...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Przejęcie Bakalland

Rozsypane orzechy

Spółka Bakalland została wystawiona na sprzedaż już w 2018 roku. Wygląda na to, że wkrótce zostanie finalnie przejęta.

Przedwstępną ofertę sprzedaży akcji udało się podpisać Uno Capital oraz O&R Holding. Drugi z podmiotów zaangażowanych w transakcję należy do Rafała Brzoski twórcy InPostu.

Firma, której historia sięga 1991 roku została założona przez Mariana Owerko, Artura Unigiera i Jarosława Nikołajuka, a jej aktualnym prezesem jest Marcin Czarnecki. Na początku spółka zajmowała się sprzedażą bakalii pod marką Uno, a w 2001 roku powstał brand Bakalland. Od tego czasu spółka stale rozszerzała swoją działalność o sprzedaż batonów zbożowych, batoników proteinowych, przekąsek, ciast i deserów w proszku oraz dodatków do ciast.

Spółka po raz pierwszy wystawiona została na sprzedaż trzy lata temu za kwotę około 400-500 milionów złotych. Do transakcji jednak nie doszło. Warunki aktualnego przejęcia nie są jawne. Decyzja o sprzedaży oczekuje na zgodę ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a zamknięcie transakcji nastąpi najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF