...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Właściciel Activision Blizzard przerywa milczenie

Bobby Kotick

Dyrektor Activision Blizzard wydał publiczne oświadczenie, w którym zobowiązuje się do wprowadzenia zmian wewnątrz firmy, jednocześnie odrzucając wszelkie oskarżenia wobec niego.

Własciciel Activision Blizzard – Bobby Kotick przerwał milczenie dotyczące oskarżeń o molestowanie seksualne i dyskryminacje kobiet wewnątrz firmy. Oświadczenie ma być następstwem raportu opublikowanego przez dziennik „Wall Street Journal”. Kotick wg. informacji, ujawnionych przez dziennikarzy, miał odmówić jakichkolwiek działań, po otrzymaniu e-maila od adwokata jednej z byłych pracowniczek firmy. Prawnik twierdzi, że jego klientka padła dwukrotnie ofiarą molestowania podczas pracy w Sledgehammer Games, spółki podlegającej Activision. Zgłosiła incydenty do działu kadr firmy, ale ostatecznie nie podjęto żadnych działań. Po latach firma miała osiągnąć sądową ugodę. Dyrektor twierdzi, że nie wiedział o przypadkach molestowania wewnątrz firmy. Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się komentarz, w którym zdecydował się odwołać do sprawy:

„Podjęliśmy znaczące działania, aby ulepszyć naszą firmę.  Jest jednak jeszcze dużo do zrobienia, aby stać się wzorcowym miejscem pracy, do którego wszyscy dążymy. Potrzebne są dalsze zmiany. Jestem przekonany, że jeszcze dotrzemy na szczyt. Oczywiście w ciągu najbliższych kilku miesięcy, media będą zwracać uwagę na nas i naszą branżę. Do sieci trafił dziś raport, błędnie przedstawiający obraz naszej firmy.”

W sprawie producenta gier toczone jest obecnie dochodzenie. Firmie udało się osiągnąć wstępne porozumienie ugodowe, o wartości 18 milionów dolarów z Amerykańską Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia. Oskarżenia dotyczyły pielęgnowania kultury „nieustannego molestowania seksualnego” i dyskryminacji kobiet.

 

 

Adam Daniluk