...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Przedstawiamy żywicę z wypełnieniem ceramicznym dla Zortrax Powerful Trio

 

Jako kolejny krok we współpracy z BASF Forward AM, Zortrax rozszerza gamę fotopolimerów produkowanych przez BASF Forward AM, kompatybilnych z żywiczną drukarką 3D Zortrax Inkspire 2. Nowym materiałem, dołączającym do portfolio produktów firmy jest BASF Ultracur3D® RG 3280, specjalistyczna żywica z wypełnieniem ceramicznym z linii rigid. W połączeniu z Inkspire 2 daje możliwość druku 3D części, które po odpowiedniej obróbce końcowej z użyciem Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station, zyskują właściwości zbliżone do ceramiki bez konieczności stosowania kosztownych pieców.

Pomimo, iż żywica z wypełnieniem ceramicznym jest wysokowydajnym, specjalistycznym fotopolimerem o unikalnych właściwościach, stosowanie jej z Zortrax Powerful Trio jest łatwe i wygodne. Zaczyna się od przygotowania modelu w Z-SUITE, gdzie użytkownicy mogą znaleźć gotowy, skalibrowany profil dla nowej żywicy. Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 została zaprojektowana specjalnie do pracy ze specjalistycznymi żywicami poprzez szereg innowacyjnych funkcji, w tym autorską matrycę świetlną o dużej mocy. Co więcej, podczas pracy w Z-SUITE użytkownicy otrzymują również sugestie dotyczące właściwej obróbki modeli. Dzięki temu poznają odpowiedni czas płukania i utwardzania swoich wydruków 3D. W przypadku części wykonanych z nowej żywicy z wypełnieniem ceramicznym, post-processing w Zortrax Cleaning Station trwa zaledwie ok. 10-20 sekund, natomiast w Zortrax Curing Station może trwać ok. 30 minut dla każdej strony modelu.

„Żywica BASF Ultracur3D® RG 3280, drukowana i poddana obróbce na Zortrax Powerful Trio, w skład którego wchodzą drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 oraz automatyczne urządzenia do obróbki końcowej, Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station, charakteryzuje się wysoką sztywnością (do 10 GPa), doskonałymi wartościami HDT i twardością Shore’a (D) sięgającą 96, co jest rzadkością na rynku. Pomimo dużej zawartości cząstek ceramicznych, żywica ma niską lepkość, a jej sedymentacja jest ograniczona, co przekłada się na maksymalną łatwość użycia i jakość druku.” – podkreśla Artur Chendoszko, Resin Technology Leader w Zortrax S.A.

Dzięki takim cechom jak odporność na korozję, temperaturę, zmianę kształtu, topienie, rozciąganie i odkształcanie, materiały ceramiczne znajdują szerokie zastosowanie w takich branżach jak lotnictwo, motoryzacja, robotyka, elektronika, metalurgia, energetyka i przemysł chemiczny. Komponenty drukowane w 3D z użyciem BASF Ultracur3D® RG 3280 wykazują wysoką sztywność i brak przewodnictwa elektrycznego. Żywica jest więc doskonałym wyborem do drukowania przyrządów wymaganych w określonych procesach produkcyjnych, na przykład ceramicznych ramion manipulacyjnych, które przenoszą płytki półprzewodnikowe z jednej stacji na drugą lub pinów pozycjonujących stosowanych w spawaniu ciśnieniowym. Żywica polecana jest do wszystkich procesów produkcyjnych, gdzie elementy muszą zapewniać wysoce pożądane właściwości mechaniczne, elektryczne, termiczne i chemiczne oraz pełnić funkcję nieprzewodzącej, termicznej izolacji, która nie zakłóca procesu spawania.

„Cieszymy się, że nasza współpraca z BASF Forward AM jest tak owocna – nieustannie rozszerzamy nasze portfolio produktowe o materiały przeznaczone zarówno dla technologii FDM, jak i UV LCD. Warto również podkreślić, że jako jedyny producent drukarek 3D na rynku posiadamy tak szerokie portfolio żywic od BASF kompatybilnych, przetestowanych i skalibrowanych do pracy z drukarką Zortrax Inkspire 2.” – podsumowuje Natalia Jusiak, Head of Marketing w Zortrax S.A.

Poznaj nową żywicę z wypełnieniem ceramicznym.

Dowiedz się więcej o żywicznej drukarce 3D Zortrax Inkspire 2 oraz automatycznych urządzeniach do obróbki końcowej modeli, Zortrax Cleaning Station i Zortrax Curing Station.
::

O Zortrax

Zortrax jest uznanym producentem drukarek 3D z sektorów desktop oraz industrial. Oferowane przez firmę produkty działają w czterech technologiach: LPD, LPD Plus, UV LCD oraz SVS. Marka zbudowała silną pozycję na rynku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego, w tym: materiały do druku i urządzenia peryferyjne, a także dedykowane oprogramowanie Z-SUITE oraz platformę Zortrax inCloud do zdalnego zarządzania procesem druku jak i personelem. Urządzenia Zortrax są wykorzystywane przez tysiące klientów na całym świecie w branżach od architektury, medycyny, edukacji, wzornictwa, poprzez motoryzację, inżynierię, przemysł aż do sektora lotniczego i kosmicznego. Dzięki temu firmie udało się zbudować biznes na międzynarodową skalę. Cel ten spółka osiąga dostarczając urządzenia, które są niezawodne i precyzyjne, dostosowane do pracy w trudnych warunkach, spełniające najbardziej rygorystyczne normy, a zarazem intuicyjne i proste w obsłudze. Takiej klasy drukarki 3D udaje się tworzyć bazując na współpracy z trzema kluczowymi dla marki sektorami: edukacyjnym, medycznym i kosmicznym. Inżynierowie Zortrax opracowali technologię druku modeli kompozytowych z dwóch mieszanek PEEK we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Specjaliści Zortrax we współpracy z ESA opracowali również technologię druku 4D, w której modele 3D mogą zmieniać swoją geometrię pod wpływem zewnętrznych bodźców. W ramach projektu na Zortrax M300 Dual wydrukowano pierwsze udane demonstratory z ruchem aktywowanym elektrycznie. Z rozwiązań firmy Zortrax korzystają tacy giganci jak np.: NASA, Toyota czy koncern Bosch.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF