...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Naukowcy z Biotts stworzyli rewolucyjny produkt

Biotts

Polska firma biotechnologiczna Biotts cały czas odgrywa istotną rolę w świecie medycyny, tworząc nowe nośniki i receptury lekarstw. Tym razem dostaliśmy informację o rozpoczęciu testów klinicznych ich nowego produktu.

Biotts zakończył z sukcesem kolejny etap badań przedklinicznych leku, który powstał z połączenia nośnika z substancją o działaniu przeciwcukrzycowym. Eksperyment zdał pozytywne testy na gryzoniach, a obecnie trwające badania na większych zwierzętach zdają się iść we właściwym kierunku. Ostatnim krokiem są badania na ludziach, które przewidywane są na przyszły rok.

W ubiegłym roku zakończyliśmy proces prac badawczo-rozwojowych dotyczący dapagliflozyny; przygotowujemy teraz metody i walidacje, dzięki którym przeprowadzimy badania stabilności, a następnie złożymy pełną dokumentację do Urzędu Rejestracji Leków w celu wkroczenia w pierwszą fazę badań klinicznych. Obecnie przygotowujemy się do przeskalowania naszej technologii z laboratorium na produkcję, dlatego, w procesie przetargu publicznego, wybraliśmy firmę, która wytworzy dla nas plastry w jakości GMP do badań klinicznych.

Hanna Dopierała-Bartczak, kierownik laboratorium Biotts

 

Adam Daniluk

Idzie nowe w biotechnologii – Biotts realizuje kolejne kroki milowe i szykuje wielomilionowe inwestycje

Biotts

Innowacyjna technologia wrocławskiego startupu umożliwia podawania preparatów farmaceutycznych przez skórę – ułatwiając w ten sposób walkę z wieloma powszechnymi i poważnymi chorobami, których leczenie jest obecnie uciążliwe. W tym roku na swój rozwój Biotts zamierza przeznaczyć 12 mln PLN.

 • Wśród projektów, nad którymi obecnie pracuje firma Biotts, jest przełomowy system transdermalny – rozwiązanie, pozwalające na przenoszenie przez skórę kilkukrotnie większych cząsteczek leków niż robią to aktualnie dostępne metody.
 • W 2022 r. Biotts planuje wielomilionowe inwestycje oraz wprowadzenie norm GMP i ISO (to kamień milowy w rozwijaniu kolejnych leków, bazujących na opatentowanej technologii spółki).
 • Już teraz, w celu realizacji planów, dot. międzynarodowej ekspansji i dalszego rozwoju, polski startup otworzył biuro w Bostonie oraz przeniósł siedzibę i laboratoria do większej przestrzeni we Wrocławiu.
 • Do nowego laboratorium został dostarczony dodatkowy sprzęt badawczy za ponad 1 mln PLN, dzięki niemu naukowcy przeprowadzą badania i analizy kilku leków równocześnie.

Innowacyjna technologia wrocławskiego startupu umożliwia podawania preparatów farmaceutycznych przez skórę – ułatwiając w ten sposób walkę z wieloma powszechnymi i poważnymi chorobami, których leczenie jest obecnie uciążliwe. W tym roku na swój rozwój Biotts zamierza przeznaczyć 12 mln PLN.

Nośniki Biotts mogą zwiększyć precyzję działania, zmniejszyć wymaganą dawkę i radykalnie zredukować skutki uboczne leczenia (zwłaszcza w przewodzie pokarmowym) wielu istniejących i popularnych leków. Unikalność rozwiązania naszej firmy polega na zwiększonej „pojemności” – za pomocą tego systemu możliwe jest przenoszenie wielu nowych substancji aktywnych, w tym nawet dwudziestokrotnie większych niż te, które są w stanie przeniknąć przez skórę wykorzystując dostępną dziś technologię
dr Paweł Biernat, prezes Biotts

Realizacja kolejnych kroków

Biotts ma stać się firma globalną. Nasi potencjalni klienci to globalne koncerny farmaceutyczne. Aby stać się bardziej konkurencyjną firmą na międzynarodowym rynku potrzebujemy – równolegle – wyraźnej ekspozycji na innych rynkach oraz większej przestrzeni R&D, umożliwiającej dalszy rozwój technologii
Konrad Krajewski, członek zarządu Biotts

Tym samym, z początkiem roku spółka przeniosła swoje główne laboratorium do nowej lokalizacji. Ten ruch umożliwi firmie wdrożenie GMP* (Good Manufacturing Practice), a następnie norm ISO już w docelowym miejscu. W ubiegłym roku spółka uzyskała pozytywne wyniki badań, więc zarząd postanowił rozszerzyć portfolio kandydatów na leki o nowe projekty. Chcąc je rozwijać, bez zwalniania tempa dla obecnych kandydatów, podjęto decyzję o rozbudowaniu laboratorium analitycznego. Do nowej siedziby został już dostarczony sprzęt badawczy za kwotę ponad 1 mln PLN, umożliwiający przeprowadzenie badań i analizę kilku leków równocześnie.

Leki zgodne ze sztuką farmaceutyczną

Spółka jest w trakcie wprowadzania standardu dobrej praktyki produkcyjnej – GMP – w laboratorium kontroli jakości. System wymagany jest przez Urząd Rejestracji leków oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wszystkie elementy działalności Biotts, muszą być podporządkowane szczegółowym zasadom określonym w ustawie dot. prawa farmaceutycznego.

GMP jest niezbędne w naszym laboratorium, aktualnie rozwijamy m.in. terapie przeciwcukrzycowe, więc chcemy jak najszybciej rozpocząć proces zwolnienia produktu z dapagliflozyną do badań klinicznych oraz przeprowadzić badania stabilności tego produktu. Co więcej w czasie najbliższych kilku miesięcy chcemy wprowadzić system GMP także w obszarze produkcyjnym. Ten ruch zapewni nam większą suwerenność w niezależnym i samodzielnym wytwarzaniu serii leków do badań klinicznych, to będzie koniec ze zlecaniem tych prac do firm zewnętrznych
dr Jan Meler, współzałożyciel spółki oraz dyrektor działu rozwoju leków w Biotts

Po wprowadzeniu procedur GMP spółka rozpocznie proces otrzymania akredytacji ISO/IEC 17025. Wraz z tym certyfikatem Biotts rozszerzy swoje kompetencje do wykonywania określonych badań. Jest to także potwierdzenie jakości usługi danej jednostki dot. m.in. wiarygodności wyników pomiarów i sposobów ich wykonywania. Wyniki badań z jednostek akredytowanych są uznawane za wiarygodne nie tylko w kraju, ale i za granicą. Tym samym Biotts liczy na wzrost przychodów uzyskiwanych z przeprowadzanych badań.

Pod koniec 2023 r. roku planujemy dużą rundę inwestycyjną, dzięki niej sfinalizujemy I fazę badań klinicznych dla co najmniej 3 naszych leków. W 2022 stawiamy wszystkie żagle, aby nabrać prędkości w poszukiwaniu nowych członków do naszej załogi, w 2023 chcemy wypłynąć na międzynarodowe biotechnologiczne wody. Pierwsze umowy z firmami pozwolą nam zbudować wiarygodność na rynku, aby w 2023 rozpocząć poważne negocjacje biznesowe z naszymi partnerami
Konrad Krajewski

* GMP w laboratorium to zestaw procedur, porządkujących pracę oraz wprowadzających jednolite zasady przygotowywania próbek, odczynników itd., szczegółowo określają zasady dokumentowania i archiwizacji badań.


 

Źródło: Biotts

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – co go inspiruje?

Paweł Biernat Biotts Gala 50

Wraz ze swoim zespołem pracuje nad innowacyjną metodą transportu leków do organizmu przez skórę. Co jest inspiracją dla Pawła Biernata z Biotts i jakich rad mógłby udzielić startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Co przyczyniło się do sukcesu Twojej firmy?

Do sukcesu naszej firmy przyczyniły się klarownie wyznaczone cele skupiające się nie tylko te dotyczące prowadzenia biznesu, ale także te odnoszące się do rozwoju technologii. Przez ostatnie lata udało się nam większość ich zrealizować m.in. zakończyliśmy część badań przedklinicznych, dokonaliśmy kilku zgłoszeń patentowych i otworzyliśmy biuro w Bostonie.

Który moment w życiu uważasz za najbardziej kreatywny i dlaczego?

To z pewnością dzień, w którym poznałem Jana Melera – był wtedy moim wykładowcą. Mentorem pozostał do dzisiaj. Obaj pracujemy nad autorskimi technologiami transportu leków i recepturami farmaceutyków. Kilka lat temu stwierdziliśmy, że czas na prawdziwy przełom — nowy, nieinwazyjny sposób podawania leków przez skórę. To wyzwanie, bo ludzka skóra jest bardzo szczelna. Obaj lubimy wyzwania.

Kto lub co było i jest inspiracją w Twoich działaniach biznesowych?

Największą inspiracją są dla mnie inni naukowcy z różnych obszarów nauki. To oni każdego dnia poszukują nowych i skutecznych rozwiązań. Dzięki ich pracy i wytrwałości życie miliardów ludzi jest po prostu lepsze. W poszukiwaniu odpowiedzi, badaniach i chęci pomocy innym dostrzegam morze inspiracji do dalszych działań.

Jakich rad udzieliłbyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Przede wszystkim wytrwałości przy realizacji planów. Otwartości umysłu, aby każdego dnia poznawali coś nowego i się uczyli. Z perspektywy naukowca ważnym aspektem jest to, aby zdać sobie sprawę z ograniczonej wiedzy i kompetencji miękkich (przywództwo, zarządzanie, inteligencja emocjonalna i społeczna). Wtedy możemy się ich uczyć od innych, biorąc udział w akceleratorach czy szkoleniach. Prawdziwy CEO to lider, za którym nie tylko podążają ludzie, lecz ten, kto tworzy wokół siebie liderów lepszych od samego siebie. Wierzę, że połączenie doświadczenia, wiedzy, cierpliwości i pracowitości w końcu każdego doprowadzą do sukcesu.

 

Przeczytaj także pierwsza i drugą część rozmowy:

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – kim jest i co robi?

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – jak funkcjonuje jego biznes i jakie ma plany na przyszłość?


Paweł BiernatPaweł Biernat, prezes zarządu Biotts, specjalista systemów transdermalnych

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych Biotts. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku z ponad 20-letnim doświadczeniem, ekspert w zakresie projektowania: nanonośników substancji czynnych, systemów transdermalnych oraz jałowych, pozajelitowych postaci leku. Autor wielu doniesień oraz publikacji naukowych polskich i zagranicznych. W Biotts odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy, dobór produktów strategicznych spółki oraz tworzenie autorskich receptur i tworzeniu chmury patentowej spółki.

 

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – jak funkcjonuje jego biznes i jakie ma plany na przyszłość?

Paweł Biernat Biotts

Jakie plany rozwoju ma Biotts, który pracuje nad innowacyjną technologią podawania leków w postaci plastrów naskórnych? Jak Paweł Biernat, założyciel spółki buduje swój zespół? Zapraszamy do przeczytania drugiej części rozmowy za laureatem pierwszego miejsca 11. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Na jakie wyzwania odpowiada Twoje rozwiązanie?

Z naszym rozwiązaniem chory nie będzie musiał pamiętać o połykaniu tabletek i nie będzie zmagał się z uciążliwymi efektami ubocznymi dla układu pokarmowego. Zamiast tego przyklei na skórze plaster, który przez kilka dni będzie stopniowo uwalniał substancję czynną. Tak wyobrażamy sobie przyszłość wielu terapii farmakologicznych.

Jakie trudności napotkałeś po drodze? Czy dziś możemy powiedzieć, że ta sytuacja się zmieniła?

Na pewno sporym wyzwaniem był początek pandemii. Teraz z perspektywy czasu, wiem, że sytuacja epidemiologiczna miała niewielki wpływ na działalność spółki. Większość problemów związanych z pandemią dotyczyła głównie opóźnień w realizacji badań u podwykonawców oraz dostawie surowców i sprzętu. Opóźnienia ze strony dostawców i partnerów badawczo-biznesowych spowodowały opóźnienia w harmonogramach realizowanych projektów.

Intensywna praca ludzi oraz wprowadzenie pracy zmianowej pozwoliło nadrobić te opóźnienia i mogliśmy przystąpić do kolejnych etapów rozwoju. Plusem całej sytuacji jest to, że nasz zespół stał się jeszcze bardziej zgrany i empatyczny. Dbamy o swoje zdrowie i dobre relacje.

Jak budujesz zespół, który wspiera Cię w swoim pomyśle? Jak znajdujesz ludzi, z którymi chcesz pracować?

Marzenia dotyczące stworzenia nieinwazyjnej metody podawania leków realizuję z dr Janem Melerem i Konradem Krajewskim. W zespole mamy wielu doświadczonych pracowników m.in. dr Ewę Micewicz, która przez wiele lat realizowała badania przedkliniczne w USA oraz Hannę Dopierałę-Bartczak. Jej doświadczenie pozwala nam już na etapie B+R tworzyć lek dostosowany do standardów i technologii masowej produkcji. W naszej branży w pojedynkę nie uda się osiągnąć założonych celów. Proces poszukiwania, badań, rejestracji i finalnego wprowadzenia leku na rynek to nie jest sprint, lecz ultra-triathlon. By dotrzeć do mety, musimy zaangażować duży zespół wykwalifikowanych specjalistów. Jestem bardzo dumny z naszego zespołu laboratoryjnego, który powiększył się w ciągu dwóch lat kilkukrotnie.

Jakie masz plany rozwoju swojego biznesu w przyszłości?

Chcemy uruchamiać nowe projekty, dlatego w pierwszym lub drugim kwartale 2022 planujemy przeprowadzić co najmniej kilkukrotnie większą rundę niż poprzednia. Rozmawiamy już z kilkoma funduszami, w tym z takimi, które mają w portfelu unicorny. Rozważamy też ścieżkę publiczną, ale nie wcześniej niż w 2023 roku. W czwartym kwartale 2022 roku rozpoczniemy przygotowania do pierwszej fazy badań klinicznych, by ruszyć z nimi w styczniu 2023, a zakończyć je w 2024. Na to przyda się kapitał z planowanej rundy. Fundusze przeznaczymy także m.in. na rozpoczęcie badań przedklinicznych leku onkologicznego i przeciwbólowego.

 

Przeczytaj także pierwszą i trzecią część rozmowy:

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – kim jest i co robi?

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – co go inspiruje?


Paweł BiernatPaweł Biernat, prezes zarządu Biotts, specjalista systemów transdermalnych

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych Biotts. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku z ponad 20-letnim doświadczeniem, ekspert w zakresie projektowania: nanonośników substancji czynnych, systemów transdermalnych oraz jałowych, pozajelitowych postaci leku. Autor wielu doniesień oraz publikacji naukowych polskich i zagranicznych. W Biotts odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy, dobór produktów strategicznych spółki oraz tworzenie autorskich receptur i tworzeniu chmury patentowej spółki.

 

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – kim jest i co robi?

Paweł Biernat

Leki przyjmowane za pomocą plastrów naskórnych, bez konieczności pamiętania o łykaniu tabletek i nieprzyjemnych efektów ubocznych dla układu pokarmowego. Brzmi jak abstrakcja? Dla zespołu Biotts to realna wizja przyszłości leczenia farmakologicznego. Przedstawiamy Laureata 1. miejsca tegorocznej edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie - Pawła Biernata, prezesa zarządu Biotts.

Jakie były okoliczności powstania Twojego projektu?

Razem z Janem Melerem, jednym z założycieli Biotts, od lat pasjonujemy się technologią postaci leku i starymi recepturami. Tę wiedzę wykorzystujemy w praktyce. Jakie były początki? Jan pierwotnie był moim nauczycielem. Podczas pracy naukowej staliśmy się przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi, wspólnie dostarczaliśmy na rynek usługi, rozwiązania technologiczne, receptury leków, kosmetyków oraz suplementów diety. W 2016 roku poznaliśmy Konrada Krajewskiego, który pomógł nam pozyskać środki finansowe na rozwój własnych produktów i stworzyć Biotts.

Jak wyglądały początki Twojej działalności? Co było dla Ciebie najważniejsze podczas pierwszych kroków, jakie stawiała Twoja firma?

Nowatorskie formy leków to moja specjalizacja naukowa i pasja. Od lat obserwuję pacjentów cierpiących z powodu stosowania dużej liczby leków. W Biotts pracujemy nad tym, by ich przyjmowanie było mniej uciążliwe i redukowało wystąpienie negatywnych oraz niebezpiecznych interakcji pomiędzy różnymi lekami. Dzięki naszej technologii zmniejszymy ilość zażywanych tabletek obciążających układ pokarmowy i bolesne zastrzyki. Dostępne na rynku rozwiązania transportu leków przez skórę pozwalały aplikować co najwyżej niewielkie ilości małych cząsteczek leków rozpuszczalnych w tłuszczach. Dziś na rynku mamy dostępnych tylko 13 substancji czynnych transportowanych przez skórę. Nie przyjęliśmy tłumaczenia, że „inaczej się nie da”. Postanowiliśmy to zmienić, angażując naszą wiedzę naukową i doświadczenie. Od lat pracowaliśmy nad rozszerzeniem dotychczasowego zbioru substancji przenikających przez warstwę rogową. Rezultat? Nasz system przetransportuje przez skórę m.in. białka, przeciwciała, mRNA i substancje rozpuszczalne w wodzie.

Co było momentem przełomowym w Twoim biznesie i co się z tym wiązało?

Przełomowym momentem był dzień, w którym mieliśmy zrealizowane badania potwierdzające to, że niemożliwe stało się możliwe. Dokonaliśmy dwóch pierwszych zgłoszeń patentowych i podpisaliśmy umowę sprzedaży licencji. Nie udałoby się tego osiągnąć bez pracy i zaangażowania całego zespołu.

Kolejnym krokiem było pozyskanie aniołów biznesu oraz inwestora w drugiej rundzie finansowej. Łącznie pozyskaliśmy 8 mln złotych. Dzięki zebranemu kapitałowi udało się osiągnąć kolejne cele.

 

Przeczytaj także drugą  i trzecią część rozmowy:

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – jak funkcjonuje jego biznes i jakie ma plany na przyszłość?

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – co go inspiruje?


Paweł BiernatPaweł Biernat, prezes zarządu Biotts, specjalista systemów transdermalnych

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych Biotts. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku z ponad 20-letnim doświadczeniem, ekspert w zakresie projektowania: nanonośników substancji czynnych, systemów transdermalnych oraz jałowych, pozajelitowych postaci leku. Autor wielu doniesień oraz publikacji naukowych polskich i zagranicznych. W Biotts odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy, dobór produktów strategicznych spółki oraz tworzenie autorskich receptur i tworzeniu chmury patentowej spółki.

 

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Obejrzyj relację video z Finału 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie!

Znamy laureatow 11. edycji

We wtorek 9 listopada w ESPORT SPOT w Elektrowni Powiśle odbył się Finał 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Wśród wyróżnionych znalazły się takie marki jak BIOTTS, Kubota, YOPE, PayEye, Runvido, Novakid.

Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie od 10 lat wspiera sektor kreatywnych i innowacyjnych biznesów w Polsce. Kapituła rankingu zwraca uwagę na przedsiębiorców i managerów szczególnie wyróżniających się na rynku nieszablonowym podejściem do prowadzenia i rozwoju firmy, tworzenia nowych produktów i usług oraz ich promocji. Ranking wyróżnia ludzi, którzy inspirują innych do działania i konsekwentnie budują swoją markę.

Tegoroczna edycja 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie była wyjątkowa. Po pierwsze pandemia spowodowała wzmożoną kreatywność, co pokazuje, że polscy przedsiębiorcy są waleczni i nie poddają się łatwo. Po drugie widać po zgłoszeniach świadomość ekologiczną. Dużo było projektów działających w zrównoważonym rozwoju i ze świadomością dbania o planetę. Jestem zainspirowany przede wszystkim postawami społecznymi i mam zamiar w tym duchu prowadzić swój biznes. W kolejnej edycji liczę też na więcej projektów z branży gamingowej.

Wojciech Krzemień, Gaming Media, członek Kapituły

Do rankingu mogą zgłosić się przedstawiciele wszystkich sektorów: MŚP, startupów, dużych firm i korporacji, a także osoby prowadzące jednoosobową działalność.

Jak co roku, wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele wielu różnorodnych branż: technologicznej, medycznej, marketingu, edukacji, finansów, ekologiczna, modowej, gastronomicznej czy inicjatywy społeczne. Laureaci rankingu swoimi działaniami i wdrażanymi innowacyjnymi rozwiązaniami realnie wpływają na ich rozwój.

Praca kapituły co roku średnio zajmuje każdemu z jej kilkudziesięciu członków ponad 20 godzin roboczych, to dużo biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy jesteśmy bardzo aktywni biznesowo na co dzień. Mowa tu o weryfikacji dziesiątek zgłoszeń, ich ocenie i na koniec spotkaniu całej kapituły, kiedy to podsumowujemy wyniki, omawiamy każdą firmę pozycja po pozycji od numeru 1 do 50. Mam poczucie, że rokrocznie wszystkim nam sprawia to ogromną radość, pomimo trudu związanego z czasem, jaki musimy poświęcić procom w Kapitule. Tym razem nie było inaczej. Obrady przebiegły nadzwyczaj sprawnie. Niemal wszystkie firmy, jakie typowałem w ramach top 10 zostały tam ujęte. Bardzo cieszy mnie również fakt, że nie wytypowaliśmy tylko bardzo innowacyjnych firm, które bazują głównie na technologii, ale również bardziej tradycyjne biznesy, które wyróżniają się właśnie kreatywnością. Wyróżniliśmy też konkretnych ludzi, którzy potrafią przebić się dzięki nietuzinkowemu sposobowi myślenia niezależnie od tego czy są przedsiębiorcami, czy pracują w korporacjach, czy też w NGO-sach. O tym własne jest ten konkurs!

Maciej Ledzion, endorfina events, członek Kapituły

Laureaci 11. edycji rankingu:

 1. Paweł Biernat – Biotts
 2. Karolina Borner – Vocaly Pro
 3. Monika Pobrotyń – North.pl
 4. Kuba Matyka, Kamila Staszczyszyn – MELT
 5. Katarzyna Zielińska, Alicja Stankiewicz, Marek Turkiewicz, Małgorzata Zielińska – coat-it
 6. Kamil Sabatowski, Konrad Krawczyk, Michał Krawczyk – NaturalAntibody
 7. Krystian Kulczycki, Daniel Jarząb, Radosław Ruda – PayEye
 8. Iga Czubak – Planteris
 9. Paweł Jabłoński – MEETING15
 10. Dominika Szot – IT’S HER GAME
 11. Paweł Sieczkiewicz – Telemedi
 12. Krzysztof Klimczak, Marek Rogoziński, Jarek Sygitowicz – Authologic
 13. Anna Wójcicka – WARSAW GENOMICS
 14. Eugeniusz Adintsov – Breadpack
 15. Aleksander Matecki, Marek Matecki – Mateko
 16. Majka Lipiak – Fundacja Leżę i Pracuję
 17. Dawid Leśniakiewicz, Radosław Kulesza, Piotr Pełka, Sebastian Langa – Giganci Programowania
 18. Paulina Walkowiak, Kamil Walkowiak – cux.io
 19. Kasjan Szemiako – GeneMe
 20. Mariusz Łobejko – Bambino.AI
 21. Monika Kowal – SOTI Natural
 22. Max Azarov – Novakid
 23. Piotr Chomczyk – Renderro
 24. Paweł Kasperek – KSK Developments
 25. Mikołaj Krzemiński, Piotr Urbanowski, Maciej Szurek – insbay
 26. Arkadiusz Sadowski – Pasieki Rodziny Sadowskich
 27. Grzegorz Ciosek – Runvido
 28. Bartosz Robaszewski – 4soft
 29. Piotr Wawrysiuk – PsiBufet
 30. Michał Matuszewski – AILIS Care
 31. Tomasz Wileński – Islay
 32. Adam Majewski – Questpass
 33. Igor Marczak, Przemysław Mroczek – SeniorApp
 34. Mateusz Pniewski – TransactionLink
 35. Łukasz Smoliński – DESEO Polska
 36. Rafał Witkowski – Indico Plus
 37. Bartłomiej Lubiatowski – RSQ Technologies
 38. Jarosław Śmietana, Tomasz Piekarski – ESPORT SPOT
 39. Paweł Urbański, Katarzyna Ślęzak – CENTRUM PRALNICZE I BADAWCZO ROZWOJOWE
 40. Karolina Kuklińska – Kosowicz, Paweł Kosowicz – YOPE
 41. Łukasz Paciorkowski – A4BEE
 42. Kamila Stachowiak, Michał Wieczorek, Michał Sosnowski – CASC
 43. Tomasz Miś – Radium Energy
 44. Łukasz Pawłowski – Ogólnopolska Grupa Badawcza
 45. Paulina Wardak – Osnowa
 46. Alina Sztoch, Joanna Kwiatkowska, Piotr Kwiatkowski – Kubota
 47. Katarzyna Łakińska – Flexi.pl
 48. Tomasz Ogrodzki – REDD Real Estate Digital Data
 49. Marta Wilczek Łukasz Wilczek – Woskowijki by Malu
 50. Mirosław Bieniecki – Fundacja Bieg Rzeźnika

W tym roku postanowiliśmy wydać raport, który jest swoistym barometrem trendów wyrażonym „kreatywnością zastosowaną”. Zachęcamy do pobrania raportu i zapoznania się z sylwetkami Laureatów.

Pobierz TRENDBOOK „Ludzie 50tki”

O ostatecznym kształcie rankingu decyduje Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele świata biznesu i doświadczeni managerowie: Marek Kłoczko (Krajowa Izba Gospodarcza), Ewa Janus-Khouri (Centrum kreatywności Targowa), Jarosław Sroka (Incredibles powered by Sebastian Kulczyk), Bartosz Sokoliński (ARP), Maciej Herman (Lotte Wedel), Paweł Patkowski (Orange Polska), Artur Sikora (Santander), Monika Constant (Fracusko-Polska Izba Gospodarcza), Maciej Ledzion (endorfina events, WebTalk, Next Level), Dariusz Żuk, Javier Sosnowski (Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza), Wojciech Krzemień (Vigilant Magazine/ESPOT), Stefan Btory (Booksy), Sebastian Hejnowski, Rafał Plutecki, Michał Sadowski (Brand24), Magdalena Marcinkowska (Workin), Andrzej Matuszyński, Zbigniew Klonowski (Trias), Mateusz Sobieraj (adCookie), Piotr Bartecki (BCP Law), Michał Kramarz (Google for Startups), Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Jarosław Ziębiński (Publicis Groupe), Tomasz Dławichowski (Timecode Film Production), Artur Adamowicz (Legia Warszawa), Jowita Michalska (Digital University), Judyta Mojżesz-Zimończyk (Digitree Group), Jakub Kaliciński (Kalicińscy.com), Mikołaj Placek (Oknoplast), Tomasz Snażyk (Startup Poland), Stefan Batory (Booksy), Anna Zielińska (Stor9), Łukasz Jaronik (Columbus Energy), Agata Wydmańska (DHL Supply Chain), Michał Kliszczak (EACTIVE), Ewa Łabno-Falęcka (Mercedes-Benz Polska), Andrzej Karasowski (TVN Media), Bartosz Kwieciński (Generali Polska), Justyna Szafraniec (Generali Polska), Kamil Szymański (Kongres 60 Milionów), Dariusz Maciołek (BNP Paribas), Adrian Furman (Grupa AF), Martin Kaczmarski (Kaczmarski Group).

50 Kreatywnych to także całoroczny program, którego celem jest wspieranie Laureatów w promocji i rozwoju ich biznesów. Bazuje on na cyklicznych spotkaniach eksperckich i networkingowych, webinarach i publikacjach w mediach własnych BRIEF prezentujących Laureatów i ich firmy.

plansza 50

Anita Florek