...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza pierwsza edycja „Poland ClimAccelerator”.

Globalna sieć EIT Climate-KIC dedykowana wspieraniu rozwoju startupów klimatycznych otwiera się na rynek polski. Rusza nabór do pierwszej edycji programu mającego na celu akcelerację biznesową najbardziej perspektywicznych, prośrodowiskowych technologii z obszarów zrównoważonego rozwoju. Operatorem programu jest akcelerator technologiczny Accelpoint, a rolę wiodącego partnera objął w nim PKO Bank Polski.

 

Uruchomiona właśnie rekrutacja potrwa do 31 października 2022. Planowana akceleracja przeprowadzona zostanie na przestrzeni Q4 2022 oraz Q1 2023.

Do współpracy zachęcamy wszystkie proekologiczne startupy zainteresowane rozwijaniem swoich technologii w ścisłej kooperacji z partnerami korporacyjnymi, pozyskaniem nowych klientów oraz inwestorów. Nie mamy wątpliwości, że tworzona przez nas platforma do współpracy twórców technologii z wielkim biznesem to odpowiedź na coraz bardziej palące wyzwania środowiskowe. Z doświadczenia wiemy, że talenty, prototypy i biznesy na wczesnym etapie rozwoju potrzebują profesjonalnego wsparcia, dzięki któremu mogą szybciej rozwinąć swoje biznesowe skrzydła. Współpraca z EIT Climate-KIC to możliwość zaistnienia w globalnym środowisku ekspertów i mentorów oraz międzynarodowych, impaktowych funduszy venture capital, dzięki którym akcelerowane przez nas startupy zwielokrotniają swoje możliwości na osiągnięcie międzynarodowego sukcesu. Jednocześnie niezmiernie cieszymy się z pozyskania partnerów takich jak PKO Bank Polski, dzięki którym operujące na rynku polskim i środkowo-europejskim technologie mają szansę na pozyskanie świadomych klientów biznesowych – podkreśla Maciej Majewski, CEO / Head of Acceleration Accelpoint.

Dzięki udziałowi w 5-miesięcznym programie akceleracyjnym wybrane startupy uzyskają dostęp do międzynarodowej sieci inwestorskiej oraz do społeczności branżowych ekspertów i mentorów. Ponadto, najlepsze z nich zyskają szansę na finansowanie testów technologicznych we współpracy z partnerami korporacyjnymi (PoC), a co za tym idzie możliwość wdrożenia swojego rozwiązania oraz pozyskania licznych klientów. Wśród elementów akceleracji znajdą się również szkolenia z prezentacji i optymalizacji modelu biznesowego, analizy rynku i konkurencji i zabezpieczenia praw intelektualnych. Program zakończy prezentacja najlepszych rozwiązań przed międzynarodową siecią inwestorów
i potencjalnych partnerów biznesowych (Demo Day).

Konieczność wdrażania rozwiązań sprzyjających poprawie stanu środowiska naturalnego traktujemy nie tylko jako obowiązek pokoleniowy, lecz również jako wielką szansę na optymalizację kosztową biznesu. Dotyczy to zarówno samego banku, jak również naszych klientów, którzy tak jak my, poszukują dostępu do technologii prośrodowiskowych. Działania w tym zakresie mają szczególne znaczenie w czasie, kiedy kryzys energetyczny odsłonił wrażliwość gospodarek na zawirowania na rynku surowców energetycznych. Dlatego PKO Bank Polski połączył siły z globalną siecią EIT Climate-KIC oraz z Accelpoint i objął rolę wiodącego partnera pierwszej edycji programu akceleracyjnego dla start-upów „Poland ClimAccelerator”. Liczymy, że dzięki tej współpracy uda się nam lepiej wykorzystać nasz potencjał do wdrażania oraz skalowania innowacji w obszarze zielonych technologii i wspólnie ze start-upami wypracować narzędzia do rozwiązywania ponadczasowych wyzwań – mówi Marcin Eckert, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Sieć akceleracyjna ClimAccelerator to efekt działalności EIT Climate-KIC, czyli lidera europejskich innowacji klimatycznych. Instytucja obejmuje swoim zasięgiem ogólnoświatowy obszar, posiadając partnerów akceleracyjnych na większości kontynentów. Dzięki jej działalności, już ponad 2100 startupów klimatycznych pozyskało przeszło 2 miliardy Euro dofinansowania zewnętrznego.

Program otwarty jest na technologie z różnych sektorów, takich jak czysta energia, szeroko pojęte zwiększanie efektywności energetycznej, zielony transport, czysty przemysł, zarządzanie i oczyszczanie wody, green finance, usprawnienia w rolnictwie, czy dekarbonizacja. Pełna lista obszarów oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie programu Poland ClimAccelerator: www.greentech.ac

EIT Climate-KIC bardzo cieszy się z dołączenia Poland ClimAccelerator do naszej oferty dla przedsiębiorców! Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia naszą wiedzą
i wskazówkami polskich, proekologicznych przedsiębiorców oraz ich innowacyjnych pomysłów. Dziękujemy zespołom Accelpoint i PKO Bank Polski za współpracę i zaangażowanie w dążeniu do wykształcenia zeroemisyjnego, odpornego na zmiany klimatu społeczeństwa – dodaje Christian Daube, Strategic Programmes Builder & Leader of Open ClimAccelerators around the world.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Innowacyjne firmy z Europy mają szansę na pozyskanie 1M EUR w European Startup Challenge organizowanego przez Vestbee! [BRIEF PATRONUJE]

European Startup Challenge 19.11

Vestbee, wiodąca platforma matchmakingowa w regionie łącząca startupy z globalnymi funduszami VC, akceleratorami i korporacjami, otworzyła aplikację do European Startup Challenge dla innowacyjnych startupów i scaleupów z regionu.

Zwycięzcy mają szansę na zaprezentowanie swojego biznesu wiodącym międzynarodowym funduszom VC i korporacjom, m.in. EIT InnoEnergy, OVH, Credo Ventures, Market One Capital, 212, Eleven Ventures, TMT Investments, OXO holdings, PKO VC, Uniqa Ventures, Impact Ventures, Iron Wolf Capital, Inovo Venture Partners, Shape VC, 500 Istanbul i więcej.

Darmowe narzędzia biznesowe i specjalne zniżki dla aplikujących!

Firmy otrzymają darmowe narzędzia biznesowe oraz atrakcyjne rabaty na usługi i produkty oferowane przez Partnerów wydarzenia, m.in. $25 000 darmowych kredytów od Amazon Web Services, aż do 90% zniżki na program Hubspot For Startups oraz zaproszenie do programu Microsoft For Startups. Kandydaci będą także mogli skorzystać z narzędzi biznesowych takich jak Brand24, TrustMate, Zendesk, Beautiful.ai oraz konsultacji od Avisto, otrzymają również bilety na wiodące wydarzenia branżowe oraz wsparcie medialne. Wyróżnione top 10 startupy będą miały możliwość wzięcia udziału w pitchingu przed wiodącymi inwestorami podczas ceremonii ogłoszenia wyników challengu.

Ponadto, jury wyróżni interesujące startupy spośród następujących kategorii: CEE Startup, Newcomer, Scaleup, Impact Startup oraz Female Founder, na których czekać będzie dodatkowe wsparcie marketingowe i promocja w mediach.

Kogo szukamy?

Do udziału w European Startup Challenge zapraszamy firmy, które poszukują finansowania na etapie tzw. seed, pre-series A, series A i późniejszych w następujących branżach Business & ICT, SaaS, AI, Analytics, Big Data, Fintech & Insurtech, Smart Cities & Home, Industry 4.0 & Proptech, Planet & Sustainability, Healthcare & Wellbeing.

Kandydaci mogą aplikować tutaj do 24 listopada 2021 r.

Więcej informacji na temat konkursu: https://vestbee.com/european-startup-challenge

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj Vestbee w mediach społecznościowych!

Linkedin
Facebook
Twitter


Źródło: Vestbee

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Od akceleracji po współpracę – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wdraża rozwiązanie Collectomate

collectomate

Już od kilku lat Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i jej akcelerator Startup Spart wspierają rozwój polskich startupów technologicznych. Collectomate – producent inteligentnych mebli wziął udział w drugiej edycji programu Startup Spark, a dzisiaj ma na swoim koncie wdrożenia u takich partnerów jak m.in. PwC, UNIQUA, INEA, SKANSKA, ING, Tom Tom, BEC Financial Technologies AMBA czy CBRE. Od tego miesiąca ich urządzenie - kolektomat usprawnia wewnętrzną logistykę dokumentów i przesyłek również w ŁSSE

Akceleracja napędza nowe możliwości

W ramach partnerstwa z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i uczestnictwa w programie Startup Spark startupy otrzymują wsparcie ekspertów z dziedzin technologii i biznesu, podejmują współpracę z tzw. Odbiorcą Technologii, u którego wdrażają i testują swoje rozwiązania oraz korzystają ze wsparcia finansowego na dalszy rozwój.

Kilkumiesięczna akceleracja w Startup Spark to czas intensywnej i cennej nauki, skonfrontowanie naszego pomysłu z realiami biznesowymi oraz wdrożenie kolektomatu w jednej z największych firm consultingowych w Polsce – PwC. Udział w programie akceleracyjnym dał nam możliwość przebywania w wartościowym ekosystemie wraz z innymi startupami, dojrzałymi przedsiębiorcami, instytucjami i ekspertami wspierającymi firmy takie, jak nasza. Niewątpliwie uczestnictwo w akceleracji otworzyło nam wiele drzwi do ciekawych współprac.

Marcin Ciącio, CEO Collectomate

Jesteśmy ze startupami na każdym etapie rozwoju. To idealnie pokazuje historia Collectomate, startupu, który pierwsze kroki stawiał w naszym programie Startup Spark. Dzięki niemu zdobył doświadczenie, opracował produkt, mógł pracować z dużymi korporacjami. Obecnie wdraża swoje rozwiązania u największych graczy w kraju. Nasz akcelerator Startup Spark niewątpliwie otwiera drzwi do wielkiego biznesowego świata, ale także jak pokazuje ta historia, do Łódzkiej Strefy, gdyż ostatecznie staliśmy się klientem startupu, który wspieraliśmy od początk.

Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Rewolucja w dostarczaniu, wspierająca różne modele pracy

Administratorzy biur szukają obecnie rozwiązań #smart, które usprawnią wewnętrzne procesy w ich przestrzeniach. Digitalizacja procesów i stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków pracy w różnych modelach stała się myślą przewodnią dzisiejszych post-pandemicznych czasów. Dzięki kolektomatom możliwe jest bezkontaktowe przekazywanie sobie dokumentów pomiędzy pracownikami pracującymi w systemie hybrydowym. Ponadto w razie nieobecności w biurze skrytki mają zastosowanie osobistego iLockera do przechowywania rzeczy. Biorąc pod uwagę wzrost popularności zakupów dokonywanych drogą elektroniczną kolektomaty są również miejscem odbioru i nadania przesyłek wszystkich firm kurierskich oraz użytkowników prywatnych. Obsługa urządzenia odbywa się z poziomu intuicyjnej i wygodnej aplikacji Collectomate App, a odbiór przesyłki dokonywany jest o dowolnej porze, np. po skończeniu ważnego spotkania.


Źródło: Collectomate

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Zgłoś swoje studio i zgarnij Złoty Bilet podczas Digital Dragons 2021

Digital Dragons 2021

Szansa dla zagranicznych studiów: zdobądź Złoty Bilet do programu akceleracyjnego podczas DD2021.

W tym roku konferencja Digital Dragons otwiera drzwi do programu akceleracji dla startupów spoza Polski. Jego uczestnicy mają wyjątkową okazję zdobycia grantu do 70 tys. Euro. W ramach konferencji uruchomiono właśnie szybką ścieżkę, nazwaną przez organizatorów Złotym Biletem do programu akceleracji. Zagraniczne startupy chcące rozwijać swój biznes w Polsce mogą już zgłaszać swoje projekty. Jednemu z nich Złoty Bilet zostanie przyznany podczas tegorocznej konferencji Digital Dragons.

Akcelerator Digital Dragons powered by KPT Poland Prize to program dla młodych i obiecujących studiów deweloperskich spoza Polski, chcących rozwijać swój biznes właśnie w tym kraju, posiadających prototyp w trakcie produkcji lub mających track record we wcześniejszym wytworzeniu i wydawaniu gier. Obok typowych dla akceleratora możliwości znalezienia wydawcy, pozyskania partnerów lub mentorów oferuje również szansę sfinansowania własnych projektów.

W ramach programu twórcy mogą liczyć na non-equity grant w wysokości nawet 70 000 EUR, wsparcie ze strony organizatorów oraz inwestorów i wydawców będących partnerami programu. Uczestnicy mogą być pewni, że w trakcie trwania akceleracji zostanie im udzielona pomoc w znalezieniu firm i instytucji wspierających startupy we wszelkich kwestiach formalnych, jak np. założenie i prowadzenie spółki.

Organizatorzy przewidują dwie ścieżki zakwalifikowania się do programu – standardową oraz przyśpieszoną, zwaną również Złotym Biletem. W ramach standardowej ścieżki aplikacje planowo zbierane są do 9 września, po czym nastąpi etap selekcji i rozmów indywidualnych.Natomiast startupy, które wybiorą przyspieszoną ścieżkę i chcą zaprezentować się podczas konferencji Digital Dragons, mają czas na rejestrację do 17 sierpnia. Do 31 sierpnia zostaną poinformowane, czy zakwalifikowały się do pitchowania. 8 września wystąpią przed jury złożonym z ekspertów i partnerów DD Akceleratora i już 9 września dowiedzą się, kto z nich zostanie zaakceptowany do programu. Ci, którzy nie dostaną Złotego Biletu, dalej będą brani pod uwagę w standardowym trybie rekrutacji.

Złoty Bilet, który zostanie przyznany podczas tegorocznej konferencji oznacza automatyczną przepustkę do programu akceleracyjnego. Aby go zdobyć, należy wypełnić formularz rejestracyjny, a po zakwalifikowaniu się, zaprezentować swój projekt 8 września podczas konferencji Digital Dragons w formule pitching battle. Spośród stających w szranki projektów, konkursowe jury zdecyduje, kto najbardziej zasługuje na Złoty Bilet. Wyniki zostaną ogłoszone finałowego dnia konferencji – 9 września.

Digital Dragons to jedna z największych europejskich gamedevowych konferencji. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 września w formie online oraz offline – podczas trzeciego specjalnego dnia. Organizatorzy, zadbali o liczne, interesujące prelekcje i przygotowali panele dyskusyjne, które poruszą istotne dla branży gier tematy, ponadto umożliwili umawianie spotkań biznesowych i wygodny networking.

 

Zgłoś chęć uzyskania Złotego Biletu do programu akceleracji 

Zgłoś się

 


Źródło: Digital Dragons

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Trwa nabór do ostatniej rundy programu AccelUp

AccelUp nabor dla startupw

Do 30 listopada startupy działające w obszarach fintech, insurtech oraz telco mają okazję na zaaplikowanie do ostatniej, czwartej rundy programu akceleracyjnego AccelUp. Na uczestników czeka bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 200 tys. PLN, mentoring i wsparcie eksperckie oraz przeprowadzenie PoC z partnerami programu: Santander Bank Polska, AXA Partners, Santander Consumer Bank, RITS - Relyon IT Services oraz Santander Leasing.

Przed zakończeniem naboru, przedstawiciele startupów mają okazję porozmawiać z reprezentantami odbiorców technologii i sprawdzić, czy oferowane przez nich produkty odpowiadają zapotrzebowaniom partnerskich korporacji. Akcelerator Accelpoint organizuje serię 90-minutowych spotkań online, podczas których przedstawiciele partnerów akceleracji opowiedzą szczegółowo o swoich oczekiwaniach oraz odpowiedzą na pytania zadawane przez uczestników sesji.

Obecny nabór to już ostatnia szansa na udział w programie akceleracyjnym AccelUp. Zarówno my, jak i nasi partnerzy jesteśmy bardzo zadowoleni z jego dotychczasowych osiągnięć i mamy wielką nadzieję, że startupy, które zakwalifikują się do ostatniego batcha będą stanowiły wisienkę na torcie całego programu. Przez ostatnie dwa lata akcelerację AccelUp ukończyło 19 startupów, a kolejne 15 jest w trakcie jej trwania lub finalizacji. Wśród naszych absolwentów wymienić można m.in. tak rozpoznawalne projekty jak Symmetrical.ai, AI Busters, Alphamoon, RevDeBug czy Plenti. W wypadku większości projektów doszło już do komercjalizacji ich technologii. W ramach ostatniego naboru planujemy rekrutację minimum 15 startupów. Ich akceleracja rozpocznie się w styczniu i potrwa do czerwca 2021.

Maciej Majewski, Head of Acceleration w Accelpoint

Do udziału w sesjach z partnerami programu zgłaszać się można poprzez linki zamieszczone na stronie internetowej akceleratora Accelpoint (www.accelpoint.pl). Sesje planowane są w następujących dniach i godzinach:

Santander Leasing:
Data: 13.11.2020 (piątek)
Godzina: 11:00-12:30

Santander Bank Polska:
Data: 16.11.2020 (poniedziałek)
Godzina: 11:00-12:30

Santander Consumer Bank SA:
Data: 17.11.2020 (wtorek)
Godzina: 11:00-12:30

AXA Partners:
Data: 19.11.2020 (czwartek)
Godzina: 13:00-14:30

RITS – Relyon IT Services:
Data: 23.11.2020 (poniedziałek)
Godzina: 11:00-12:30


Źródło: informacja prasowa Accelpoint 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Wystartowała rekrutacja do 4 edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Zgłoś się i zdobądź do 200 tys. zł na rozwój swojej działalności!

MIT Enterprise Forum CEE rekrutacja

MIT Enterprise Forum CEE właśnie rozpoczął rekrutację do jesiennej edycji programu skalowania startupów. Akcelerator wspiera startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, rozwijające technologie z obszarów FinTech, InsurTech, Energy, SmartBuildings, Industry 4.0, Digital Solutions, HealthTech, MedTech, DigitalHealth, MarTech, Sustainability czy Waste Management. Firmy, które zakwalifikują się do 4 edycji, uzyskają szansę m.in. na pilotażowe wdrożenie swoich rozwiązań, pozyskanie nowych klientów i 200 tysięcy dofinansowania na dalszy rozwój biznesu w Polsce, Europie oraz w USA.

Aplikacje można składać do 28 czerwca 2020 roku za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org.

W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii COVID-19 ludzkość walczy dziś nie tylko o zdrowie i życie ponad 7,6 miliarda mieszkańców naszego globu, ale także o przyszłość światowej gospodarki. W nowej rzeczywistości muszą odnaleźć się nie tylko państwa i ich służba zdrowia, ale również firmy, dla których najbliższe miesiące będą sprawdzianem dla ich modeli biznesowych.

W walce z efektami postępującej pandemii koronawirusa i nim zakażonych szczególnie mocno pomagają nam innowacyjne rozwiązania i usługi rozwijane przez startupy.

Poszukiwaniem i wspieraniem startupów rozwijających innowacje z obszaru nauki i nowych technologii w regionie CEE od lat z powodzeniem zajmuje się właśnie akcelerator MIT Enterprise Forum CEE.

Wiele rozwiązań opracowanych przez startupy z poprzednich edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE już dziś ma zastosowanie w medycynie czy biznesie. Technologie startupów z naszego regionu mogą realnie wpłynąć na jakość naszego zdrowia i życia. 

Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE

Akceleracja MIT Enterprise Forum CEE jest realizowana pod patronatem prestiżowego ośrodka naukowego i amerykańskiej kuźni unicorn-ów – Massachussets Institute of Technology (MIT). Już sama kwalifikacja do udziału w programie akceleracji afiliowanym przy MIT, to krok milowy w rozwoju każdego przedsiębiorstwa myślącego o ekspansji czy wejściu na rynek w USA.

Co oferuje Akcelerator?

22 startupy, które dostaną się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, uzyskają dostęp do zespołu ponad 120 polskich i międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how rodem z uniwersytetu MIT, przekazywanego w oparciu o model 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej autorstwa Billa Auleta – prof. na MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu. Co więcej, każdy z przedsiębiorców otrzymuje szansę na pilotażowe wdrożenie swojego projektu sfinansowane w kwocie do 200 tysięcy złotych. Gra toczy się więc o wielką stawkę.

W MIT EF CEE rozumiemy jak ważne szczególnie dziś jest wspieranie rozwoju innowacji i ludzi za nimi stojącymi. To co oferujemy startupom zgłaszającym się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE to realna pomoc w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi i przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by w przyszłości mogli sprawnie odnaleźć się w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania oraz efektywnie pozyskiwać kolejne rundy finansowania.

Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE

Najlepsze startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, wybrane w trakcie planowanego na styczeń 2021 roku DemoDay programu, uzyskają również zaproszenie na Bootcamp w Bostonie, a w jego trakcie możliwość zaprezentowania swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi klientami z USA. Wizyta szkoleniowa w Bostonie to również czas na osobiste poznanie jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji oraz przygotowanie strategii wejścia swojego biznesu na rynek amerykański przy wsparciu najlepszych ekspertów.

Kolejne 100 000 złotych dla innowacji społecznych

Uzupełnieniem programu akceleracji jest konkurs CVC Young Innovator Awards – organizowany przez CVC Capital Partners – partnera programu MIT Enterprise Forum CEE. Na zwycięzcę czekać będzie nagroda w wysokości 100 000 złotych. W rywalizacji mogą wziąć udział startupy, które zakwalifikują się do programu, spełnią wymogi regulaminowe konkursu, a ich technologie cechować się będą wysoką użytecznością społeczną.

Pandemia COVID-19 przyniosła radykalne zmiany w naszym codziennym życiu, w naszych dotychczasowych nawykach i trwale odbije się na rzeczywistości biznesowej, gwałtownie przyspieszając takie trendy jak cyfryzacja ale też wzmacniając takie trendy jak społeczna twarz biznesu. Obecny kryzys wyłoni nowych liderów spośród tych spółek, które będą potrafiły szybko zaadoptować się do „nowej normalności” i odpowiadać na realne potrzeby klientów. W konkursie chcemy docenić tych, którzy potrafią obserwować trendy rynkowe i odpowiadając na nie tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne, jednocześnie adresując potrzeby społeczne.

Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners.

PARTNERZY

Partnerami głównymi programu są trzy organizacje. Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. System firm Coca-Cola w Polsce – lider rynku napojów bezalkoholowych, a także firma MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, będących dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu FinTech, energii odnawialnej oraz szeroko pojętego SmartCity.

Partnerami wspierającymi są CVC Capital Partners, TVN – część Grupy Discovery, HubHub, MDI Energia, Nationale-Nederlanden, Sollers Consulting i PZU. Realizacja programu dofinansowana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.


Źródło: informacja prasowa MIT Enterprise Forum CEE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Akcelerator dla branży gamingowej utworzony przez Google for Startups

akcelerator gamingowy Google for Startups

Ruszyła kolejna inicjatywa Google wspierająca rozwój startupów w zaawansowanej fazie wzrostu. W Warszawie wystartował Google for Startups Accelerator, którego pierwsza edycja jest skierowana do firm z sektora gamingowego z całej Europy. W programie bierze udział 10 startupów z sześciu krajów. Inicjatywa jest częścią europejskiej sieci akceleratorów Google.

Czym jest Google for Startups Accelerator?

To kilkumiesięczny program dla zaawansowanych startupów (w tym spółek giełdowych), który ma pomóc im w szybkim rozwoju i globalnej ekspansji. Pierwsza edycja warszawskiego akceleratora Google jest skierowana do firm z branży gamingowej z całej Europy.

Projekt rozpoczął się tygodniowymi warsztatami z 30 mentorami z całego świata. Przez kolejne miesiące wybrane firmy będą w warszawskim Campusie Google for Startups szkolić się m.in. z wykorzystania technologii i produktów wspierających rozwój biznesu gamingowego, a także rozwijać swoje umiejętności zarządcze i sposoby rozbudowywania zespołu firmy. Całość zakończy się w połowie przyszłego roku podczas Demo Day – spotkania z potencjalnymi inwestorami.

Poniżej poznacie nazwy 10 startupów, które znalazły się w szczęśliwym gronie uczestników akceleratora gamingowego Google for Startups w Warszawie:

  • Ahoy Games (Polska)

Założony w 2013 roku Ahoy Games tworzy mobilne wersje klasycznych i popularnych gier planszowych. Kładzie przy tym duży nacisk na jakość i doświadczenie użytkownika. Jak sami założyciele firmy o sobie mówią, są małym zespołem ekspertów, mającym duży wpływ. Najpopularniejsza gra Ahoy Games o nazwie „Okey” ma codziennie ponad pół miliona aktywnych użytkowników.

  • BON Games (Finlandia)

BON Games to fińskie studio gier założone w 2017 roku. Jego twórcy dzielili pasję do oldschoolowych gier typu tycoon i symulacji biznesowych. Po analizie danych i przeprowadzeniu badań, okazało się, że za tą pasją idzie również realna szansa rynkowa. Pierwsza gra BON Games, Transit King Tycoon, została wydana w czerwcu 2018 roku i do dziś zdobywa nowych fanów na całym świecie. Gra odnotowuje również fenomenalny zwrot wydatków na reklamę (ROAS) a jej przychody wzrosły z 50% do 100% miesięcznie w tym roku.

  • Chess & Checkers Games (Polska)

Chess & Checkers to firma, której historia rozpoczęła się w styczniu 2015 roku. To właśnie wtedy Łukasz Oktaba, chcąc nauczyć się programowania w Javie, zaczął od napisania prostej gry mobilnej na Androida. Tak powstały Warcaby – gra miała być tylko dodatkiem do CV, ale ostatecznie stała się jedną z lepiej rozpoznawalnych w swojej kategorii. Obecnie na sukces Chess & Checkers pracuje już 13-osobowy zespół, a firma stworzyła kolejną klasyczną grę planszową – Szachy. Zarówno Szachy, jak i Warcaby, zostały pobrane już ponad 70 milionów razy.

  • highCore Games (Białoruś)

Niewielki, ale niezwykle ambitny zespół twórców, skupiający się głównie na grach mobilnych z segmentu mid core i casual. Gry z ich portfolio zostały już ściągnięte ponad 20 milionów razy.

  • PowerPlay Studio (Słowacja)

PowerPlay Studio jest jednym z największych słowackich studiów gier i zdecydowanym numerem jeden pośród studiów niezależnych. Koncentrują się przede wszystkim na grach niszowych – zwłaszcza kategorii gier sportowych.

  • Reality Games (Polska)

Reality Games to dynamicznie rozwijające się studio gier, opracowujące gry mobilne, które wykorzystują dane z realnego świata. Silnik gier pobiera i łączy takie dane ze znanymi koncepcjami oraz sprawdzoną mechaniką, aby wygenerować wciągającą mobilną rozrywkę. Jak mówią sami założyciele, Reality Games nie próbuje konkurować z żadnymi z obecnych trendów w branży, ich celem jest tworzenie zupełnie nowego gatunku mobilnej rozrywki.

  • Synctuition (Estonia)

Synctuition to wyjątkowa aplikacja relaksacyjna, która wykorzystuje dźwięki 3D, dudnienia różnicowe, fale gamma i spersonalizowaną częstotliwość głosu. Pierwsza iteracja programu została udostępniona w 2017 roku, a rok później po zrewidowaniu wielu pierwotnych decyzji biznesowych, powstała druga wersja aplikacji – “Synctuition-first”. W pierwszych sześciu miesiącach działania aplikacja wygenerowała ponad 500 000 instalacji i osiągnęła docelowy przychód na 2019 rok już w pierwszych ośmiu miesiącach od ponownego uruchomienia.

  • T-Bull (Polska)

Studio zostało założone w 2010 roku przez Grzegorza Zwolińskiego, Damiana Fijałkowskiego i Radosława Łapczyńskiego. Opracowane przez firmę gry trafiły na wszystkie kluczowe platformy mobilne i zostały pobrane przez prawie pół miliarda użytkowników na całym świecie. Jedna z ich najpopularniejszych gier, Moto Rider GO, trafiła na listę najlepszych gier Google Play w 2018 roku.

  • Two Desperados (Serbia)

Two Desperados to studio gier mobilnych z siedzibą w Belgradzie. Ich gry, Woka Woka i Viola’s Quest, są jednymi z najlepszych typu marble shooters z liczbą ponad 30 milionów graczy. Motto firmy brzmi: “świetne zespoły tworzą świetne gry”.

  • Webelinx (Serbia)

Twórcy takich gier jak My Basketball Team, Playbook, Teenage Drama, Amnesia czy Hidden Objects in Famous Paintings, które przyniosły im ogromny sukces. Ich produkcje wyróżnia wyjątkowa grafika i oryginalne pomysły. Dzięki tym cechom stali się największym studiem gier mobilnych w Serbii.

Oprócz uruchomienia akceleratora gamingowego, Google for Startups podsumowuje też efekty programu Residency – którego ostatnio edycja również skierowana była do firm z obszaru mobile gaming. Dwanaście startupów które na 6 miesięcy przeniosły swoje siedziby do Campusu Google for Startups w Warszawie może na koniec programu pochwalić się świetnymi wynikami. Firmy objęte wsparciem uzyskały ponad 60% wzrostu przychodów, zwiększyły liczbę ściągnięć swoich aplikacji o aż 22 miliony, a także zanotowały wzrost zysków z reklam o 6 milionów złotych.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PGE Nowa Energia dołączyła do Pilot Maker Elektro ScaleUp

PGE Nowa Energia dołączyła do grona partnerów technologicznych Pilot Maker Elektro ScaleUp. Spółka poszukuje innowacyjnych rozwiązań dla carsharingu oraz infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Współpracę ze startupami koordynować będzie Akcelerator PGE.

W PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności i akceleracji startupów dla całej Grupy Kapitałowej PGE, lidera sektora elektroenergetycznego w Polsce. – Rozwijamy modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym między innymi carsharing. W tym celu przejęliśmy spółkę 4Mobility – wyjaśnia Kazimierz Więcek, członek zarządu PGE Nowa Energia. – Zajmujemy się również rozbudową infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Nasze ładowarki działają już w czternastu miastach – dodaje. 

By rozwinąć ofertę usług w dziedzinie elektromobilności i zdobyć przewagi konkurencyjne, PGE Nowa Energia chce nawiązać współpracę ze startupami pracującymi nad innowacyjnymi technologiami. Pomóc ma w tym program Pilot Maker Elektro ScaleUp. – Z sukcesem łączmy największe korporacje z innowatorami. Tym ostatnim oferujemy nie tyko wiedzę i doradztwo na każdym etapie projektu, ale też dotację do 550 tys. zł na rozwój i pilotaż nowatorskiego rozwiązania – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers, operatora programu Pilot Maker Elektro ScaleUp.

Jakich innowacji szuka PGE Nowa Energia? – W dziedzinie carsharingu stawiamy na poprawę bezpieczeństwa. Interesują nas rozwiązania oparte na telemetrii, które pozwolą badać sposób wykorzystania naszych pojazdów czy prognozować ich awarie. Na podstawie analizy miejsc wypożyczania i oddawania samochodów chcemy też stworzyć programy, które zoptymalizują sposób rozmieszczenia aut w miastach – wyjaśnia Tomasz Marzęda, p.o. prezesa PGE Nowa Energia. Spółka zainteresowana jest też rozwojem innowacji w dziedzinie ładowania e-pojazdów. – Dostrzegamy duży potencjał w budowaniu komplementarnych układów, łączących stacje ładowania ze źródłami i magazynami energii – dodaje Marzęda. 

Współpracę ze startupami wyłonionymi w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp koordynować będzie Akcelerator PGE. – Świadczymy usługi wszystkim spółkom z Grupy PGE, identyfikując ich potrzeby i poszukując na rynku odpowiadających im rozwiązań – mówi Daniel Maksym, kierujący pracami akceleratora. Wymienia też korzyści, jakie startupy mogą czerpać ze współpracy z PGE. – Oferujemy dotarcie do milionów klientów, przez co możemy stać się atrakcyjnym kanałem sprzedaży. Startupom możemy też udostępnić naszą infrastrukturę do przetestowania różnych procesów technologicznych. Mamy również dostęp do taniego kapitału inwestycyjnego – dodaje Maksym. – Jeśli startup chce się rozwijać w komfortowym środowisku dużej grupy kapitałowej, to powinien zgłosić się do Pilot Maker Elekro ScaleUp i podjąć współpracę z nami – zaprasza. 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Enkids – angielski dla dzieci z dostawą do domu , zwycięzcą piątej edycji programu akceleracyjnego ReaktorX!

Aplikacja umożliwiająca sąsiadom wspólne dojazdy do pracy, samoobsługowa płatność za lunch w restauracji, rekrutacja chatbotem, rozwiązanie dla nieostrożnych właścicieli iPhone’ów, czy rekomendacje podróży zgodnych z Twoimi zainteresowaniami - to tylko kilka projektów, nad którymi pracują startupy z piątej edycji pre-akceleratora ReaktorX.

ReaktorX to program dla ekspertów branżowych, którzy pod okiem doświadczonych przedsiębiorców tworzą swój pierwszy biznes. Wśród uczestników znaleźli się pasjonaci blockchaina, sztucznej inteligencji, specjaliści od marketingu, programiści i podróżniczki. 

Dwustu inwestorów, aniołów biznesu, przedstawicieli korporacji i liderów najbardziej znanych polskich startupów przybyło w poniedziałek, 8 lipca, do przestrzeni Google for Startups, by poznać twórców projektów akcelerowanych przez ostatnich 10 tygodni. 

Zwycięzcy piątej edycji ReaktorX 

Podczas demo night każdy startup miał trzy minuty na prezentację i dwie na odpowiedzi na pytania jury. Jury w składzie: Przemek Żebrowski, cofounder K2 Internet, Jan Stasz, odpowiedzialny za takie projekty jak Showroom i Nago a także anioł biznesu, Marcin Zabielski – partner w funduszu MOC, Yaryna Nych reprezentująca Kulczyk Investments i Rudradeb Mitra – inwestor, specjalista od sztucznej inteligencji przyznało swoją nagrodę Alicji Szałas, twórczyni Enkids. Umysły małych dzieci są najbardziej chłonne na naukę języków. Jednocześnie nie ma na rynku oferty, która odpowiadałaby na ich potrzeby edukacyjne. Dlatego Alicja Szałas chce stworzyć platformę, która łączy uczniów i native speakerów z całego świata. Spersonalizowane lekcje angielskiego z dostawą do domu, dokładnie wtedy, kiedy chcesz. 

Alicja Szałas, Enkids. Fot.Marcin Selerski

Obserwowanie ludzi o różnych doświadczeniach i zawodowej przeszłości, którzy dążą do realizacji swoich aspiracji i marzeń budując własne startupy jest niesamowicie inspirujące. Każdy startup, który zaprezentował się w czasie Demo Night zindetyfikował realną potrzebę, miał zespół pełen pasji i potencjał na wzrost. Jako członek jury, było mi ogromnie trudno wybrać jednego zwycięzcę i najchętniej wręczyłbym nagrody wszystkim – bo tak naprawdę to wszyscy już zwyciężyli! – mówił Rudradeb Mitra, specjalista od AI i doświadczony founder startupów.

Fot.Marcin Selerski

Publiczność za najlepsze wystąpienie nagrodziła Enkids oraz Michała Borychowskiego, założyciela Lula Cleaning. Zarządzanie mieszkaniami na AirBnB wydaje się prostym biznesem, ale nie wtedy, gdy musisz spędzać godziny na umawianiu się na sprzątanie apartamentów i przygotowywanie ich na nieregularne godziny przybycia gości. Lula Cleaning ratuje sytuację, dając właścicielom do ręki proste narzędzie do automatyzowania tych procesów. 

Pozostałe startupy z piątego batcha 

Podczas demo night zaprezentowało się 8 wyselekcjonowanych projektów, które warto mieć na swoim radarze! 

Należy do nich Jobot24 – umożliwiający millenialsom rekrutację przez Messengera w niecałe 4 minuty i bez konieczności żmudnego przygotowywania CV. Od wypuszczenia rozwiązania na rynek nie minął miesiąc, a czatbot porozmawiał już z 4500 kandydatami! 

Mniej smogu, ograniczenie korków w mieście, wygoda i budowanie sąsiedzkich więzi – to korzyści, które oferuje Joompin. Umawiasz się przez aplikację z kierowcą, który mieszka w pobliżu i jedzie w tą samą stronę do pracy, a wszystko to za cenę biletu komunikacji miejskiej. 

Problem, z którym boryka się większość firm IT to sposób na znalezienie dobrych programistów i długotrwałą współpracę. Licentive to zdecentralizowana platforma, ułatwiająca oferowanie deweloperom udziałów w produktach, które tworzą. 

Doświadczenie pysznego lunchu w restauracji może być łatwo zepsute przez oczekiwanie na zajętego kelnera, aby uregulować rachunek. Dlatego Tomasz Marcińczyk stworzył Restimo, usprawniające ten proces – po prostu zjadasz, płacisz online i wychodzisz! 

Wyobraź sobie, że podróżujesz razem ze swoją ulubioną influencerką z Instagrama – zabiera cię do miejsc, które są w waszym stylu, pokazuje niestandardowe atrakcje, zgodnie z waszymi zainteresowaniami i spędzacie czas dokładnie tak, jak lubisz. Teraz to możliwe, bo dzięki subiektywnym rekomendacjom Subjective Guide możesz mieć wakacje uszyte na miarę. 

„Miasto betonu i pogubionych telefonów/Idę ścieżką usłaną szklanym szronem iPhone’ów” rapował Taco Hemingway. Teraz problemy wszystkich nieostrożnych właścicieli telefonów ze zbitymi ekranami rozwiąże Twiklo, startup założony przez dwóch ambitnych studentów, którzy wymienią ekran na nowy już w 19 minut, gdziekolwiek jesteś! 

Agata Kwaśniewska nową CEO Reaktora! 

W związku z przejściem Diany Koziarskiej do nowopowstałego funduszu SMOK Ventures, Agata Kwaśniewska została nową szefową Reaktora. Dwa obszary, które wydają się jej najciekawszymi kierunkami rozwoju to dalsza pomoc startupom w skalowaniu i wsparcie korporacji w nawiązywaniu wartościowych relacji z innowacyjnymi spółkami. W ramach ReaktorX Agata prowadzi warsztaty z pitchowania pomysłów i wystąpień publicznych. 

Kilka faktów na temat ReaktorX 

  • Podczas pięciu edycji programu ponad 50 startupów przeszło akcelerację, w tym takie projekty jak Renderro, Nebula Network, czy Dollarro. Oto lista wszystkich startupów, które ukończyły akcelerator. 
  • Połowa właścicieli startupów, które przetrwały program zebrało już pierwsze finansowanie swoich projektów, średnio niecałe pół miliona PLN per startup. 
  • Magdalena Sobczyńska, zwyciężczyni drugiej edycji została umieszczona na prestiżowej liście najlepiej rokujących talentów według Forbesa “30 under 30”. 
  • Mentorami w programie są m.in. Michał Jaskólski, twórca Nokaut i Grupy Morizon, która w zeszłym roku zadebiutowała na GPW, czy Ola Lazar, twórczyni Gastronautów. 
  • Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące programu. 

Rekrutacja do szóstej edycji już trwa! 

Ruszyły już zapisy na kolejną, piątą edycję pre-akceleratora ReaktorX. Zapisy trwać będą do końca sierpnia na stronie projektu, a sam program rozpocznie się pod koniec października. Jeśli rozumiesz dobrze swoją branżę i masz pomysł na firmę, która wywróci ją do góry nogami, aplikuj przez formularz: https://app.vestbee.com/org/reaktor.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF