...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Historyczne przejęcie przez AMD potwierdzone

O przejęciu firmy odpowiedzialnej za stworzenie układów FPGA przez jednego z gigantów rynku procesorów wspominano od prawie półtora roku. W międzyczasie jednak zakup Arm przez Nvidie został zablokowany przez Chińskie oraz Amerykańskie urzędy w obawie przed wykorzystaniem akwizycji do nieuczciwej konkurencji. Podobnego werdyktu obwiać się mogło AMD. Tym razem jednak urzędy nie dopatrzyły się podobnego ryzyka, a producent oficjalnie ogłosił dopełnienie przejęcia. Którego kwota szacowana jest na około 50 miliardów dolarów i dzięki któremu firma ma nadzieje rozszerzyć swoje portfolio o produkty skierowane do nowych klientów. W wyniku akwizycji spółka zmieni nazwę na AECG jednak na jej czele pozostanie ten sam dyrektor generalny Victor Peng. A jej działania i cele pozostaną niezmienione.

Czym właściwie zajmuje się Xilinx?

Dotychczasowy Xilinx jest największym producentem oraz projektantem urządzeń typu FPGA. Są to bardzo rozbudowane i programowalne układy logiczne wbudowane w urządzenia prawie z każdej branży. Znajdują swoje zastosowanie w motoryzacji, lotnictwie, wojsku, kinematografii i wielu innych przemysłach.

Co ta akwizycja oznacza w praktyce?

Dla zwykłych klientów AMD nie zmieni się prawdopodobnie nic, jednak z punktu widzenia spółki jest to ogromny krok naprzód. Dzięki wejściu na nowe rynki i poszerzeniu swojego portfolio firma będzie mogła pozwolić sobie na zdecydowanie więcej w obszarze rozwijania produktu. Dzięki dywersyfikacji przychodów i zwiększeniu zakresu usług sytuacja finansowa powinna nie dość, że się poprawić to utrzymać większą stabilność, której efektem powinny być jeszcze ciekawsze produkty dla konsumentów.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Wykruszają się wystawcy na CES 2022

CES (Consumer Electronics Show) odbywa się w Las Vegas i jest największym wydarzeniem w branży technologicznej na świecie. W trakcie targów wiele firm prezentuje swoje najnowsze produkty oraz technologie. Równocześnie odbywa się wiele paneli i wydarzeń rozrywkowych.
Po zeszłorocznej przerwie odwiedzający żywili wielkie nadzieje na powrót targów w formule stacjonarnej. Do niedawna wszystko wskazywało na to, że się nie zawiodą.

Niestety w przeciągu ostatnich dni firmy takie jak T-Mobile, Twitter, Meta czy Amazon ogłosiły, że nie wezmą udziału w targach ze względu na coraz większą ilość zachorowań na COVID-19.
Inne duże firmy takie jak AMD, Samsung i LG zapowiedziały zmniejszenie tegorocznej reprezentacji na wydarzeniu. Niektóre, tak jak Nvidia ogłosiły obecność jedynie zdalną.
Pomimo tego, że do imprezy pozostało niewiele ponad dwa tygodnie możemy spodziewać się kolejnych rezygnacji.

Jako główny powód nieobecności marki podają dbanie o bezpieczeństwo pracowników oraz odwiedzających. Coraz więcej firm wybiera formę online także ze względu na większy zasięg i niższe koszty organizacji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Intel powraca w wielkim stylu

Od pierwszej generacji ryzenów (zaprezentowanych w marcu 2017 r.) niebiescy mieli problem w syścigu z konkurencją, w szczególności, kiedy chodziło o stosunek wydajności do ceny. Spowodowane było to, pewnego rodzaju zastojem w procesie technologicznym ze strony Intel. Wygląda jednak na to, że w końcu inżynierowie postanowili odrobić pracę domową i pokazać, na co ich stać. Najnowsza seria procesorów po części czerpie z rozwiązań mobilnych jednak wydajność zdecydowanie trzyma na poziomie rozwiązań desktopowych.

Na start dostępne będą jednostki z rodziny I9, I7 oraz I5. Podzielone zostały na te z oznaczeniem F, czyli nieposiadające układu graficznego oraz na te bez literki F posiadające UHD graphics 770. Co istotne są to pierwsze procesory na rynku wspierające pamięć ram w standardzie DDR5 oraz standard PCIe 5.0.

Najważniejszy jest nowa budowa procesora, producent postanowił postawić na dwa rodzaje rdzeni. W ten sposób na szesnaście rdzeni topowej jednostki składa się osiem rdzeni performance(P) oraz osiem rdzeni efficient(E). Pozwala to na przydział zadań odpowiednich dla danego rdzenia. Intel podaje dwa przykłady takiego wykorzystania. Pierwszy opiera się o sytuację, w której chcemy prowadzić transmisję live z gry, rdzenie E odpowiadać będą za obsługę streamowania. Dzięki temu rdzenie P skupić się będą mogły na zapewnieniu rozgrywki, bez utraty wydajności. Drugi przypadek skierowany jest bardziej do osób korzystających z komputera na przykład do obróbki wideo i grafiki. Dzięki podziałowi obowiązków, rdzenie P mogą odpowiadać za render. A my równolegle dalej możemy np.: obrabiać kolejne zdjęcia przy użyciu rdzeni E.

Pierwsze testy przedstawiają zdecydowaną dominację Intela w grach oraz delikatną przewagę w przypadku zastosowań profesjonalnych. Trzeba pamiętać, że w przyszłości ta różnica może się powiększyć. Zakładając, że z  czasem producenci programów będą uwzględniać możliwość wykorzystania obu rodzajów rdzeni.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

AMD i zespół Mercedes-AMG Petronas Esports Team rozszerzają współpracę

Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One Team wybrał procesory AMD Ryzen i karty graficzne AMD Radeon jako napęd dla ich maszyn do wirtualnych wyścigów, aby mieć pewność gry z wysoką liczbą klatek na sekundę przy ultra-niskich opóźnieniach. Wobec tego firma AMD dostarczy karty graficzne AMD Radeon RX 6900 XT oraz najlepsze w swojej klasie procesory AMD Ryzen 7 5800X wraz z zaawansowanym oprogramowaniem Radeon Software. Dzięki tym technologiom drużyna Mercedes-AMG Petronas Esports Team będzie mogła też skorzystać na technologiach AMD Smart Access Memory, AMD Radeon Anti-Lag, i AMD FidelityFX Contrast Adaptive Sharpening (CAS), które maksymalizują wydajność i zapewniają niewiarygodnie płynną i responsywną rozgrywkę.

Nowe partnerstwo rozszerza istniejącą współpracę między AMD i zespołem Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, aby uzyskać ekstremalne osiągi, a to dzięki udanemu wprowadzeniu platformy napędzanej rzez AMD, aby kierowcy Mercedesa mogli ćwiczyć i rywalizować. Opiera się to na wieloletniej współpracy mającej na celu przyspieszenie zespołu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team, zarówno na torze wyścigowym, jak i poza nim.

AMD stara się przesuwać granice technologii, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gier. Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports podziela naszą pasję do ekstremalnych osiągów w grach i cieszymy się, że możemy zapewnić ich profesjonalnym kierowcom najnowsze, wysokowydajne technologie AMD Radeon i Ryzen, które zapewniają wysoką liczbę klatek na sekundę, niskie opóźnienia i najbardziej płynną rozgrywkę kiedy ma to największe znaczenie.

John Taylor, dyrektor ds. Marketingu w AMD

Jestem pod wrażeniem wydajności systemu AMD. Większa liczba klatek na sekundę jest wspaniała i czuję zredukowane opóźnienia – reakcja na ruch kierownicy i wciskanie pedałów jest dużo szybsza. Nie mogę się doczekać, żeby w tym sezonie z pomocą AMD uzyskać jeszcze lepsze wyniki i wydajność w grze.

Jarno Opmeer, kierowca zespołu Mercedes-AMG Petronas Esports Team

W świecie esportu milisekundy mogą zadecydować o Twojej wygranej, tak jak na torze. To szczególnie ważne, aby mieć najlepszą platformę do gry, która zapewnia najwyższą liczbę klatek przy najniższych opóźnieniach bez wpływu na niezawodność. Najnowsze platformy dla graczy napędzane przez AMD stworzą podstawę do walki o zwycięstwa w wyścigach w świecie wirtualnym sprawiając, że każdy szczegół wirtualnego świata reaguje na działania naszych kierowców tak szybko, jak to możliwe i bez kompromisów.

James Vowles, dyrektor ds. strategii motosportu w Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Drużyna Mercedes-AMG Petronas Esports Team jeszcze tej wiosny wdroży swoje nowe systemy napędzane przez technologie AMD, aby używać ich w wirtualnych turniejach jeszcze w tym sezonie.


Źródło: AMD

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF