...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jan-Krzysztof Duda popularniejszy od Lewandowskiego?

Jan-Krzysztof Duda As Sportu

Jan-Krzysztof Duda udowodnił, że szachy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Arcymistrz zdobył tytuł Asa Sportu w Plebiscycie Interii.

W pierwszej edycji plebiscytu nie brakowało emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć. W wybór zaangażowali się fani i i sami sportowcy, którzy na żywo komentowali w mediach społecznościowych przebieg rywalizacji. Na przestrzeni miesiąca oddano 170 tysięcy głosów. Użytkownicy Interii wyłonili ciekawą trójkę zwycięzców.

Tytuł Asa Sportu trafił w ręce Jana-Krzysztofa Dudy, arcymistrza szachowego. W 2021 zdobył z reprezentacją brązowy medal Mistrzostw Europy. Sięgał po Puchar Świata pokonując innego wybitnego szachistę – Magnusa Carlsena. Dwukrotnie odznaczany był Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie „królewskiej gry”. W plebiscycie pokonał m.in Anitę Włodarczyk (drugie miejsce) i Roberta Lewandowskiego (trzecie). Wysoko uplasowana została również medalistka olimpijska, Maria Andrejczyk.

Każde zwycięstwo jest fajne, także w plebiscycie. Mam sporą satysfakcję, bo szachy zostały docenione przez czytelników Interii. Jednak dużo bardziej wyróżnione może się poczuć środowisko szachowe w Polsce, które liczone jest w setkach tysięcy osób głównie amatorsko uprawiających ten sport. Choć turnieje na ponad tysiąc uczestników nie są wcale rzadkością. To oni dali mi to zwycięstwo. Wspólnie na to zapracowaliśmy.

Jan-Krzysztof Duda, arcymistrz szachowy

Plebiscyt As Sportu rozpoczął się 18 listopada w Interii. Przez prawie miesiąc użytkownicy portalu oddawali głosy na 32 największe gwiazdy polskiego sportu. Finałowe rundy Plebiscytu Interii były rozgrywane w systemie pucharowym w formie pojedynków pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Wśród nominowanych do tytułu Asa Sportu znaleźli się m.in. Maria Andrejczyk, Jan-Krzysztof Duda, Wilfredo Leon, Robert Lewandowski, Kamil Stoch, Iga Świątek, Anita Włodarczyk i Piotr Żyła.

Adam Daniluk