...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Klarna otwiera nową markę open banking

Klarna

Szwedzka firma Klarna, która zajmuje się przede wszystkim świadczeniem usług finansowych online, tworzy całkowicie nową markę. Klarna Kosma postawi na otwartą bankowość.

Nowa platforma udostępniona przez Klarnę skupi się przede wszystkim na tworzeniu rozwiązań dla banków, fintechów oraz sklepów internetowych. Bezpieczny dostęp do API (Interfejs Programowania Aplikacji) zostanie udostępniony 15 tys. bankom z 24 krajów, w tym z Polski. Możliwość korzystania z interfejsu pozwoli na tworzenie aplikacji i nowoczesnych rozwiązań w zakresie płatności.

Dzięki Klarna Kosma otwieramy możliwości naszej autorskiej platformy i technologii Open Banking wszystkim bankom, sprzedawcom i fintechom podzielającym naszą wizję świata,, w którym konsumenci są właścicielami swoich danych, a banki konkurują o klientów poprzez dostarczanie im wartości, a nie poprzez ograniczanie dostępu do danych.

Yaron Shaer, CTO Klarna

Z Klarna Kosma zaczęły korzystać już m.in. startup FINOM czy ZealiD.

Klarna działa na rynku od 2014 roku. Do tej pory kojarzona była z rynkiem płatności odroczonych.

 

 

Adam Daniluk

Tomek Bagiński, Katarzyna Hess-Wiktor i Olga Malinkiewicz – znamy laureatów nagród API

Ambasadorzy Polskich Innowacji statuetki

Producent kreatywny światowego hitu Netflixa, doktor psychologii, która stworzyła aplikację do opieki nad osobami starszymi i założycielka jednej z najbardziej liczących się firm rozwijających innowacyjne technologie fotowoltaiczne – oto Polacy, którzy dzięki swojej pracy i innowacyjności, osiągnęli globalny sukces.

Laureatów ogłoszono w środę 8 lipca podczas szóstej edycji Polish Tech Day, corocznego święta branży technologicznej łączącego Polskę i resztę świata. Spośród dziesięciu nominowanych kapituła wybrała trójkę Polek i Polaków, którzy w ubiegłym roku najlepiej promowali polską myśl innowacyjną.

Kim są tegoroczni Ambasadorowie Polskich Innowacji

Katarzyna Hess-Wiktor – założycielka startupu Minnity, aplikacji ułatwiającej komunikację między opiekunami osób starszych, w tym chorych na demencję, podopiecznymi i członkami ich rodzin. Aplikacja pomaga personelowi rozwijać swoje kompetencje za pomocą cyfrowych materiałów szkoleniowych. Obecnie jest dostępna dla użytkowników w Szwecji i we Francji. W ostatnim roku Minnity udostępniło opiekunom bezpłatny mikro-kurs dotyczący higieny i najlepszych praktyk w opiece domowej nad osobami starszymi podczas pandemii COVID-19.

Katarzyna Hess-Wiktor jest doktorem psychologii, od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniami z opieki nad osobami z demencją. Mieszka w Szwecji, gdzie jest koordynatorką grupy WAZA – networku dla polskich innowatorów i przedsiębiorców w Szwecji oraz członkiem zarządu Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej. W 2019 roku została finalistką programu Stockholm Innovation Scholarship 2019. Współtworzy Digital Aid Project, który opracował zalecenia i katalog rozwiązań e-health pomagający placówkom opieki nad chorymi lepiej radzić sobie z pandemią.

Dr Olga Malinkiewicz – współzałożycielka i CTO Saule Technologies, jednej z pierwszych na świecie i najbardziej liczących się firm rozwijających technologię perowskitowych ogniw słonecznych. Otrzymała, jako pierwsza uhonorowana w ten sposób osoba z Polski, tytuł „Innovator of the Year” w konkursie „Innovators Under 35” organizowanym przez „MIT Technology Review”.

W ostatnim roku Saule Technologies uruchomiła sprzedaż Solar Carport (garażu słonecznego), autonomicznej – czyli niewymagającej podłączenia do sieci elektroenergetycznej – stacji ładowania samochodów elektrycznych. Saule Technologies buduje obecnie we Wrocławiu pierwszą w świecie fabrykę perowskitowych ogniw słonecznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogniw słonecznych na bazie krzemu, ogniwa perowskitowe są ultracienkie, elastyczne, lekkie, częściowo transparentne, wydajne nawet przy nieoptymalnym świetle, co znacząco zwiększa liczbę możliwych zastosowań.

Tomek Bagiński – artysta samouk: rysownik, animator, ekspert efektów specjalnych. Ostatnio głównie scenarzysta, reżyser i producent. Dwukrotny laureat nagrody BAFTA. Dyrektor kreatywny studia Platige Image.

Współtworzony przez niego i Platige Image serial „Wiedźmin” obejrzało na całym świecie aż 76 mln abonentów Netflixa w ciągu pierwszych czterech tygodni. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami fabularnymi (w tym drugim sezonem „Wiedźmina”), dzieląc swój czas między Europę a USA.

Obecna na wirtualnym rozdaniu nagród Olga Malinkiewicz przyjmując nagrodę zauważyła, że w branży nowych technologii aby osiągnąć sukces potrzebna jest wspólna praca wielu osób, zapowiedziała także wypuszczenie pierwszego komercyjnego produktu Saule Technologies pod koniec roku.

O odwagę w spełnianiu marzeń apelowała natomiast Katarzyna Hess-Wiktor w filmiku nagranym specjalnie na okoliczność ogłoszenia laureatów.

Dziękuję Jury za zauważenie poozytywnywnego społecznego wpływu Minnity, jestem pewna, że nagroda pomoże nam dotrzeć do jeszcze większej liczby potrzebujących pomocy i sprawić by ich życie stało się prostsze. Razem ze Stowarzyszeniem Waza w Szwecji aktywnie wspieramy obraz Polaków, których kreatywność i ciężka praca często przyczyniają się do rozwiązywania globalnych społecznych wyzwań. Chciałabym także zachęcić kobiety aby odważyły się marzyć i znajdowały wyzwania, na których osobiście im zależy.

Z kolei Tomek Bagiński podkreślił wagę pracy zespołowej, która w branży kreatywnej wydaje się być kluczem do każdego sukcesu.

Jakikolwiek sukces jaki odnoszę postawiony jest na barkach innych ludzi. Jest to sukces wynikający z faktu, że zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, miałem szczęście, spotkać najbardziej wartościowych ludźmi jakich można sobie wyobrazić. W tym całym szczęściu mogę tylko podziękować za wyróżnienie bo mojej zasługi w tym nie ma wiele. Po prostu tak mi się udało. Jestem szczęściarzem.

Nagrodzeni wyróżnieniem API to osoby, które spełniają następujące kryteria:
  • Osiągnęły globalny sukces indywidualnie lub z firmą/organizacją, którą reprezentują.
  • Są naukowcami, inżynierami, managerami lub przedsiębiorcami w branży nowych technologii.
  • Swoją działalnością biznesową, medialną lub społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie.

Do laureatów nagród API z lat ubiegłych należą m.in. Stefan Batory z Booksy, Marta Krupińska z Google for Startups czy twórcy CD Project: Marcin Iwiński i Michał Kiciński.

Więcej informacji o nagrodzie oraz nominowanych i nagrodzonych w ubiegłej edycji API można znaleźć na stronie: https://weareplug.in/api/


Źródło: informacja prasowa PLUGin 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

8 lipca odbędzie się kolejna edycja POLISH TECH DAY 2020. Tym razem tematem przewodnim jest „NAWIGOWANIE NIEPEWNOŚCI”

Polish Tech Day 2020

Obecna sytuacja nie jest ostatnim drastycznym szokiem, z którym przyjdzie zmierzyć się organizacjom. Niech więc będzie dobrą lekcją na przyszłość – z takiego założenia wychodzą organizatorzy Polish Tech Day.

Tę coroczną konferencję dedykowaną liderom środowiska biznesu technologicznego organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej. Event tradycyjnie odbywał się w Londynie, gdzie od 5 lat gromadzi polski i brytyjski sektor technologiczny. Tegoroczna edycja, z uwagi na pandemię COVID-19, odbędzie się online.

Epidemia koronawirusa wstrzymała funkcjonowanie niektórych branż, a w innych spowodowała niesamowite przyspieszenie. Podczas konferencji porozmawiamy o tym jakie były pierwsze reakcje sektora startupowego, inwestycyjnego VC i korporacyjnego w obliczu nagłej zmiany oraz czego możemy się spodziewać w następnych miesiącach i latach.

Maciej Halbryt, założyciel i prezes Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day

Do udziału w panelach zaproszeni zostali eksperci z szeroko rozumianej branży technologicznej. Jednocześnie Fundacja PLUGin szczególny nacisk kładzie na promocję Polaków, którzy w branży innowacji osiągają międzynarodowe sukcesy. Często są to osoby mniej lub wręcz jeszcze nieznane w Polsce, a będące jednocześnie czołowymi graczami na globalnym rynku. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się na przykład inwestor Paul Bragiel czy specjalistka od cybersecurity Magdalena Chelly. Ciekawie zapowiada się panel z udziałem Natalii Hatalskiej, Aleksandry Przegalińskiej i Ivo Zmyślonego. Dla przedsiębiorców interesujący będzie zapewne panel, w którym udział wezmą m.in. Stefan Batory oraz Sebastian Mikosz. Kolejne ciekawe nazwiska w agendzie to Kinga Stanisławska, Olga Grygier-Siddons czy Dr. Reiner Kraft.

Podczas konferencji odbędzie się także konkurs dla polskich startupów „Pitch to London” prezentujących się przed inwestorami z City oraz ogłoszenie laureatów nagrody API dla Ambasadorzy Polskich Innowacji, którzy stanowią inspirację i przykład dla kolejnych pokoleń przedsiębiorców technologicznych.

Udział w Polish Tech Day jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie www.polishtechday.com.


Źródło: informacja prasowa Fundacja PLUGin 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

II edycja nagrody API – Ambasadorzy Polskich Innowacji wchodzi w decydującą fazę. Poznaliśmy 10 niezwykłych nominowanych!

II edycja nagrody API

Fundacja PLUGin ogłosiła 10 nominowanych osób do API Awards – nagród przyznawanych tym, którzy najbardziej przyczyniają się do budowania globalnej marki Polski i Polaków w obszarze nowych technologii i innowacji.

Cel nagrody: Docenić i promować osoby, które swoją biznesową, naukową lub społeczną działalnością wyróżniają się na globalną skalę i tym samym zmieniają wizerunek Polski i Polaków w świecie. Ideą nagrody jest promowanie obrazu nowej polskiej emigracji, nie tylko za granicą, ale także w Polsce.

Dziesiątka nominowanych na nagrody API 2020:

  1. Piotr Baczyński – CEO ImmersionVR, startupu który w ostatnich 12 miesiącach, przy
    współpracy z NASA uruchomił aplikację umożliwiającą podziwianie księżyca i misji Apollo 11 z telefonu, oraz stworzył wirtualną platformę do szkolenia lekarzy i personelu medycznego w USA, w zakresie prawidłowego nakładania i zdejmowania odzieży ochronnej, używanej w pracy z pacjentami zakażonymi koronawirusem.
  2. Tomasz Bagiński – dyrektor kreatywny w Platige Image, w ostatnim roku producent
    wykonawczy serialu „Wiedźmin”, który odniósł globalny sukces i został ogłoszony jedną z najchętniej oglądanych produkcji na świecie z oferty platform streamingowych.
  3. Katarzyna Hess-Wiktor – CEO Minnity, startupu tworzącego platformę, ułatwiającą komunikację między podopiecznymi z demencją, a ich opiekunami oraz członkami rodzin oraz pomaga personelowi rozwijać kompetencje opiekuńcze za pomocą cyfrowych materiałów szkoleniowych. W ostatnim roku nawiązała międzynarodową współpracę we Francji i w Finlandii oraz udostępniło opiekunom bezpłatny mikro-kurs dotyczący higieny i najlepszych praktyk w opiece domowej nad osobami starszymi podczas pandemii. Katarzyna aktywnie działa nad budowaniem i promowaniem Polonii w Szwecji.
  4. Agnieszka Hryniewicz-Bieniek – w lipcu 2019 objęła stanowisko Global Director Google for Startups, globalnego działu firmy, który na całym świecie zajmuje się wspieraniem rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej. Jego działalnością zarządza z Warszawskiego Campusu, dzięki czemu Warszawa stała się centralnym punktem wszystkich światowych programów.
  5. Grzegorz Jarząbek i Łukasz Rzeczkowski – twórcy pionierskiej platformy Trustedoctor,
    która umożliwia konsultacje lekarskie online. Podczas rozwijającej się na świecie pandemii, umożliwiła ona tysiącom pacjentów bezpieczne konsultacje medyczne, dynamicznie rozwijając się w sześciu państwach. Grzegorz i Łukasz jednocześnie aktywnie działają nad budową i promowaniem społeczności polonijnej w Wielkiej Brytanii.
  6. Tomasz Karwatka – założyciel firmy Divante. Uruchomił projekt „Tech to The Rescue”,
    umożliwiający organizacjom pozarządowym, dotkniętym negatywnymi skutkami pandemii zgłosić się i skorzystać z bezpłatnej pomocy firm (polskich i zagranicznych) z branży technologicznej w postaci usług, dostępu do narzędzi i pomocy specjalistów.
  7. Olga Malinkiewicz – założycielka firmy Saule Technologies, zajmującej się produkcją
    elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów (krystaliczne minerały, które mogą wyprzeć krzem w niektórych zastosowaniach). W ostatnim roku Saule Technologies uruchomiła sprzedaż Solar Carport (garażu słonecznego), autonomicznej – czyli niewymagającej podłączenia do sieci elektroenergetycznej – stacji ładowania samochodów elektrycznych.
  8. Adam Marciniak – wiceprezes Zarządu Banku PKO BP nadzorujący Obszar Informatyki.
    Wraz z Polskim Funduszem Rozwoju uruchomił projekt Chmury Krajowej, która zapewnia przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań chmury obliczeniowej oraz przyspiesza cyfrową transformację gospodarki. W kwietniu 2019 roku Chmura Krajowa rozpoczęła działalność operacyjną. Przyczynił się również do międzynarodowej ekspansji usługi Blik, która od 2020 dzięki partnerstwu z Mastercard będzie dostępna na całym świecie.
  9. Michał Wroczyński – współzałożyciel i CEO Samurai Labs, laboratorium, które – za
    pomocą stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji – wykrywa i zapobiega przemocy w sieci. Startup w ostatnim roku otrzymał pozytywną ocenę Europejskiej Rady Innowacji i dofinansowanie (Horyzont 2020).
  10. Jerzy Wysocki i Małgorzata Then – właściciele spółki Biotrem produkującej jadalne,
    ekologiczne i ulegające szybkiej degradacji naczynia. Produkty sprzedawane są na ponad 40 rynkach na świecie. Ostatni rok wiązał się z dalszą ekspansją międzynarodową oraz uruchomieniem testowej produkcji talerzy z mieszanki wodorostów (sargasu – lokalnie dostępnego surowca) i odpadów z przerobu manioku na Dominikanie.

Nominowani do nagrody są Polki i Polacy, którzy spełniają następujące kryteria:

  • Osiągnęli w ostatnich 12 miesiącach globalny sukces indywidualnie lub z firmą/organizacją, którą reprezentują.
  • Są naukowcami, inżynierami, managerami lub przedsiębiorcami w branży nowych technologii.
  • Swoją działalnością biznesową, medialną i społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie.

Pragniemy stworzyć na świecie obraz “polskiego innowacyjnego przedsiębiorcy” kojarzącego się z polską diasporą tak samo mocno albo nawet bardziej niż słynny “polski hydraulik”. W
tegorocznych nominacjach widać ciekawy trend: coraz bardziej doceniamy technologie, które mają pozytywny społeczny wpływ.

Jacek Ratajczak z Fundacji PLUGin

Anna Paczkowska, koordynatorka nagród po stronie Fundacji PLUGin dodaje: “Wybranie dziesiątki spośród kilkudziesięciu niesamowitych postaci reprezentujących polska diasporę technologiczną było nie lada wyzwaniem dla nas i dla partnerów nominujących. Gdyby to zależało wyłącznie ode mnie statuetkę wręczyłabym co najmniej kilkunastu osobom! Chcemy aby osoby obserwujące konkurs czuły dumę z Polaków, którzy reprezentują polska myśl innowacyjną na całym świecie, podobnie jak my ja czujemy ogłaszając listę nominowanych.”

Nagroda wręczana jest co roku, za okres ostatnich 12 miesięcy. Finał pierwszej edycji odbył się w październiku 2019 roku podczas Polish Tech Day w Londynie.

Trójka zwycięzców API Awards 2020 zostanie ogłoszona 8 lipca podczas kolejnej edycji konferencji Polish Tech Day, która w 2020 roku odbędzie się w wersji on-line.

Więcej informacji o nagrodzie oraz nominowanych i nagrodzonych w ubiegłej edycji API można znaleźć na stronie: https://weareplug.in/api/.


Źródło: Informacja prasowa Fundacja PLUGin

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ambasadorzy Polskich Innowacji zostali nagrodzeni podczas V Polish Tech Day w Londynie

Nagrody dla najbardziej zasłużonych dla budowy globalnej marki Polski i Polaków w obszarze nowych technologii oraz innowacji, zostały wręczone w ramach V edycji wydarzenia „Polish Tech Day” w Londynie.

Celem nagrody jest docenienie innowatorów, którzy swoją działalnością na globalną skalę biznesową, naukową czy społeczną, przyczynili się do zmiany wizerunku Polski i Polaków na świecie.

Oto lista nagrodzonych:

Stefan Batory – założyciel Booksy i iTaxi

Marcin Iwański i Michał Kiciński – założyciele CD Project

Marta Krupińska – Head of Google for Startups UK

Peter Szulczewski – założyciel Wish

Wojciech Zaremba – współzałożyciel OpenAI i Head of robotics

Ideą nagrody jest promowanie obrazu nowej polskiej emigracji, nie tylko za granicą, ale także w Polsce. „Pragniemy stworzyć obraz “polskiego innowacyjnego przedsiębiorcy” kojarzącego się z polską diasporą tak samo mocno albo nawet bardziej niż słynny “polski hydraulik”. – mówi Jacek Ratajczak z Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day.  

„Mam nadzieję, że ta nagroda będzie motywować Polaków do budowania globalnych polskich marek. Wiemy, że nasz sukces zainspirował wielu i jesteśmy z tego bardzo dumni.” – powiedział  Michał Kiciński, w krótkim video nagranym specjalnie na galę. 

Odbierająca osobiście nagrodę Marta Krupińska wyznała, że ma nadzieję, że jej przykład zainspiruje młode kobiety i da im odwagę do tego aby związać swoją karierę ze światem nowych technologii. 

Pierwsza edycja nagrody wiąże się z tematem przewodnim Polish Tech Day 2019: “Changes” i jest formą uczczenia 30-lecia transformacji ustrojowej w Polsce. Dlatego też w tym roku nagrodzeni zostali docenieni za całokształt dokonań, a w latach kolejnych nagrody będą przyznawane za bieżące osiągnięcia. 

Nagrodzone osoby spełniły następujące kryteria:

  • Osiągnęły globalny sukces indywidualnie lub z firmą/organizacją, którą reprezentują.
  • Są naukowcami, inżynierami, managerami lub przedsiębiorcami w branży nowych technologii.
  • Swoją działalnością biznesową, medialną lub społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie.

API Awards powstało we współpracy z konkursem Digital Shapers organizowanym przez Fundację Digital Poland. Wyboru laureatów spośród nominacji zgłaszanych przez internautów dokonała kapituła Digital Academy składająca się z blisko 200 wybitnych postaci polskiego środowiska nowych technologiach.  

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ambasadorzy Polskich Innowacji zostaną nagrodzeni podczas Polish Tech Day w Londynie. W Warszawie poznaliśmy finałową 30!

Znamy finałową 30 nominowanych do wyróżnienia Ambasador Polskich Innowacji (API Awards). Nagrody dla najbardziej zasłużonych dla budowy globalnej marki Polski i Polaków w obszarze nowych technologii oraz innowacji, zostaną wręczone 25 października w ramach V edycji wydarzenia „Polish Tech Day” w Londynie.

Celem nagrody jest docenienie innowatorów, którzy swoją działalnością na globalną skalę – biznesową, naukową czy społeczną, przyczynili się do zmiany wizerunku Polski i Polaków na świecie.

Ideą nagrody jest promowanie obrazu nowej polskiej emigracji, nie tylko za granicą, ale także w Polsce. „Pragniemy stworzyć obraz “polskiego innowacyjnego przedsiębiorcy” kojarzącego się z polską diasporą tak samo mocno albo nawet bardziej niż słynny “polski hydraulik”. – mówi Jacek Ratajczak z Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day.  

Pierwsza edycja nagrody wiąże się z tematem przewodnim Polish Tech Day 2019: “Changes” i jest formą uczczenia 30-lecia transformacji ustrojowej w Polsce. Dlatego też w tym roku nagrodzeni zostaną docenieni za całokształt dokonań, a w latach kolejnych nagrody będą przyznawane za bieżące osiągnięcia. 

Nominowane do nagrody osoby spełniają następujące kryteria:

  • Osiągnęły globalny sukces indywidualnie lub z firmą/organizacją, którą reprezentują.
  • Są naukowcami, inżynierami, managerami lub przedsiębiorcami w branży nowych technologii.
  • Swoją działalnością biznesową, medialną lub społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie.

API Awards powstało we współpracy z konkursem Digital Shapers organizowanym przez Fundację Digital Poland. 30 nominowanych została ogłoszona podczas uroczystej gali otwierającej Festiwal Cyfryzacji. 

Wyboru laureatów spośród nominacji zgłaszanych przez internautów dokonała kapituła Digital Academy składająca się z blisko 200 wybitnych postaci polskiego środowiska nowych technologiach.  

Piątkę laureatów poznamy już 25 października podczas konferencji Polish Tech Day w siedzibie Google w Londynie. 

Oto pełna lista nominowanych:

Zoe Adamovicz – Co-Founder & CEO at Neufund

Brunon Bartkiewicz – CEO at ING Bank Śląski SA

Stefan Batory – Founder of Booksy and iTaxi

Michał Borkowski – Founder of Brainly.com

Paul Bragiel – Managing Director at Bragiel Brothers

Janusz Bryzek – CEO at eXo System

Aneta Buchert – Founder of Alocca Academy

Artur B. Chmielewski – Project Manager at JPL (NASA’s Jet Propulsion Laboratory)

Tytus Cytowski – Founder of Cytowski & Partners

Janusz Filipiak – CEO at Comarch

Andrzej Filipowski – Founder of Platinum Technology

Adam Góral – Founder and CEO at Asseco Poland

Olga Grygier-Siddons – Partner at PwC

Piotr Grzywacz – Founder and CEO at Pronoia Group, Co-Founder and Chief Science Officer at Motify

Marcin Iwański i Michał Kiciński – Founders of CD Project

Marcin Kleczynski – Founder and CEO at Malwarebytes

Maciej Kranz – Member of the Executive Board at KONE Corporation

Marta Krupinska – Head of Google for Startups UK

Urszula Lachowicz – VP of Marketing at Neufund, Founder od Polish Berlin Tech

Piotr Moncarz – Principal Engineer formerly Corporate Vice President at Exponent

Profesor Wiesław Lucjan Nowiński – Scientist at Agency for Science, Technology and Research in Singapore

Marcin Piątkowski – Senior Economist at The World Bank

Kamila Sidor – Co-Founder of Geek Girls Carrots

Kamila Staryga – VP of Product, „Dreamer” at Flo Health

Peter Szulczewski – Founder of Wish

Sonia Wedrychowicz – Digital Transformation Practitioner and Thought Leader 

JPMorgan Chase & Co.

Susan Wojcicki – CEO at Youtube

Wojciech Zaremba – Co-founder of OpenAI and Head of robotics

Dorota Zimnoch – Member of the Supervisory Board at Santander Bank

Marek Zmysłowski – Founder of Jumia Travel and Hotel Online

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF