...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Intel wchodzi na rynek kryptowalut

intel btc chip

Technologia blockchain staje się coraz bardziej powszechna, a wraz ze wzrostem popularności wzrasta potrzebna moc obliczeniowa sieci. Intel chce wykorzystać powstającą na rynku lukę.

Wiceprezes firmy Raja Koduri często komentuje oraz ocenia rosnące technologię. Kilka tygodni temu krytycznie oceniał możliwości technologiczne do stworzenia Metaverse, a ostatnio zapowiedział zainteresowanie się hardwarem wykorzystywanym do kopania kryptowalut i nie tylko.
W ostatnim wpisie na blogu Intela porusza on takie kwestie jak ogromną siłę sieci urządzeń łączących się w tak zwane poole przy kopaniu kryptowalut. Wspominając, że udostępnianie mocy obliczeniowych będzie kluczowe przy rozwijani takich konceptów jak Metaverse oraz Web 3.0.
W tym samym wpisie oficjalnie potwierdził domysły ostatnich tygodni o tym, że Intel jeszcze w tym roku zaprezentuje swoje jednostki nastawione na m.in. kopanie kryptowalut. Mają się one charakteryzować architekturą dostosowaną do przetwarzania algorytmu Bitcoina (SHA-256) oraz bardzo niskim poborem prądu w stosunku do swojej wydajności.
Czy wejście Intela w rozwój technologi wspierających blockchain pozwoli na duży skok w rozwoju oraz, czy firma dzięki temu będzie w stanie rozwiązać największe bolączki tej technologi, czyli małą wydajność energetyczną? Na pewno jest na to szansa jednak ciężko oczekiwać dużej zmiany w najbliższym czasie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Regulacje stablecoinów w Japonii

stablecoin japonia

Rynek kryptowalut przeżywa szturm zainteresowania. Dużo osób zapomina jednak o równolegle istniejących stabilnych walutach. Rząd Japonii postanowił się im przyjrzeć

Wiele osób niezajmujących się kryptowalutami na co dzień, nie pamięta, że poza popularnymi tokenami objętymi wysokimi zmianami kursu na rynku jest jeszcze jeden rodzaj waluty. Stable coiny służyć mają za stosunkowo stabilne odbicie kursu walut Fiat. Najbardziej popularne to Tether (USDT), USD Coin (USDC) oraz Binance USD (BUSD) wszystkie utrzymują cenę zależną od kursu dolara amerykańskiego i oddają jego kurs jeden do jednego w świecie kryptowalut.

W większości miejsc na świecie kupno stablecoinów jest bezproblemowe zarówno na giełdach kryptowalut, jak i wirtualnych kantorach. Według doniesień Nikkei Asia rząd Japonii pracuje nad zaostrzeniem prawa dotyczącego dystrybucji stabilnych tokenów. Plan zakłada na zezwolenie sprzedaży tego rodzaju walut jedynie przez banki oraz firmy zajmujące się transferem pieniędzy. Ma to dać większą kontrolę nad wartością waluty oraz zapewnić bezpieczeństwo pokrycia środków. Istnieje również możliwość, że zmiany obejmą dostawców portfeli wirtualnych, które obsługiwać będą stabilne tokeny. Jeżeli do tego dojdzie, “producenci” portfeli będą zobowiązani do zgłaszania podejrzanych transakcji na ich platformie.

O podobnych planach mówi się również w Stanach Zjednoczonych. Gdzie Departament Skarbu stara się wpłynąć na kongres, aby objąć stablecoiny regulacjami podobnymi do tych, które wpływają na banki.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF