...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najlepsze gadżety na czas kwarantanny

najlepsze gadżety na czas kwarantanny

Epidemia COVID19 oraz związany z nią przymus kwarantanny mocno zaburzyły codzienne funkcjonowanie wielu osób. Nuda, trudności w organizacji pracy oraz brak poczucia celowości działań to często wymieniane niedogodności związane z zamknięciem w domu. W poniższym artykule przedstawiamy przegląd gadżetów, które pozwolą nam wprowadzić namiastkę normalności do codziennego funkcjonowania w czasie domowej izolacji. Dzięki nim nauczymy się lepiej zarządzać czasem, zwiększymy wydajność swojej pracy podczas permanentnego Home Office, ale także odprężymy się przy najwyższej jakości rozrywce lub nawet rozwiniemy swoje zainteresowania.

Według danych udostępnionych na serwisie Statista.com, do czasu wybuchu pandemii, przewidywania co do sprzedaży gadżetów technologicznych napawały optymizmem. W 2020 roku globalna wartość obrotu akcesoriami do smartfonów miała wynieść aż 77 miliardów dolarów. Sprzedaż tzw. wereables przyniosłaby producentom 25 miliardów dolarów zysku, inteligentne głośniki oraz zestawy VR wygenerować miały zaś dochód o łącznej wartości 16 miliardów USD.

Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek produkcji i sprzedaży sprzętu technologicznego?

Nic nie jest pewne. Z jednej strony pozostawanie w domu może przyczynić się do zwiększenia częstotliwości korzystania z różnego rodzaju gadżetów. Z drugiej strony pojawia się pytanie, czy społeczna izolacja i związane z nią przestoje w działaniu przemysłu nie wpłyną negatywnie na podaż tego typu produktów. Zbliżająca się recesja może równie negatywnie wpłynąć na popyt, ze względu na znaczną redukcję konsumpcji. 

Michał Dąbrowski, dyrektor zarządzający Fintek.pl

Inteligentny dom

Podręczny asystent domowy to jeden z gadżetów, który powinien znaleźć się w mieszkaniu każdego entuzjasty nowinek technologicznych. Google Home Mini to nowa, mniejsza wersja głośnika Google Home, który będzie Ci asystować w każdej, domowej czynności. Głośnik odpowie na wszystkie zadane pytania, dzięki czemu nie będziesz musiał sięgać po telefon czy komputer, a jego prosty, nowoczesny design dopasuje się do wystroju każdego wnętrza.

Smartwatch to także jeden z klasycznych gadżetów, który powinien posiadać każdy freak technologicznych nowości czy specjalista z sektora fintech/ecommerce. Inteligentne zegarki oferują zarówno giganci, m.in. Samsung, Apple, Huawei czy Xiaomi jak i mniejsze marki takie jak Garmin, czy Garett. Funkcje smartwatcha to między innymi odbieranie wiadomości, tworzenie i przeprowadzanie treningu fizycznego czy monitoring snu.

prognoza wartości rynku akcesoriów elektronicznych
Źródło: Fintek

Dla fanów gier i kinomaniaków

Fani gamingu spędzają długie godziny przed konsolą nie tylko podczas kwarantanny. W osiąganiu kolejnych leveli w ulubionej grze mogą jednak przeszkodzić inni domownicy korzystający z telewizora bądź konsoli. Warto wtedy zaopatrzyć się w jej przenośną wersję. Najpopularniejsze z nich to te od Nintendo.

Kwarantanna to także idealny czas na wzniesienie kina domowego na wyższy poziom. Warto zainwestować w projektor lub rzutnik, których ogromny wybór znajdziemy u takich producentów jak rzutniki.com czy projektory.pro. Odpowiedni sprzęt pozwoli nam na jeszcze lepszy odbiór treści wideo niż ekran komputera czy TV, dzięki czemu tęsknota za kinowymi seansami zmniejszy się choć odrobinę.

Gdy już podłączymy nasz rzutnik i zamierzamy odbyć kolejny, kilkugodzinny seans z Netflixem, warto pamiętać o naszym wzroku, który jest narażony zwłaszcza teraz kiedy większość wolnego czasu spędzamy przed szklanym ekranem. Pomocne mogą okazać się horyzontalne okulary pryzmatyczne, dzięki którym możemy oglądać telewizję oraz czytać w pozycji leżącej.

Porządny home office

Każdy, kto pracuje teraz z domu, wie jak ważne jest zachowanie odpowiedniego porządku na stanowisku pracy. Sterty dokumentów, laptop, telefon — w domowych warunkach łatwo o irytację z powodu nieporządku. Jednym z najczęstszych wypadków, jakie zdarzają nam się przy pracy, jest zalanie sprzętu bądź ważnych dokumentów. Pomocna może okazać się inteligentna butelka termiczna B-Life Smart, przeznaczona zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. Butelka, oprócz szczelnego przechowywania napojów, posiada również funkcje takie jak wskazywanie temperatury napoju czy przypomnienie o spożywaniu płynów.

Rozmowy wideo ułatwić może zastosowanie poręcznych uchwytów i stojaków na szyję. Dzięki umieszczeniu telefonu w lekkim, poręcznym uchwycie możemy przemieszczać się po domu ze smartfonem bez używania rąk. Takie rozwiązania oferuje m.in. 4kom.pl.

Pomyśleć o takim zakupie powinni również pracodawcy. Pracownicy obdarowani tego typu pomocami będą wykonywać swoją pracę w dużo bardziej komfortowych warunkach, co pozwoli im podnieść poziom jej efektywności.

Praca w trybie home office to dla wielu osób duże wyzwanie. Niedogodności takie jak spadek produktywności czy kłopoty z organizacją pracy to obecnie dla prawie każdego z nas chleb powszedni. Gadżety pomagające w utrzymaniu wokół siebie porządku czy ułatwiające swobodne komunikowanie się to naprawdę świetny pomysł dla każdego.

Michał Dąbrowski, dyrektor zarządzający Fintek.pl

Czas na nowe pasje

Trwająca kwarantanna to także idealny czas na rozwijanie nowych zainteresowań i próbowanie nowych rzeczy. W czasie trwającej pandemii modne stało się prowadzenie transmisji live z różnych zakątków miast Polski. Dzięki dronom możemy sprawdzać i kontrolować ilość pieszych poruszających się po ulicach. W sieci krąży również wiele nagrań artystów, którzy urządzają domowe koncerty na balkonach i tarasach, a to wszystko dzięki dronom. Najlepsze propozycje znajdziesz na megadron.pl i drony.net.

Tablety graficzne to kolejny, podręczny gadżet, który z powodzeniem może zastąpić komputer stacjonarny bądź laptop. Dzięki niemu możemy rozwijać swoje umiejętności rysownicze nawet w pozycji leżącej. Dla fanów pisarstwa polecamy wypróbowanie writing prompts, czyli narzędzi ułatwiających zaplanowanie układu treści i fabuły w pisanej powieści. Praktyczne wskazówki pomogą w odpowiednim rozmieszczeniu poszczególnych treści, bez zbędnego “lania wody” i powtórzeń.


Źródło: informacja prasowa Fintek

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF