jest dzielony równo między pozostałe zespoły ligowe. Ma to za zadanie zlikwidować monopol jednej drużyny i o ile takie działanie funkcjonuje już w takich ligach profesjonalnych jak NBA (koszykówka) czy MLB (baseball) prawdopodobnie w ligach Blizzarda i Activision przepisy te były egzekwowane w niewłaściwy sposób. Zmusiło Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych do przeprowadzenia dochodzenia. Zniesienie tych przepisów będzie oznaczało również koniec limitów wynagrodzeń dla zawodników. Władze lig nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.


Autor: 

Adam Daniluk 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF